Şimdi Ara

Batı Karadeniz Gezintisi ve Öneriler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
2
Favori
14.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: drsnrky

quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

Orijinalden alıntı: drsnrky

Yukarıda arkadaşın bahsettiği Amasradaki Mustafa amca'nın yeri denize sıfır meşhur bir balıkçı restoranı, balığı ve manzarası süper. Çevresinde pansiyonlar da var.

resimler süper..karadenize hiç gitmedim ama bu sene yazın karadeniz turu planlıyorum..sanırım zamanı gelince sizin tecrübelerinizden fazlasıyla yararlanmam gerekecek..

ben 5008in yeterince tadını çıkardım Karadeniz yollarında, size de öneririm.

zaten 5008"in tadı en çok karadeniz taraflarında çıkar bencede..özellikle bu kadar güzel resimleri gördükten sonra..

• dediklerinizin hepsini not ettim hepinize teşekkür ederim. yalnız ben Amasra ve sahil ağırlıklı bir tatil düşünüyorum ve Amasra'da otel sorunum devam ediyor :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: grejuva2103

merhaba arkadaşlar.

bu yaz düğünüm var ve eşimle maliyeti yüksek olmaması için kısa bir Batı Karadeniz turu yapmak istiyorum kendi aracımızla. (2004 Panda)

öncelikle 10 temmuzda Samsun'dan yola çıkıp Kastamonu ve Safranbolu üzerinden aynı gün Amasra'ya inmeyi düşünüyorum (yaklaşık 550 km) yolun durumu nedir? kaç saatte alabilirim? bu güzergahta uğramaya değer yerler var mı? Kastamonu'da takılmaya değer mi? nerede ne yememizi önerirsiniz?

3 gün Amasra'da kalmayı düşünüyorum. şehir ve İnkumu için. bildiğiniz güzel ve nispeten ucuz oteller var mı?

13 sabahı sahilden Cide'ye gitmeyi düşünüyorum özellikle de Gideros için. o bölgede bildiğiniz otel var mı? yol üzerinde denize girilebilecek tercihen tenha koylar var mı? tek gece kalmayı düşünüyorum iki gün ayırmak sıkar mı? (özetle her iki yerde de otel sıkıntım var, ne bildiğim yerler ne de oteller hakkında fikrim var. )

14 sabahı yine sahilden Sinop'a varmayı düşünüyorum. yine koylar, gezilecek yerler ve yemekler hakkında zerre fikrim yok.

öğretmenim ve bütçe malum, uzun yıllar üyesiz / üyeli bu forumu takip ediyorum ve yardımcı olacağına inanıyorum. şimdiden teşekkürler

Diger yerler için bilgim yok ama inkumuna deniz için gidiyorsanız gitmeyin denizi aşırı dalgalı ve yosunlu amasradan sonra cakraza gitmenizi öneririm ben.

• Bir Bartınlı olarak sorularına cevap vereyim. İnkumunda oturuyorum. Bizim köye bağlı inkumu.Kafa dinlemek istiyorsan eğer inkumunda kal. Sunset inkumu otelde kalabilirsin. Biraz daha ucuz olsun dersen 3 yıl çalıştığım alihan otelde kalabilirsin. zaten geriye bir tek MTT otel kalıyor. Yok biraz hareket olsun tarihi yerleri göreyim gezip dolaşayım diyorsan amasrada kal . Ama inkumunda kalıp günü birlik amasraya gidip gelmeniz daha mantıklı olacaktır. yılın bu zamanları İnkumu sessiz sakindir. Arkadaşın dediği yosun olayıda yoktur. bazı yıllar yılın belli zamanlarında doğa olaylarından ötürü yosun gelir gider. Bizimde pek alışık olmadığımız durumdur. amasranın kıç kadar plajından çok çok üstündür. genelde ankaralı memurların tatil yeridir İnkumu. Amasra inkumu arası araçla benim için yarım saat sürüyor. yolu bilmeyen birisi 45 dk da gider. safranbolu bize 90 Km. yaklaşık 1 saatte gidiliyor. Bizim buralarla ilgili sormak istediğin birşey varsa cevaplarım

• temmuzda amasrada kalacak yer bulmanız çok zor. Adamlar resepsiyona kagıt koymuşlardı geçen sene boş oda yok diye. Tam çaycumaya geçmiştik otel için.
  • quote:

dediklerinizin hepsini not ettim hepinize teşekkür ederim. yalnız ben Amasra ve sahil ağırlıklı bir tatil düşünüyorum ve Amasra'da otel sorunum devam ediyor :(

amasrada yılın bu zamanlarında otel dert edeceğin en son şey olsun Yağmurdan kafamızı kaldıramıyoruz her yer otel amasrada

http://amasra.neredekal.com/otel-fiyatlari/ beğenediğin oteli ara yer sor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husam74 -- 26 Mayıs 2012; 14:45:04 >

• quote:

merhaba arkadaşlar.

bu yaz düğünüm var ve eşimle maliyeti yüksek olmaması için kısa bir Batı Karadeniz turu yapmak istiyorum kendi aracımızla. (2004 Panda)

öncelikle 10 temmuzda Samsun'dan yola çıkıp Kastamonu ve Safranbolu üzerinden aynı gün Amasra'ya inmeyi düşünüyorum (yaklaşık 550 km) yolun durumu nedir? kaç saatte alabilirim? bu güzergahta uğramaya değer yerler var mı? Kastamonu'da takılmaya değer mi? nerede ne yememizi önerirsiniz?

