Şimdi Ara

Baskı-Balata Değişimi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
4.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2007 model 1.4 TDCI fiestam var. Bu hafta sonu baskı balata değiştireceğim ancak iki usta arasında kararsız kaldım.

Ustanın birisi değiştikten sonra rot balans yapmak zorundayız yoksa olmaz diyor, Diğeri ise gerek yok rot balansa filan diyor.

Sizce hangisine güvenmeliyim.

Birde Bu aracın En Kaliteli Baskı-Balata ve Debriyaj Bilyası hangi markanın veya hangisininki orjinal. LUK var bide VALEO var heralde. Bu Markaların Hangisi Orjinal?

Şimdiden Teşekkürler.

• Yokmu arkadaşlar yardımcı olabilecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Obreus -- 16 Nisan 2014; 15:54:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de birkaç haftaya kadar baskı balata değiştiricem.valeo marka düşünüyorum alman malıymış fena değil dediler.

• Acaba valeo markamı yoksa luk markamı kaliteli. Arasında 40 lira fiyat farkı ile luk pahalı. Bu nedenle sormaktayım. Teşekkürler.

• Cevap veren bilen arkadaş yok heralde.
  • luk daha kaliteli.
  • Rot ve balans ayarının yapılması gerekmez.Sonuçta değişecek kısım kavrama noktası ekipmanları yani ön takımla çokta alakası olmayan parçalar.Luk ve Valeo ikiside iyi markalar.Fakat bana sorarsan luk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Steelhammer -- 27 Nisan 2014; 21:55:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Steelhammer

Rot ve balans ayarının yapılması gerekmez.Sonuçta değişecek kısım kavrama noktası ekipmanları yani ön takımla çokta alakası olmayan parçalar.Luk ve Valeo ikiside iyi markalar.Fakat bana sorarsan luk.

Şanzıman inerken rot kolları sökülür
    Kimi usta sökerken tur sayısını sayarak sökerler ve tekrar takarken de buna dayanarak rot ayarı gerekmez derler. Siz yine de yaptırın doğrusu yaptırmaktır

• Merhaba arkadaşlar.

Baskı Balata ve Bilya Değişimini Yaptırdım. Üzerinden çıkan marka LUK Marka idi bende luk taktırdım. Ancak şimdi birkaç problemim ortaya çıktı.

1.cisi Araba boşta iken debriajdan ayağımı çekerken bazen (en fazla 2 seferde 1) kırt kırt sesler geliyor bu normalmidir. Eğer normalse geçermi?

2.cisi Arabayı aşağı doğru yada yukarı doğru tümseklerde çalıştırdığımda marş motoru dönerken sanki kapı açıkmışta sallantıdan kapı vuruyormuş gibi ses geliyor sonra marş motoru durunca oda duruyor. Ama bunu sadece aşağı yada yukarı doğru tümsekli yerlerde arabayı çalıştırdığım zaman yapıyor. Sizce bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Teşekkürler.
  • Bu arada debriajdan ayağımı çekince gelen ses iyice artmaya başladı. Sizce nerede sıkıntı olmuş olabilir?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Obreus -- 5 Mayıs 2014; 13:36:45 >
  • Baskı balata için rot ayarına gerek yoktur üstelik rot kolu sökülmez bile paranı almak için öyle soylemis baskı balatanı servisten al orjinal olsun dediğin ses ise volanttan olabilir kütleli volant olması lazım senin araçta

• Merhaba arkadaşlar. 2008 model 1,4 TDCI fiesta aracım var. baskı balata değişimi yapmam gerekiyor. Toplam ne kadara mal olur? Bilgisi olan varmıdır? İstanbulda önerebileceğiniz yerler neresi. teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.