Şimdi Ara

Başında Folikülit (kıl kökü iltihabı) olanlar - YAĞ Kaynaklı -Güncel (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
1.682
Cevap
54
Favori
457.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ibod123

Kardeş birebir benim rahatsızlığım bir türlü geçiremedim.Tavsiyelerini dinleyeceğim çok büyük rahatsızlık Allah düşmanıma vermesin o kadar yani.Acaba dettol mu daha etkili yoksa activex mi tavsiyen hangisi?

Alıntıları Göster
    hocam siz ne kullanıyorsunuz tedavi için?

bide uzmantv'de gördüm bu hastalık kendiliğinden geçiyormuş nedir doğruluk payı?

not: benim çenede var 2-3 yıldır geçmedi ben sivilce diyordum ama konuya girdim baktım fotoğraftaki çene aynı benim çene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tw Scott -- 4 Temmuz 2013; 9:55:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nodname

merhaba arkadaslar bende bu illetten yana muzdarip olan yegane insanlardan biriyim.

bende bu sorun başlayalı 5 yıl kadar oldu. İlk olarak lise son sınıfta sınava hazırlanırken saç diplerimde zaman zaman anlamsızca kaşıntılar ve bununla beraber elime kurumuş çapak gibi cisimler gelmeye başlamıştı.fakat bu çok nadir oluyordu.zamanla bu olay artmaya başladı ve ailem elimin sürekli kafamda olması ve kışımam nedeniyle huylandı. baktıklarında küçük sivilceler olduğunu gördük. Yüzüm ve sırtımdada sivilceler olduğundan pek bu olayı önemsememiştik çünkü çok yağlı bir cildim vardı.
    1 sene kadar zaman zaman kendiliğinden çıkan , geçen sivilceler rahatsız edecek seviyeye kadar artmaya başladı ve bunun üzerine bir cildiye doktoruna gitmeye karar vardim. İlk gittiğimde akne teşhisi konuldu ve yüzümile sırtım için benzamyn krem , kafam için ise azitro diye bir antibiyotik verdi. ilacı kullandım ve kafam rahatladı ama çok sürmeden tekrar rahatsızlık nüksetti. Tekrar gittiğimde başka bir doktor kıl kökü iltihabı teşhisini koydu ve 1 adet alkollü losyon ile 3 ay kadar tetradox kullanmamı söyledi.tetradoxu kullanmaya başlamamdan itibaren 1-2 haftada iltihaplar kesildi fakat kızarıklıklar vardı onlarda zamanla geçti.ben hap kullanmayı sevmeyen bir insan olduğum için sivilceler geçtiğinden dolayı hapı 3 ay değilde 2 ay kadar kullandım hatta 1 gün içip 1 günü es bile geçiyordum.çünkü dediğim gibi tetradoxu kullanmaya başladığım günden itibaren hemen etkisini göstermişti.(bu arada tetradox mideyi çok yoran ve bulandıran bir hap).hap kullanmayı bıraktıktan sonraki 1 ay kadar bir süre herhangi bir şikayetim olmamıştı ki tekrar saç diplerimde iltihaplar boy göstermeye başlamıştı.belli sürelerle takrardan tetradox kullanmaya başlamıştım. fakat olaylar hep aynı ilerliyordu . hap kullanıyorum geçiyor bırakıyorum tekrar başlıyordu.Ve zman geçtikçe irinli iltihapların boyutu ve şişkinliği artmıştı.
    bunun üzerine 3 sene öncesine kadar zoretanin kullanmaya başladım. bu ilacında son aşama olduğunu öğrenince moralim tamamen çökmüştü.6 aylık bir süre ile zoretanin kullandım ve çok iyi geldi tabiki yan etkileri var dı ciltte ve dudaklarda aşırı kuruma gibi ama katlanmaktan başka çarem yoktu.bu ilaçın güneş ışınlarına karşı hassaiyeti olduğundan genelde kış aylarında kullanılması önerilir ve benimde bu döneme denk gelmişti ve yaz başlangıcında hapı bırakmıstım ve saç diplerim çok sağlıklıydı taki yaz sonuna kadar. 2 sene kadar bu şekilde zoretanini kış aylarında kullandım.
    Ta ki bu sene yani 2012 aralıkta askere gidene kadar. gitmeden önce ufak çaplı sivilceler vardı ki onlara cleocin t sürüyordum. askere gittiğimde hafif derecede artmaya başladığını hisseder hissetmez doktora cıktım ve bana zoretanin yazması gerektiğini söyledim. Askerlik ya bana rapor göstermen lazım dedi zoretanin için beni laminoz sprey momecon ve cleocin t ve fucidin kremle postaladı. 2 hafta sonra tetrar çıkmaya başladıklarında doktora gittiğimde tetradoxa başlamamı söyledi 3 ay yani aynı tedevi yöntemleri zoretaninde ısrar ettim tekrar ret aldım. 1 ay sonunda geçmişti fakay 2. ay sonunan doğru tetradoxu kullandığım şekilde tekrar saç diplerimde sivilceler çıkmaya başlamıstı. Askerlik ya 3 ay mecburen kullandım tetradoxu ve askerlik bitti. şuan evdeyim ve kafamda hala sivilceler mevcut. 3 gün önce doktora gittim ve siz yani buraya yazdığım gibi anlattım ne olduğunu kan tahlili verdim ve 1 haftalık süre içinde sipro antbytk ile augumentin verdi . değişme olmassa zoretanıne başlayacağım.