3 gün Amasra'da kalmayı düşünüyorum. şehir ve İnkumu için. bildiğiniz güzel ve nispeten ucuz oteller var mı?

13 sabahı sahilden Cide'ye gitmeyi düşünüyorum özellikle de Gideros için. o bölgede bildiğiniz otel var mı? yol üzerinde denize girilebilecek tercihen tenha koylar var mı? tek gece kalmayı düşünüyorum iki gün ayırmak sıkar mı? (özetle her iki yerde de otel sıkıntım var, ne bildiğim yerler ne de oteller hakkında fikrim var. )

14 sabahı yine sahilden Sinop'a varmayı düşünüyorum. yine koylar, gezilecek yerler ve yemekler hakkında zerre fikrim yok.

öğretmenim ve bütçe malum, uzun yıllar üyesiz / üyeli bu forumu takip ediyorum ve yardımcı olacağına inanıyorum. şimdiden teşekkürler

merhaba, son durum nedir bi güzargah oluşturabildin mi? bizde iki aile aynı tarihlerde sahili kullanarak kısa bi tatil yapmak istiyoruz. henüz araştıramadım. bilgi alışverişinde bulunalım

• Konuyu yeni gördüm.Amasrada kalacak yer sıkıntısı çekeceğini düşünmüyorum.Heryer otel ve pansiyon.Güzel balık yemek istiyorsan Canlı Balık restoran güzel tavsiye ederim.İnkumu yakın, araç olduktan sonra 30-45 dk. arası gidersin.Safranboluda da yer sıkıntısı pek olmaz.Eski çarşı , Cinci Hanı ve Hıdırlık Tepesine uğramanı tavsiye ederim.

Başka soruların olursa yaz cevaplamaya çalışayım..
  • Ikigun once samsun vezirkopru tasova kastamonu daday(navigasyonun azizligi koy yolundan farkli degil) safranbolu bartin amasra guzargahini kullandim. Cok kotu ve uzun zaman alan biyol. merzofon ustu istanbul yolu heralde daha iyi olurdu. Su an amasradayim guzel bi belde, denizde oyle. oteller genel olarak dolu, biz gunluk kiralik ev tuttuk denize sifir. 5_6 kisi cok rahat kalir. Iki aile 4kisi kaldik Gunluk 150 tl. Tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batı Karadeniz deyipte Boluya uğramadan olmaz.:) en azından Abant Gölcük merkeze yakın.....
    ordan mengen devrek çaycuma yoluyla bartına 2 saatte varılır veya istanbula giderken tersi istikamet .

Batı Karadeniz Gezintisi ve Öneriler
  • arkadaşlar ankaradan nasıl bir güzergah önerirsiniz?

safranbolu-bartın-kastamonu cide- samsun şeklinde mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilonsahiden

Batı Karadeniz deyipte Boluya uğramadan olmaz.:) en azından Abant Gölcük merkeze yakın.....
    ordan mengen devrek çaycuma yoluyla bartına 2 saatte varılır veya istanbula giderken tersi istikamet .

evet bir bolulu olarak boluya ugramadan olmaz
    fakat mengen devrek caycuma yolunda patlatmalı yol calısması var
    yollar cok bozuk, bazı yerlerde asfalt bile yok tangur tungur gidiyorsun bartına

• quote:

Orijinalden alıntı: ilonsahiden

Batı Karadeniz deyipte Boluya uğramadan olmaz.:) en azından Abant Gölcük merkeze yakın.....

ülkemizde ne güzel yerler var. inşallah ben de bir gün gezerim buraları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jhan71

Ikigun once samsun vezirkopru tasova kastamonu daday(navigasyonun azizligi koy yolundan farkli degil) safranbolu bartin amasra guzargahini kullandim. Cok kotu ve uzun zaman alan biyol. merzofon ustu istanbul yolu heralde daha iyi olurdu. Su an amasradayim guzel bi belde, denizde oyle. oteller genel olarak dolu, biz gunluk kiralik ev tuttuk denize sifir. 5_6 kisi cok rahat kalir. Iki aile 4kisi kaldik Gunluk 150 tl. Tavsiye ederim

kastamonu'dan sonra sizi araç üzerinden değil de daday üzerinden safranbolu'ya götüren navigasyonunuz size gerçekten büyük azizlik yapmış
  • Amasrayı gör ancak Ereğli Akçakocayı görmeden geçme derim..
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.