Şimdi Ara

Başladığım oyunu sıkılıp yarıda bırakıyorum :( (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
9.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • kendi dertlerimin başkalarındada olduğunu görünce garip bi huzur duydum içimde

arkadaşlar hakikaten bu konu sadece oyunla sınırlı değil.sorun biziz,sorun arzularımız.makinaların hastası olmuşuz..cebimdeki harçlıklarımı yemeyip içmeyip ne olursa olsun psp almayı amaç edindiğim günleri hatırlıorum,şimdi tutma halkası kapının koluna asılı bi şekilde kılıfında duruyor,yada şu var, daha geçen ay,maaşımla neredeyse bi delilik edip g27 alacakken kuzenimin lan malmısın olm demesiyle dfgt alıp şimdi odamda kolisinde durmasıda ayrı tabi :)neden...?çünkü g25in videolarını youtubeda izleyip kendimizden geçtik bi kere..

çünkü eve gelioruz,yada işe gitmişiz..bilgisayarın başına oturuoruz..ne yapıcaktıkki biz pc başında ?açalım içimizi mest eden sarı sayfalı forumu,teknolojik gelişmelere bakalım,yeni oyunlara bakalım :) diyoruz
    arkadaşın bitanesi açmış bi konu hmm call of duty beklemden alın..bakıoruz önceki oynadığımız güzeldi..modern warfare 2..hele o buz dağına tırmanırken nede heycanlanmıştık..bitane arkadaş yazmış sabırsızlıkla bekliyorum hemen siparişimi verdim günler geçmiyor arkadaşlar cıldıracağım yazmış,başka biri grafiklerin gerçekçiliğini gerçekten ayırt edemediğini...allahalla çıldırılası bi oyunmu bu acaba diyoruz. beynimizin taa ücralarına yazıoruz.call of duty,beni heyacanlandırıyor.çıksında indireyim..gün geliyor,hatta bırakın o günü,geceden indiriyoruz :)yüklüyoruz..biraz oynuyoruz falan..

--
    neyse hakikaten uzattım galiba ama bence sorunumuz bu..nefsimiz..yani kendimiz :)

• Bu iş ile ilgili tek cevap ,şu an oyun oynayan 20-25 yaş arasındaki neslin 80 li ve 90 lı yıllardaki grafikleri kötü ama kendisi eğlenceli oyunları kaçırmış olmasıdır. Şu an ki nesile sadece adam öldürmeli, yürü ilerle parçala kır şeklinde oyunlar sunuluyor.

Önceki oyunlarda çok etkin olan hayal gücü ve eksik kısımları hayalini kullanarak tamamlama, gibi pek çok unsur yeni nesil oyunlada yok. Bugün 16 ile 24 yaş arası oyunculara sorsam tek diyecekleri oyun türü ya MMORPG ya da FPS, halbuki platform, Adventure ve ilk çıkan AD&D RPG ler (ki bunların zevkini hiç bir şey vermez) ya da espirili spor oyunları (speedball )artık çıkmıyor.
    Oyunların masal gibi atmosferde geçmesi gerekirken artık sadece karanlık ve gerçekçi atmosfer oyunları tamamen sıkıcı yapmış durumda.

Monkey Island, Eye of the Beholder serilerini, Planscape Tormentları, Super Frogları, PP Hammer, Rick Dangerous,Moonstone gibi oyunları oynamamış olmak yeni nesil oyuncuların büyük kayıbıdır. Ama gerçek te bir şekilde duruyor ortada. İçi boş abuk sabuk oyunları bir süre sonra zihin de reddediyor ve oyunlar oynanmadan öyle kalıyor. Yani arkadaşların ki maymun iştahlılık değil

• Oyunlari orjinal kullanirsan bitirirsin mecburen inan bana =)
  • HD5850 alacaktım iyiki 5770 almışım param cebimde kaldı zaten oyunu aşırı az oynuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gkn89

