Şimdi Ara

Batman v Superman : Dawn of Justice(2016)l Ben Affleck - Henry Cavill (728. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.574
Cevap
78
Favori
351.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ahh ahh ulan şu film gibisi gelmedi bee... ASALET akıyordu filmden adeta..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JusticeLeague

Ahh ahh ulan şu film gibisi gelmedi bee... ASALET akıyordu filmden adeta..
  • quote:

Bir iki ufak şey dışında en iyi DC filmi bence hala, Müzikleri'de efsane.
  • Nymphetaminê kullanıcısına yanıt
    Artık gelecek olan olmayacak tabi.
  • quote:

O güzel insanlar, o güzel atlara binip gittiler..
  • Sadece filmdeki şu sahne bile tüm Justice League filminden iyiydi.

Batman v Superman : Dawn of Justice(2016)l Ben Affleck - Henry Cavill
  • Neden efsane olabilecekken kestane olduğunu anlatmış.  Batman v Superman : Dawn of Justice(2016)l Ben Affleck - Henry Cavill 

• Hazreti Bruce Wayne kullanıcısına yanıt

Batman Warehouse sahnesi > Tüm DCEU

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Neden efsane olabilecekken kestane olduğunu anlatmış.  

Buna cidden katılıyor musunuz?

Lex ile ilgili olan sahne hakkındaki dedikleri bu kadar yüzeysel ve basit mi sizce? Batman ve Superman'i birbirine düşürüyor çünkü babası dövüyor? Yani filme b*k atacam diye saçma saçma şeyler söyleyip, bunların da kitlelere hitap etmesi komik ya gerçekten :d

Müdür sizlerin aksine ben çizgiroman filmlerini sevmem, çoğundan haz etmem ama tabi filmsizlikten onları da izliyoruz ve arada beğendiklerim oluyor o kadar. Batman V Superman filmi de benim için hiçbir anlam ifade etmeyen bir yapımdı. Batman karakterini zaten saçma bulurum, Superman'i de aynı şekilde aşırı yüzeysel bir karakter olarak görürüm. Bunların ışığında bu yapımı 4 sene önce -FİLMSİZLİKTEN- izleyip geçmiştim. Bir filmi beğenirsem tek seferde izlesem dahi hafızamda kendine mutlaka yer bulur ve bir şeyler hatırlarım. Ancak bu filme ilgili gram bir şey hatırlamıyorum tek hatırladığım şey filmi izlemiş olduğum.  Batman v Superman : Dawn of Justice(2016)l Ben Affleck - Henry Cavill  Bu adamın da bu filmle ilgili görüntüleri ve anlatımlarını görünce hatırladım. Villian'ın mevzusu hiç hatrımda kalmamış o yüzden yorumum yok. Ancak Superman ile Batman'in kapıştırılması, Superman'in malum kurban karşısında elinin kolunun bağlı olması durumları gerçekten saçmaydı-zorlamaydı ve bu adama bu konuda katılmamak için aklı mantığı bir kenara çıkarıp bırakmak gerekir. Senaryodaki yüzeysellik konusuna da katılıyorum yani en azından verdiği örneğe bakarsak. Superman gibi karakterlerden bir problem bir senaryo çıkarmak için villian ya da problemin de en azından kendisi kadar güçlü olması gerekir aksi halde yapım sırıtır, senaryo zorlama olur. Bu arada dövüşün gerçekleştiği o sahnenin de ne kadar kötü olduğunu bu adam sayesinde görmüş oldum. Filmi izlerken o sırada insan pek fark edemiyor. Fanboyluğu bir kanera bırakıp filmin eksilerini, artılarını bir arada görmek gerekir. Bence video boş değil güzel eleştiriler, tespitler, bilgilendirmeler yapılmış tabi sadece filmin eksileri söylenmiş ama zaten video serisinin adı itibariyle bu böyle. Sanırım koca videoda bir tek Lex olayına takılmışsınız. Diğer iddialara itirazınız yok o zaman?

