Şimdi Ara

Bataryası bir hafta giden telefonlar iki yıl uzağımızda (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Tüm konularda millet ne yazıyorsa birebir aynı kalıbı kullanıyor zaten, benim de dikkatimi çekti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Tüm konularda millet ne yazıyorsa birebir aynı kalıbı kullanıyor zaten, benim de dikkatimi çekti

her haberde enfexion copy&paste sinir kamberi, guzel guzel yorum okuyorsun pat diye bi zirva tekrari.
    niicin ???? + puan icin !
  • Güzel haber. Artık pil teknolojisinin gelişmesinin zamanı gelmiş geçiyordu bile.

Yalnız benim merak ettiğim şimdi bu li-on piller çok nadirde olsa patlayabiliyor. Senede bir iki okuyoruz haberlerde. Mesela popoda neyim patladığında ufak oyuk ve yanıklar falan bile açıyor. Peki bu hidrojenli pil, es kaza işte senede bir ya da 5 senede bir farketmez birine piyango vurup ta patlarsa tahrip gücü nasıl bir şey olur acaba ? Popoda oyukla kurtarabilirmiyiz :D
  • Patlarsa nasıl bir sonuç verecek ?

• ben iki yıla razıyım ama bu tip haberleri on yıl önce bile bulmak mümkün.. hep böyledir. 2 sene sonra 5 sene sonra o olcak bu olcak ama hiçbirşey olmaz.. sırf internette sayfa tık alır adam parayı cebe koyar sen beklersin birşeyler olcak diye. olmuştur aslında adam amacına ulaşmıştır ama sen farkında değilsindir.. beklersin :))

• Rez 2 yıl sonra editlicem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hidrojen yakıt pilleri için en iyi uygulama alanları tırlar kamyonlar uçaklar minibus otobüsler gibi büyük güç gerektiren mobil cihazlar.küçük boyutlu mobil ürünlerde piller daha uygun gözüküyor. küçük otomobillerin üstündeki boyutlarda mobil cihazlar için yakıt pili daha uygun. bataryalar ağır ve pahalı kalıyor.

• 2 yıla kadar telefon almayalım o halde.. belkide arabalar elektrikle telefonlarda fosil yakıtla çalışır.. ben DİZEL telefon alacağım :)))))

• Htc 816 g
    Neti ve diğer uygulamaları açmaz ve telefonu sadece telefon amaçlı kullanirsam 10 günü bile gorebliyordum sonradan geri zekalı guncellemeler nedeniyle bu süre dustu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslında çok yakında ama ellerindeki bataryaları tüketmeye çalışıyorlar
  • Bu haberlerin hepsi hava cıva boş laflar arkadaşlar :)

Literatür taraması yaparsanız 2008-2009'dan beri bu tarz batarya geliştirme haberleri görürsünüz.
    Hemen her teknoloji firması bataryalar konusunda çalışma yapıyor, buldukları şeyleri patentliyorlar vs.

Apple iphone 5 için lityum iyon'dan farklı bir batarya kullanabilir dedikoduları vardı, hatırlayan hatırlar.

Elde hala lityum iyon ve polimer pillerden daha performanslı bir batarya malesef yok.
    Hafifler, ortalama iyi bir performans veriyorlar ama çok stabil sayılmazlar, patlama riskleri var.
    Havacılıkta lityum bataryaların taşınması için özel genelgeler var.

Ama hala bu bataryaları kullanıyoruz. Neden? Çünkü bu stabiliteyi yakalamış ve piyasaya çıkmaya hazır başka teknoloji yok.

Biz de istiyoruz telefonumuzun bataryası uzun gitsin ama naparsın...

Naparsın söyleyim, zaten 5 ve üzeri inçte bir telefon kullanıyorsanız
    lenovo vibe p1 gibi hacmin batarya hakkını veren cihazlar kullanın.

8-10 saat ekran açık kalma süresi veriyor (5000mah) ve muadillerinden 30-40gr fazla ağır sadece.

LG G1'ime orjinal batarya bulamıyordum, 1.5 saat ekran süresi veriyordu artık o da root greenify vs kasıyorum.
    Lenovoya geçtim rahatladım. 4000 mah'lik vibe p1m de var.

Bence her markanın bir batarya odaklı alternatif cihazı olmalı.
    Zenfone max var misal, motorolanın eski modellerinde vardı bir maxx da.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.