Şimdi Ara

Başkent Diş Hekimliği Fakültesi Düşünenler Gelsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
4.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dtsaykopat -- 7 Temmuz 2015; 9:28:44 >

• ben senenin başından beri başkent diş'i istiyordum ama ne zaman sınıfta kalınca bursumun kesildiğini okudum o zaman neredeyse tamamen vazgeçtim.ama şu an hala daha çok istiyorum başkent diş'te okumayı.özellikle kontenjanın az olmasından dolayı çok iyi yetişeceğimi düşünüyorum.bursun ne durumlarda kesildiğine açıklık getirebilirseniz benim adıma gerçekten çok memnun olacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: huzurluksuz

ben senenin başından beri başkent diş'i istiyordum ama ne zaman sınıfta kalınca bursumun kesildiğini okudum o zaman neredeyse tamamen vazgeçtim.ama şu an hala daha çok istiyorum başkent diş'te okumayı.özellikle kontenjanın az olmasından dolayı çok iyi yetişeceğimi düşünüyorum.bursun ne durumlarda kesildiğine açıklık getirebilirseniz benim adıma gerçekten çok memnun olacağım

-Diş Hekimliği Fakültesinin ilk 4 sınıfında kayıtlı olduğu sınıfta
    tekrara kalan, daha sonraki sınıflarda stajlarda tekrara kalan öğrencilerin bursu kesilir.

Yalnız burslu kazanacak durumdaysan sınıfta kalacağını zannetmiyorum.

• Ben diş hekimliyle ilgili sorucam. Bu kadar çok polikinlik veya muayene olması kötü mü sizce? Maaşlar düşer mi

• quote:

Orijinalden alıntı: dtsaykopat

quote:

ben senenin başından beri başkent diş'i istiyordum ama ne zaman sınıfta kalınca bursumun kesildiğini okudum o zaman neredeyse tamamen vazgeçtim.ama şu an hala daha çok istiyorum başkent diş'te okumayı.özellikle kontenjanın az olmasından dolayı çok iyi yetişeceğimi düşünüyorum.bursun ne durumlarda kesildiğine açıklık getirebilirseniz benim adıma gerçekten çok memnun olacağım

tekrara kalan, daha sonraki sınıflarda stajlarda tekrara kalan öğrencilerin bursu kesilir.

hocam burslu kazanıyorum evet ama sonuçta diş hekimliği eğitimi çok ağır bir eğitim.olur da bursum kesilirse kafamı taştan taşa vurmak istemiyorum.sizin bu durumda herhangi bir arkadaşınız ya da bildiğiniz biri var mı acaba?(bursluyken bursu kesilen)

• quote:

Orijinalden alıntı: tombraider35

Ben diş hekimliyle ilgili sorucam. Bu kadar çok polikinlik veya muayene olması kötü mü sizce? Maaşlar düşer mi

Sürekli diş hekimliği fakültesi açılıyor. Artık uzman olmadan para kazanmak pek mümkün olmayacak yakın zamanda. ADSM açılıyor sürekli maaşlar düşebilir evet.
  • quote:

quote:

Ben de başkenti yazmayı düşünüyorum tam burslu. Sınıfta kalınca kesiliyo evet ama tek dersten kalındığında ne oluyor ?

• Burs olayı sıkıntılı. Herkes çok zor diyor zaten bir de kalma stresi olursa

İzmir'deyim ege mi başkent mi? Ankara'da kalacak yer sorunu yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: bulamadımbirşey

Burs olayı sıkıntılı. Herkes çok zor diyor zaten bir de kalma stresi olursa

Sıralamanız kaç hocam:)

• quote:

quote:

14495

• quote:

quote:

quote:

14495

Dus basarısı olarak başkent ama sehir olarak ege:)

• quote:

Ege bencede. İzmir varken Dus başarısı hikaye
  • quote:

Kısa kısa yazıcam sormak istediklerinizi buradan sorabilirsiniz özelden değil lütfen herkes faydalansın.

1-Başkent üni özel ya şimdi orda eğitim nasıldır?

Cevap: Başkent diş mezunları yapılan BÜTÜN DİŞ HEKİMLİĞİ UZMANLIK SINAVLARINDA BİRİNCİ OLMUŞTUR.
    Başkent üni de eğitim avrupa ve amerika standartlarına göre verilir. Pratik ve teorik anlamda 1 sene önceki bilgiyi almazsın herşey günceldir.

Başkent diş 4. ve 5. sınıf öğrencilere implant yaptıran tek diş hekimliği fakültesidir. Diğer fakültelerde kuzu gibi uzaktan seyrettirirler.

2-Başkent kadrosu nasıl?
    Cevap:Eğitim kadrosu genelde proflardan ve doçentlerden oluşmaktadır. Hocaların yüzde 90 ı hacettepe kökenlidir. ülkenin ve hatta dünyanın en değerli hocalarından
    Prof Dr Kenan Araz (Cerrahi aynı zamanda rektör hocaların hocası)
    Prof Dr Bülent DAYANGAÇ (Hocaların hocalarının hocası Protez-Hacettepe ve Yeditepeyi baştan yaratıp sonra başkente geçti)
    Prof Dr Sina UÇKAN (Cerrahi-Ayrıca kendisi ülkede ortognatik cerrahi konusunda en iyisidir)
    Prof Dr Mete Üngör (Endodonti-Tayfun Alaçamın kitabında kullandığı vakaların çoğu Mete hocaya aittir)
    Prof Dr Ayça Arman Özçırpıcı (Ortodonti derneği genel sekreteri)
    Prof Dr Burçak Çehreli (Pedodonti)
    Prof Dr Şule Bulut (Periodontoloji ve kuruculardan)
    Prof Dr Neslihan Arhun (Restoratif tedavi)

Belli başlı hocaları yazdım daha birçok profesör var. 30 kişilik kontenjana nerdeyse o kadar prof düşüyor.

xxxx: "Ama hacettepe şöyle yok marmara böyle" gibi gelecek olursa DUS sıralamasını söylesin o fakültelerin sonra tartışırız.

Sorularınız varsa alabilirim.

benim birkaç sorum olacak. Tam burslu öğrencilerin sadece öğretim ücreti mi karşılanıyor yoksa yemek, kitap, yurt bursu da sağlanıyor mu?(örneğin koç ünv. bunları da sağlıyor.) Bu konuda bilginiz varsa paylaşır mısınız?

• dtsaykopat kullanıcısına yanıt
    Hocam konuyu guncellemeniz mumkun mudur?

Tsk.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben dün görüştüm başkent ile. İki yıl üst üste kalırsan ve toplamda üç kere kalırsan bırsun kesiliyor.

• Şuan okuyan varsa aydınlatabilir mi? Ben de tam burslu düşünüyorum da. Ege hacet ve başkent arasında kaldım

• Monha M kullanıcısına yanıt
    Baskent diste, devlet disler gibi 4 ve 5. Sinifta yuzlerce hasta uzerinde pratik yapabiliniyor muymus? Sonucta ozel hasta izin vermez. Hatta bir yazida okumustum. Hasta "ne toplandiniz basima" diye kizmis.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.