• quote:

Müdür sizlerin aksine ben çizgiroman filmlerini sevmem, çoğundan haz etmem ama tabi filmsizlikten onları da izliyoruz ve arada beğendiklerim oluyor o kadar. Batman V Superman filmi de benim için hiçbir anlam ifade etmeyen bir yapımdı. Batman karakterini zaten saçma bulurum, Superman'i de aynı şekilde aşırı yüzeysel bir karakter olarak görürüm. Bunların ışığında bu yapımı 4 sene önce -FİLMSİZLİKTEN- izleyip geçmiştim. Bir filmi beğenirsem tek seferde izlesem dahi hafızamda kendine mutlaka yer bulur ve bir şeyler hatırlarım. Ancak bu filme ilgili gram bir şey hatırlamıyorum tek hatırladığım şey filmi izlemiş olduğum.   Bu adamın da bu filmle ilgili görüntüleri ve anlatımlarını görünce hatırladım. Villian'ın mevzusu hiç hatrımda kalmamış o yüzden yorumum yok. Ancak Superman ile Batman'in kapıştırılması, Superman'in malum kurban karşısında elinin kolunun bağlı olması durumları gerçekten saçmaydı-zorlamaydı ve bu adama bu konuda katılmamak için aklı mantığı bir kenara çıkarıp bırakmak gerekir. Senaryodaki yüzeysellik konusuna da katılıyorum yani en azından verdiği örneğe bakarsak. Superman gibi karakterlerden bir problem bir senaryo çıkarmak için villian ya da problemin de en azından kendisi kadar güçlü olması gerekir aksi halde yapım sırıtır, senaryo zorlama olur. Bu arada dövüşün gerçekleştiği o sahnenin de ne kadar kötü olduğunu bu adam sayesinde görmüş oldum. Filmi izlerken o sırada insan pek fark edemiyor. Fanboyluğu bir kanera bırakıp filmin eksilerini, artılarını bir arada görmek gerekir. Bence video boş değil güzel eleştiriler, tespitler, bilgilendirmeler yapılmış tabi sadece filmin eksileri söylenmiş ama zaten video serisinin adı itibariyle bu böyle. Sanırım koca videoda bir tek Lex olayına takılmışsınız. Diğer iddialara itirazınız yok o zaman?

Benim dediğim kısımdan sonrasını izlemeye tenezzül etmedim muhtemelen oralarda da sırf komiklik olsun diye kılıfına göre bir şeyler uydurmuştur bu kardeşimiz Batman v Superman : Dawn of Justice(2016)l Ben Affleck - Henry Cavill 

''Superman ile Batman'in kapıştırılması, Superman'in malum kurban karşısında elinin kolunun bağlı olması durumları gerçekten saçmaydı-zorlamaydı ve bu adama bu konuda katılmamak için aklı mantığı bir kenara çıkarıp bırakmak gerekir.''

Siz bunu neye göre söylüyorsunuz peki? 2013 yapımı Man of Steel filmini izlediniz mi? İzlediyseniz Superman ile Batman'in neden karşı karşıya geldiğini bilirsiniz ve bu size zorlama gelmez. Ayrıca filmde Lex'in hem Clark'ı hem Bruce'u nasıl birbirlerine kışkırttığını da gördük siz hatırlamazsınız muhtemelen ama. Lex'in Superman'e olan düşmanlığı küçüklüğünde babasından yediği dayak ile sınırlanmamalı. O sahnede dikkat edersen Lex bütün tanrıları sayıyor en sonunda Kal-el diyor, bütün tanrılardan nefret ediyor ve buna Superman'i de koyuyor. Superman'in kendinden çokça güçlü olmasını hazmedemiyor, Doomsday'i yaratmasının sebebi bu. Filmde kanımın kanı ile yarattım diyor hatta, kendinin bir parçası olarak görüyor Doomsday'i. Superman ile Batman'i dövüştürmesinin sebebi de ikisine de gücünün yetmiyor olması. İki güçlüden biri diğerini öldürsün diğer kalanla ben kendim uğraşırım kafasında.

Her filmde mantığa uymayan şeyler oluyor, Infinity War'da da vardı Endgame'de de vardı. Ama sırf laf olsun torba dolsun diye de eleştiri yapılmamalı benim kanaatimce.

• quote:

Bu arada 1 yıl önceki mesajınızı gördüm ve güldüm hocam.

Artık takip ediyor musunuz bilmiyorum ama Zack'in Justice League filmi geliyor yani bu film gibisi bir daha gelebilir Batman v Superman : Dawn of Justice(2016)l Ben Affleck - Henry Cavill 

İşte keşke bir tenezzül etseydiniz, belki katılacağınız yerler olacaktı. 2013 yapımı Man of Steel'ı izlemiştim ancak aradan 7 yıl geçtiği için onda da hatırladığım şeyler sınırlı. Ama villian'ın epey güçlü olduğunu filan hatırlıyorum. Görece daha başarılı bir filmdi diye aklımda yer edinmiş Man of Steel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilmeyenler için

Justice League filmini yarısından sonra Joss Whedon tamamlamış. Sebebi: Zack'ın kızının ölmesi ve bu sebeple Zack'ın filmin çekimlerini tamamlamadan yapımcılıktan çekilmesi. Hatta Joss Whedon Zack'ın çektiği supermen ile ilgili sahnelerin bazılarını beğenmemiş. O sırada Henry Cavill Paramount şirketinin çektiği Mission İmpossible Fall Out filminin çekimlerindeymiş. Paramount filmine rica edilmiş. Paramount izin vermiş. Joss Whedon beğenmediği sahneleri tekrar çekmiş.