VE geçende nette buraya rast geldim ve dettollün fayda sağladığını gördüğünü söylemeniz üzerine bende dettol kullanmaya başladım umarım bir faydası olur.

Fark ettim ki yazım çok uzun olmuş nasıl olsa yastığa başımı koyup uyuyamadığımdan ben zaman geçirmiş oldum.

inşallah bu yöntemin faydası olur. Hastalığınız mantar sebepli değilde S. aureus bakterisi yüzündense büyük ihtimal dettol'ün faydası olacaktır. (Sizin sorunda bu bakteriyle alakalı gibi görünüyor). Ancak benim tavsiyem kesinlikle dettol ile yıkadıktan sonra mutlaka Cleocin T. kullanın. Dettol'ün pek faydasını görmezseniz birde Protex kullanın. Dettol ile Protex'in içerikleri farklı ancak ikiside belirli bakterileri (S.aureus dahil) %99.9'a kadar öldürdüğünü iddia ediyor. s. aureus malesef çok dirençli bir zararlı bakteri türü.

@ibod123

Gerçekten çok çok çok zor bir rahatsızlık. İlaçla tedaviside çok zor malesef ve kesin çözüm olmayabiliyor. Tavsiye olarak bence dettol bulabiliyorsanız dettol deneyin, iyi gelmezse activex o da iyi gelmezse protex deneyebilirsiniz 1 hafta süreyle. (Yani 1 hafta dettol, 1 hafta activex, 1 hafta protex şeklinde) Ayrıca dettol ile hastalıklı bölgeyi yıkadıktan sonra mutlaka Cleocin T. Losyonuda sürün.

warkofficial

ben antibiyotik, zoretanin vs. ilaçların hepsini denedim ilaçları kullanırken geçti ilaçları bıraktıktan sonra kısa süre sonra yeniden hastalık nüks etti. Ben Dettol, activex, Protex hepsini kullandım halada kullanıyorum. Kendiliğinden geçenler olabilir ancak bu rahatsızlık boyutu çok az olanlar için geçerlidir diye düşünüyorum. Yani bende öyle bir boyuta geldiki bu rahatsızlık başımda 2 gün içinde 100 tane sivilce aktif oluyordu. Bu hastalık için tavsiyem Dettol katı sabun + Cleocin T. Losyon kullanmanızdır. Bu şekilde ben kurtuldum en azından 100 tane sivilceden kurtultum artık arada 2- 3 tane çıkıyor, bazen hiç çıkmıyor Allah'a çok şükür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mymaxmy -- 4 Temmuz 2013; 11:40:07 >

• Evet arkadaslar detol kati sabun bendede ise yaradi. Yuzde elliyee yakin azalma meydana geldi. En azindan bugun kafami yastiga rahatca koyabilecegim.
  • quote:

Evet arkadaslar detol kati sabun bendede ise yaradi. Yuzde elliyee yakin azalma meydana geldi. En azindan bugun kafami yastiga rahatca koyabilecegim.
    Ben Aktivex aldım. Sırtımda sivilceler vardı. Banyo yapmadan önce sabunlayıp 10 dk bekletiyor ve yıkanıyordum ama 3 hafta kullandım işe yaramadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: veliusta

Ben Aktivex aldım. Sırtımda sivilceler vardı. Banyo yapmadan önce sabunlayıp 10 dk bekletiyor ve yıkanıyordum ama 3 hafta kullandım işe yaramadı.

