Şimdi Ara

Başkarakteri Asosyal olan Roman önerisi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
2
Favori
1.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Maycomb

Ölü ozanlar derneği

+1

Benim de aklıma ilk bu gelmişti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pek asosyal sayılmaz ama aklıma ilk gelen Charles Bukowski-Ekmek Arası oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grimmjow Jaggerjack

quote:

Orijinalden alıntı: Albert Enişten

Herkese önerileri için teşekkür ederim, kitapları okuyacaklarım listesine ekledim.

Şuanda Albert Camus'un Yabancı kitabını okuyorum.

Kacinci sayfadasin, nasil gidiyo kitap?

32.sayfadayım güzel kitap iyi betimlemeler var. Zaten 100 sayfa bir şey bugün yarın bitiririm, dünde 250 sayfa kitap okumuştum (yeşil yol'u) böyle giderse yakında kitap okuma hızımı artırabilirim. Mart'a girmeden bunla birlikte 2-3 kitap okumayı amaçlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: asosyal adam

quote:

Orijinalden alıntı: Albert Enişten

Yerli veya yabancı farketmez , konusu güzel ve akıcı olması önemli. Böyle Raskolnikov tarzıda olabilir illa asosyalim demesi şart değil yani. Şizofreni gibi özellikleri de olsa fena olmaz. Önerilerinizi bekliyorum.

hocam bana da okuduktan sonra düşüncelerini paylaşırsan sevinirim nickimden dolayı benim de ilgimi ekti ben de okuyabilirim hatta aylak adam listemdey di ama daha almadım

Yabancı'yı da Aylak Adam'ı da okudum. Yabancı'yı 1 günde, Aylak Adam'ı 5 günde bitirdim.

Genel olarak ikisinin de birbirlerine benzediği söylenebilir.
    Ama ikisinde de tam olarak aradığım asosyal'i bulamadım.

Ne bileyim özellikle aylak adam'da sevgiliyle zaman geçirmeler, hiç çalışmayıp hep parasının olması, her gün lokantalar, sinemalar, tiyatrolar, resimler vs. Pek bana uymadı.

Ama ikisinin de anlatmak istedikleri başka. Ve çok güzel anlatmışlar. Özellikle Yabancı, karakterin bazı özelliklerine her ne kadar katılmasam da, bir başyapıt olduğunı kolaylıkla söyleyebilirim.

Hangisi daha iyi diyorsan kesinlikle Yabancı derim.

Yakında Kafka'nın Dönüşüm'ünü okuyacağım öneriler üzerine. Ondan sonra da Kürk Mantolu'yu... Kütüphane sağolsun :)

• Saol hocam yazın okurum

• Kinyas ve Kayra- Hakan Günday
    Psikopat- Keith Ablow
  • Kürk Mantolu Madonna.

• Sabahattin Ali - Kürk Mantolu Madonna.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Kimse yazmamış ama Paul Cleave-Temizlikçi isimli romanında yazdığı karakterinin katil olmasının sebeplerini, insanlarla ilişki kuramaması, nasıl caniye dönüştüğünü sayfalarca öyle güzel anlatmış ki. Yani kitap şöyle bir mesaj veriyor, içinde iyilik yatan bir adam var, ancak hiç arkadaşı falan yok. İnsanlara da arkadaş gözüyle bakmıyor, gülümsüyor falan, salak denilmesine müsade ediyor. Ancak aslında çok zeki bir adam ve istediği zaman neler yapabileceğinide bize gösteriyor. Ya, bir katil romanından çok şey anlatıyor bu roman bana göre. Ayrıca yakın bir zamanda bu kitap serisini anlatacağım üst konuda, tek bir kitap değil çünkü bu.

http://forum.donanimhaber.com/m_87599963/mpage_2/f_//tm.htm#88370827

İlgimi çekti hocam Hurin'in Çocukları'ndan sonra önce Yabancı'yı sonrada dediğiniz kitabı okuyacağım. Orta Dünya iyi güzel efsanedir ama kitapları sıktı beni nedense, okuma alışkanlığım olmamasından olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MARVEL -- 23 Eylül 2015; 22:34:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MARVEL

quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Kimse yazmamış ama Paul Cleave-Temizlikçi isimli romanında yazdığı karakterinin katil olmasının sebeplerini, insanlarla ilişki kuramaması, nasıl caniye dönüştüğünü sayfalarca öyle güzel anlatmış ki. Yani kitap şöyle bir mesaj veriyor, içinde iyilik yatan bir adam var, ancak hiç arkadaşı falan yok. İnsanlara da arkadaş gözüyle bakmıyor, gülümsüyor falan, salak denilmesine müsade ediyor. Ancak aslında çok zeki bir adam ve istediği zaman neler yapabileceğinide bize gösteriyor. Ya, bir katil romanından çok şey anlatıyor bu roman bana göre. Ayrıca yakın bir zamanda bu kitap serisini anlatacağım üst konuda, tek bir kitap değil çünkü bu.

http://forum.donanimhaber.com/m_87599963/mpage_2/f_//tm.htm#88370827

İlgimi çekti hocam Hurin'in Çocukları'ndan sonra önce Yabancı'yı sonrada dediğiniz kitabı okuyacağım. Orta Dünya iyi güzel efsanedir ama kitapları sıktı beni nedense, okuma alışkanlığım olmamasından olabilir.

Upladığın iyi oldu, konuyu editledim

• Stefan Zweig'ın Satranç isimli kitabının karakterleri de ilginç kişiliklerdir. Psikolojik olarak güzel anlatımlar var.
  • Oblomov. Asosysllik ve rahatlık üzerine araştırma yapılsa ilk başta bu karaktere bakılmalı.

• MARVEL M kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkürler. Yalnız ne aradın google'da bu konuyu buldun merakta ettim açıkcası. Tekrar teşekkürler.
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi orta dünya kitapları (Silmarillion ve Hurin'in Çocukları) beni sıkınca farklı kitap tavsiyelerine bakınıyordum kendimi burada buldum
  • Bozkırkurdu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Gezinti"-Merih Günay
    En iyi yerli-yabancı asosyal romanlardan biridir.
  • Konu açılalı çok olmuş ama işine yarayan olursa diye söylemek istedim.Her temas iz bırakır/Emrah Serbes
  • konu madem hortladı
    patrick süsdind-güvercin
  • Konu açılalı çok olmuş ama hâlâ bu tarz kitap arayan varsa benim önerim:
    Yer Altından Notlar-Dostoyevski

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.