Joss Whedon Marvel ile çalışan bir yapımcı. DC'nin teklifine olumlu cevap verip çekimleri bitirmiş. Marvel evreninden kısa bir süreliğine Comics evrenine geçiş yapmış.

Takipteyiz hocam.. mesajımız silinmiş gene
  • Filmin Imax versiyonu için Zack üstünde çalışmaya başladığını açıkladı dün. ZSJL'den önce yayınlanacağını da onayladı. Filmi ZSJL'den önce hiçbir ayrıntı kaçırmadan bir kere daha izleyebiliriz Batman v Superman : Dawn of Justice(2016)l Ben Affleck - Henry Cavill 

• JusticeLeague kullanıcısına yanıt

O zaman ZSJL'den önce güzel bir haber sana Batman v Superman : Dawn of Justice(2016)l Ben Affleck - Henry Cavill 

Voooovvv Dünyanın en ikonik iki süperkahramanı.. izlemek keyifli olucaktır
  • Filmin Imax versiyonundan bir sahne.

• quote:

Müdür sizlerin aksine ben çizgiroman filmlerini sevmem, çoğundan haz etmem ama tabi filmsizlikten onları da izliyoruz ve arada beğendiklerim oluyor o kadar. Batman V Superman filmi de benim için hiçbir anlam ifade etmeyen bir yapımdı. Batman karakterini zaten saçma bulurum, Superman'i de aynı şekilde aşırı yüzeysel bir karakter olarak görürüm. Bunların ışığında bu yapımı 4 sene önce -FİLMSİZLİKTEN- izleyip geçmiştim. Bir filmi beğenirsem tek seferde izlesem dahi hafızamda kendine mutlaka yer bulur ve bir şeyler hatırlarım. Ancak bu filme ilgili gram bir şey hatırlamıyorum tek hatırladığım şey filmi izlemiş olduğum.   Bu adamın da bu filmle ilgili görüntüleri ve anlatımlarını görünce hatırladım. Villian'ın mevzusu hiç hatrımda kalmamış o yüzden yorumum yok. Ancak Superman ile Batman'in kapıştırılması, Superman'in malum kurban karşısında elinin kolunun bağlı olması durumları gerçekten saçmaydı-zorlamaydı ve bu adama bu konuda katılmamak için aklı mantığı bir kenara çıkarıp bırakmak gerekir. Senaryodaki yüzeysellik konusuna da katılıyorum yani en azından verdiği örneğe bakarsak. Superman gibi karakterlerden bir problem bir senaryo çıkarmak için villian ya da problemin de en azından kendisi kadar güçlü olması gerekir aksi halde yapım sırıtır, senaryo zorlama olur. Bu arada dövüşün gerçekleştiği o sahnenin de ne kadar kötü olduğunu bu adam sayesinde görmüş oldum. Filmi izlerken o sırada insan pek fark edemiyor. Fanboyluğu bir kanera bırakıp filmin eksilerini, artılarını bir arada görmek gerekir. Bence video boş değil güzel eleştiriler, tespitler, bilgilendirmeler yapılmış tabi sadece filmin eksileri söylenmiş ama zaten video serisinin adı itibariyle bu böyle. Sanırım koca videoda bir tek Lex olayına takılmışsınız. Diğer iddialara itirazınız yok o zaman?

Supermen ile Batman'ın dövüştürülmesi bence de çok saçma oldu. Bir defa ortada çok büyük orantısız bir güç var. Tüm avantaj Supermen'den yana iken Batman neredeyse onu öldürüyordu. Buna akıl kastan üstün mü desek. Bilemedim. Bu sözü Brandon Ruth'un canlandırdığı Supermen filminde Lex Luthor söylemişti. Zaten Batman zeka olarak Supermen'den üstün. Ama iş kaba kuvvete gelince Supermen açık ara önde.

İki karakter de gerçek hayatta var olsaydı Supermen için Batman kolay lokma olurdu.

• 
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.