Alıntıları Göster
    Merhabalar

Sabun bu tarz hastalıklarda işe yarıyor,

bende çok uzun yıllar neredeyse 10 yıl Seboreik Dermatit den çok çektim,

Saç dersisinde çok büyük içi irinli sivilceler doluydu, sivilceler çok çabuk yayılıyordu, kullanmadığım ilaç özel şampuan kalmadı diyebilirim ama hiç biri etkili olmadı

neredeyse iki ay kadar kükürtlü sabun kullanıyorum ve kükürtlü sabunu kullanmaya başladığım ilk bir hafta sivilceler %80 oranında azaldı ve şuan ne yüzümde ne saçlarımda bir tek bile sivilce yok.

Anti bakteriyel sabun kullanmadım ama anti bakteriyel sabun ile çözüm bulamayan arkadaşlar kükürtlü sabun denesin derim. Eczanelerde, büyük AVM lerde kolayca bulabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: veliusta

sırtta çıkan sivilceler genelde mantar ile alakalıdır antibakteriyel sabunlar bakterileri öldürür mantarı değil. Bu yüzden sırtınızdaki sivilcelerden kurtulamadınız büyük ihtimal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eurowision

Arkadaşlar deneme amaçlı Protex aldım kullanıyorum hemen hemen dettol gibi ancak içeriğinde aktif madde olarak PHENOXYETHANOL yazıyor. Biraz araştırdım deri gözeneklerinden içeriye girebiliyormuş ve karaciğer böbrek rahatsızlıklarına neden olabiliyormuş. Dettol'de bu madde yok ancak onda da başka maddeler var bakteri öldürücü olacak. Dettol sabun içeriğindeki maddelerin ne kadar zararlı olup olmadığını bilmiyorum. Bu yüzden çok fazla kullanmamaya özen göstermenizi tavsiye ediyorum.

kardeşim bişi sorcam acil ulaşman lazım bana bu hastalık yani folükolit denilen hastalıkta küçük sert sarı şeyler çıkıyormu avil ulaşırmısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: devilfür

quote:

Arkadaşlar deneme amaçlı Protex aldım kullanıyorum hemen hemen dettol gibi ancak içeriğinde aktif madde olarak PHENOXYETHANOL yazıyor. Biraz araştırdım deri gözeneklerinden içeriye girebiliyormuş ve karaciğer böbrek rahatsızlıklarına neden olabiliyormuş. Dettol'de bu madde yok ancak onda da başka maddeler var bakteri öldürücü olacak. Dettol sabun içeriğindeki maddelerin ne kadar zararlı olup olmadığını bilmiyorum. Bu yüzden çok fazla kullanmamaya özen göstermenizi tavsiye ediyorum.

kardeşim bişi sorcam acil ulaşman lazım bana bu hastalık yani folükolit denilen hastalıkta küçük sert sarı şeyler çıkıyormu avil ulaşırmısın

Alıntıları Göster
    küçük sarı sert şeyler dediğin bende oluşuyordu. irinli sivilce patlıyor ve orada ki sıvı kuruyor ve elinle kaşıdığın zaman eline küçük sarı sert cisimler geliyor aynı gözdeki çapaklar gibi.

• quote:

küçük sarı sert şeyler dediğin bende oluşuyordu. irinli sivilce patlıyor ve orada ki sıvı kuruyor ve elinle kaşıdığın zaman eline küçük sarı sert cisimler geliyor aynı gözdeki çapaklar gibi.

kardeşim aynı sorun bendede var pm den yazdım yardımcı olurmusun
  • quote:

Orijinalden alıntı: devilfür

quote:

kardeşim aynı sorun bendede var pm den yazdım yardımcı olurmusun

Alıntıları Göster
    Burada yazılanlar bana para tuzağı gibi geldi...