Oyunlari orjinal kullanirsan bitirirsin mecburen inan bana =)

o verdiğimiz parayı çıkartmak için 3 kez bitiriyoruz.
  • 1 ay önce resident evil 5 bitirdim. Daha sonrasında Kane & Lynch 2 Dog Days bitirdim.
    şu an mafia 2 oynuyorum;türkçe yama kurulu şu an 9.bölümdeyim. James Bond Blood Stone biraz baktım hoşuma gitti; mafia 2 bitsin ona başlıcam.
    oyunlar gerçekten insanın vaktini alıyor Kane & Lynch 2 Dog Days sırf hırs yaptım bitirebilmek için oynadım.
    Bir baktım saate 4 saat geçmiş Evde papaz oluyorduk neredeyse
    mafia 2 ara sahneleri de izleyerek oynuyorum Türkçe altyazılı baya zevkli film gibi yani oyundan sıkılanlara tavsiye ederim... Bir de kural koydum kendime 1 oyuna bitirmeden başka oyuna başlamıcam. Yalnız James Bond Blood Stone da biraz bozuldu bu kural ama 15 dk.oynayıp kapadım.Mafia 2 ye devam...

• yaşla ilgili sorun bence ayrıca oyunlarda grafik çok muhteşem ama oynanabilirlik sıfır
  • bunun bir kaç sebebi var:

yaş (ben 30 yaşındayım)
    oyunları bitirmek zorunluluğu hissetmemek lazım çok şey beklemeden öylesine zevk için oynamak lazım
    bazı oyunlarda ruh ve atmosfer yok oynamaya değmez
    bir oyunu bitirmeden yenisini yüklemek eskisini yarıda bırakmak anlamına geliyor

ama yine de tekrar tekrar oynamaktan zevk aldığım oyunlar var
    ben genelde suçu oyunun kalitesizliğine bağlıyorum
    mesela silent hill serisini defalarca oynadım ama hitmanin bütün serilerini daha ilk bölümden sonra kaldırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: güllaççı

quote:

Yaklaşık 1 senedir pc olsun xbox olsun hep orjinal kullaniyorum genellikle ve oyun oynamanin tadi bole cikiyo valla . Para verdiğimiz oyunu sonuna kadar çıkarıyoruz yani =)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: güllaççı

quote:

Yaklaşık 1 senedir pc olsun xbox olsun hep orjinal kullaniyorum genellikle ve oyun oynamanin tadi bole cikiyo valla . Para verdiğimiz oyunu sonuna kadar çıkarıyoruz yani =)

iyi güzelde bazı oyunlar beklediğin gibi çıkmıyor bu seferde parana yazık oluyor

• gta 5 veya gta san oyna çok sarıyo hel gta 5 i pc in kaldırıyosa gta 5 online çok sarıyo tavsiye ederim
  • sabaha kadar ataride fred çakmak taş oynayan saatlerce bomberman oynayan sabahlara kadar ps1 de wining eleven 11 oynayn bende şuan aynı durumdayım. bence sorun bizde değil artık büyüdük yaş oldu 36
  • Vay be ne günlermiş. Tek derdim bu olsaymış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hort olacak ama 2. ay öncesine kadar bende öyleydim çok kötü bir durum.
  • Vay be 8 yıl önce yazzmışım bu konuya
    ilk defa 2001 yılında almış olduğum pc ile ala pcgamer'ım
  • konu sahibi arkadaşa oyunların eski ondandır diyecektim 2010'un konusu olduğnu fark ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OguzhanKeskinbalta

Vay be 8 yıl önce yazzmışım bu konuya
    ilk defa 2001 yılında almış olduğum pc ile ala pcgamer'ım
    Aga sen bir ara steroid kürü yapmamış mıydın? yıllar önceden öyle bir konu hatırlıyorum. hala devam mı spora?
  • Doğru hatırlıyorsun
    aynen spora devam
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.