• quote:

Orijinalden alıntı: super2816

Burada yazılanlar bana para tuzağı gibi geldi...

Alıntıları Göster
    Yüzümdekileri Protexle geçirmeyi başarıyorum da saçımdakiler çok fazla nüks ediyor. saçlarım uzun ondan herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oroborus

Yüzümdekileri Protexle geçirmeyi başarıyorum da saçımdakiler çok fazla nüks ediyor. saçlarım uzun ondan herhalde.

Alıntıları Göster
    doktora danışmalısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamer10

doktora danışmalısınız

Alıntıları Göster
    eurowision kardeşim oncelıkle Allah senden razı olsun. ben 24 yasındayım bende kıl kökü iltihabı denen illetti yıllarca cektim bir cok defa doktara gittim sürekli antibiyotik + topıkal kremler vs verdiler en son gecen yıl bi doktor tetradoxa baslamamı soledi 6 ay boyunca yanında gülsuyundan yapılmış bir tonik ve aknefugla bu ılacı kullandım ancak tetradoxu bırakınca yıne aynı sonuc bir ay sonra bı baska doktora daha gıttım oda tetradox yazdı yıne iltahablanmalar gectı ancak bırakınca yenıden basladı. benım kılkoku iltihabları senınkıne gore bıraz farklı benımkıler daha derınden sıkılması ımkansız denecek kadar zor yuzumde 3 5 tane kıl koku ıltıhabı var ama neredeyse bozuk para buyukluklerındeler tesadüf eseri senı paylasımını gordum 3 gun once hemen tedarik ettim fakat dettol katı sabun bulamadım sıvısını bulabıldım demın yıne yuzumu yıkadım yemın edıyorum ıltıhab kendınden akı verdi onceden olsa bı 10 gun scak su ıle pansuman yapıyordum sonra sıkabılıyordum onada sıkma denırse cunku bıraz ırın aktıktan sonra kan gelıyor ve bı kac gun sonra aynı yerı sıktıgımda ıcınden katı halde kucuk kucuk yag parcacıkları cıkıyordu yuzumde derin oyuklar ızler bırakıyordu cok sukur dettol ve cleocın t banada ıyı geldı ancak aklıma soyle bı soru takıldı bu dettol zararlı bakterılerı oldururken yararlı bakterılerıde oldurmesın sen uzun zamandır kullanıyosun sanırım bı yan etkısını gordunmu kardesım. Tekrar Allah razı olsun demeden gecemıcem sonucalrı yazmaya devam ederım ıns.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa3803

eurowision kardeşim oncelıkle Allah senden razı olsun. ben 24 yasındayım bende kıl kökü iltihabı denen illetti yıllarca cektim bir cok defa doktara gittim sürekli antibiyotik + topıkal kremler vs verdiler en son gecen yıl bi doktor tetradoxa baslamamı soledi 6 ay boyunca yanında gülsuyundan yapılmış bir tonik ve aknefugla bu ılacı kullandım ancak tetradoxu bırakınca yıne aynı sonuc bir ay sonra bı baska doktora daha gıttım oda tetradox yazdı yıne iltahablanmalar gectı ancak bırakınca yenıden basladı. benım kılkoku iltihabları senınkıne gore bıraz farklı benımkıler daha derınden sıkılması ımkansız denecek kadar zor yuzumde 3 5 tane kıl koku ıltıhabı var ama neredeyse bozuk para buyukluklerındeler tesadüf eseri senı paylasımını gordum 3 gun once hemen tedarik ettim fakat dettol katı sabun bulamadım sıvısını bulabıldım demın yıne yuzumu yıkadım yemın edıyorum ıltıhab kendınden akı verdi onceden olsa bı 10 gun scak su ıle pansuman yapıyordum sonra sıkabılıyordum onada sıkma denırse cunku bıraz ırın aktıktan sonra kan gelıyor ve bı kac gun sonra aynı yerı sıktıgımda ıcınden katı halde kucuk kucuk yag parcacıkları cıkıyordu yuzumde derin oyuklar ızler bırakıyordu cok sukur dettol ve cleocın t banada ıyı geldı ancak aklıma soyle bı soru takıldı bu dettol zararlı bakterılerı oldururken yararlı bakterılerıde oldurmesın sen uzun zamandır kullanıyosun sanırım bı yan etkısını gordunmu kardesım. Tekrar Allah razı olsun demeden gecemıcem sonucalrı yazmaya devam ederım ıns.

güzel dualarınız için teşekkür ederim.Bir fayda sağlayabildiysem ne mutlu bana. Saçlı deride pembe kutulu kremlisini kullandım aşırı yağlanma yapıyor pembe kutuluyu önermiyorum. Ben ekonomik olması nedeniyle ve bulunabilirliği kolay olur diye katı sabun önerdim. Yoksa sıvı dettol daha etkili. Ama aşırı miktarlarda kullanmanızı önermiyorum sabun ve kimyasal olması nedeniyle, çünkü sabunlar baziktir. Vücudumuzun derisi ise asidiktir ph değeri 5.5'tir. Folikülit olmamızın nedenlerinden birisinin ph dengemizin bozulduğundan dolayı olduğunu düşünüyorum. Kalıcı çözüm için cildimizin ph seviyesini dengelememiz gerekiyor herşeyden önce.. Folikülite neden olan bakteri normalde deri üzerinde zararlı bir bakteri türü değildir. Derinin altına geçerse cildimizin altındaki yağlardan beslenip üremeye başlıyorlar gözenekleri tıkıyorlar ve iltihap başgösteriyor. Bu bakteriler bizlerde, birşekilde sürekli cildimizin gözeneklerinden giriyor, dolayısıyla iyileşme mümkün olmuyor. Antibakteriyel dezenfektanlar ile yüzeydeki bakterileri temizlediğimizde derinin altına geçebilecek bakteriler olmuyor, dolayısı ile sorunumuz cildimize bakteriler gelene kadar çözülüyor. Antibakteriyelde olsa kullandığımız ürünler kimsayasal olması nedeniyle zararı olabilir. O yüzden aşırı kullanımlardan kaçının. Cildinizi temiz tutmaya çalışın. Birde iltihapların yada kızaran, kızarmaya başlayan bölgelerinize az miktarlarda elma sirkesi sürebilirsiniz. İnanın mükemmel bir etkisi var ayrıca cildin ph seviyesinide düzenlemeye yardımcı oluyor. Cleocin T. losyonuda fazla fazla kullanmayın ciddi yan etkileri olabilir. Ben Cleocin T. Losyondan sadece 2 kutu kullandım. Şuan yine sivilceler çıkıyor ne yazıkki ama eskisi gibi acı veren kocaman sivilceler değil minikler ve sayılacak kadar azlar. Birde son 3 aydır antibakteriyel hiçbir ürün kullanmıyorum. O küçük çıkan tek tük sivilceleride ne antibakteriyel sabun nede ilaç kullanmaksızın, sadece elma sirkesi ile geçiriyorum. (sanırım onlarda cildimin aşırı ve çabuk yağlanmasından çıkıyor eskiden tam kıl kökünün dibinde olurlardı şimdikiler öyle değil çok şükür.)

Size tavsiyem; Düzenli ve dikkatli birşekilde dettol kullanın uzun bir müddet. Sorunlu bölgenizi bolca havalandırıp nemlendirin temiz tutun, iyi bakın sorunlu bölgeye yani. Cleocin T. losyonu fazla miktarlarda tüketmeyin. Cildimizdeki yararlı bakterileri öldürüyormu bilmiyorum ama şu kesin bizim cildimizde yararlıdan çok zararlı bakteri var. Küçük kızarıklarınız minik sivilceleriniz olursa az miktarda elma sirkesi sürün 2-3 gün içinde bir daha çıkmamak üzere geçecekler. Şeker tüketimizini mutlaka azaltmaya başlayın. Birde stresten üzüntüden sıkıntıdan uzak durun (eğer uykunuz düzenli değilse düzenli olsun, gündüzleri uyuyup gece uyumamazlık yapmayın) ve çok ciddi bir hastalığınız olmadığı müddetçe antibiyotik kullanmayın. Geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Johan Hegg

Protex kullandım pek bir fayda sağlamadı bende. Activex iyi ama en iyisi Dettol. Saçlarınız uzunsa az hava alıyor olabilir havasız saç deriside folikülit nedenlerinden birisi ne yazıkki. Duş aldıktan sonra 2 litre suya yarım çay bardağı elma sirkesini karıştırıp başınızda kullanabilirsiniz. Hem kükürt içermesi nedeniyle zararlı mikroorganizmaları öldürecek hemde saç derinizin ph seviyesini düzenlemeye yardımcı olacaktır.
  • quote:

quote:

Protex kullandım pek bir fayda sağlamadı bende. Activex iyi ama en iyisi Dettol. Saçlarınız uzunsa az hava alıyor olabilir havasız saç deriside folikülit nedenlerinden birisi ne yazıkki. Duş aldıktan sonra 2 litre suya yarım çay bardağı elma sirkesini karıştırıp başınızda kullanabilirsiniz. Hem kükürt içermesi nedeniyle zararlı mikroorganizmaları öldürecek hemde saç derinizin ph seviyesini düzenlemeye yardımcı olacaktır.

Evet bende sonradan Dettol'e geçtim. Kullandığım sürece sivilceler ve kaşıntı olabildiğince azalıyor. sirkeyi de çok duydum fakat hiç denemedim. bir ara onu da deniyicem. teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oroborus

quote:

quote:

Evet bende sonradan Dettol'e geçtim. Kullandığım sürece sivilceler ve kaşıntı olabildiğince azalıyor. sirkeyi de çok duydum fakat hiç denemedim. bir ara onu da deniyicem. teşekkürler.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bu antibakteriyel sabunları(activex,detol,protex) kullanıpta baş dönmesi halsizlik tansiyon düşüklüğü veya kronik depresyon yaşayanlar oldu mu?acil cevap verin lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: çaylak hekim

arkadaşlar bu antibakteriyel sabunları(activex,detol,protex) kullanıpta baş dönmesi halsizlik tansiyon düşüklüğü veya kronik depresyon yaşayanlar oldu mu?acil cevap verin lütfen

hayır, niye sordunuz? Mesela Dettol 1933 yılından beri var. Eğer insan üzerinde ciddi olumsuz etkileri olsaydı bugün kullanılıyor olmazdı sanırım? Hamilelerde kullanımı pek uygun görülmüyor sadece. Birde dettol'un içerdiği aktif madde farklı protex'in farklı activex'inki farklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mymaxmy

quote:

Orijinalden alıntı: çaylak hekim

hayır, niye sordunuz? Mesela Dettol 1933 yılından beri var. Eğer insan üzerinde ciddi olumsuz etkileri olsaydı bugün kullanılıyor olmazdı sanırım? Hamilelerde kullanımı pek uygun görülmüyor sadece. Birde dettol'un içerdiği aktif madde farklı protex'in farklı activex'inki farklı.

Alıntıları Göster
    kardeş ben protex ve activex kullandım.ama sonra baş dönmesi,halsizlik gibi şeyler oldu bende kullanmayı bıraktım.ama başka nedenle de olmuş olabilir. dün biraz araştırdım antibakteriyel sabunlardan uzak durun yazmışlar.triklosan diye madde varmış içinde.tek yararı iltihaplara iyi gelmesiymiş.ama çok zararı var diyorlar kanser oluşumu,hormon bozukluğu depresyona neden olma gibi bulgulara saptanmış.ben de bu yüzden sordum.ama heralde sen uzun müddet kullandın bir yan etkisi görmedin galiba.ben de bu illeti 2 senedir çekiyorum başka çare de yok gibi her şeyi denedim olmadı.birçok doktora gittim ruhsuz herifler bir çare bulamadılar anca antibiyotik yazsınlar.3 gün önce aktara gittim bana doğal zeytinyağlı sabun verdi şimdi bunu kullanıyorum.şimdilik iyi gidiyor.sen de daha önce bu sabundan hiç denemişmiydin.en son çare bu lanet bakterileri temizlemek için uzun müddet antibakteriyel sabun kullanıcam.

• Ayni sorun10 yildir bendede var yazinizi okuyinca hemen ayni yontemi deneyecegim bu iltihabin karaciger ke de alakasi var 1-2 ay karaciger detoks yapin bu kil dibi iltihabinin azaldigini goreceksiniz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.