Şimdi Ara

BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri (186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
9.968
Cevap
99
Favori
1.000.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kitapçığını kontol ettim. dediğim şey için TMC anteni demiş, kulaklık girşinden takılıyor gözüküyor. sitesinde özellikleri içinde "TMC Trafik mesajlaşma Kanalı Uyumlu " yazıyor. kitapçığında da özellikler içinde TMC yazıp yanında FM6 diye bir şey yazmışlar.

antyen vari şey dedğim şu:

bu arada kusura bakmayın. konunuza bu mesajı yazarken biraz çekiniyorum çünkü ürün bilgisi isityor gibi anlayabilirsiniz. ama ben bu naviyi aldığım zamnda TMC için bu başlıkta konuşulmuştu yani 2 yıla yakın zaman önce neredeyse. o zaman TMC li ürün var yok şeklinde konuşulmuyor sadece türkiyede alt yapı yok o yüzden TMC li cihalar şu an kullanılamz diyorduk gibi kalmış aklımda. şu an TMC nin test aşamasında olması bile güzel bir şey. ama unutmayın ki bu TMC hizmeti avrupada senelerdir var. o yüzden eski cihazlarda ( 2 senede eskiten teknoloji ayrı konu) bu hizmet yurt dışında zaten kullanılmıyor muydu?

• Kullanılıyordu ve elinizdeki donanım GNS firmasının oldukça eski FM6 sistemi,cihazdaki yazılımda destek varmı bilemem.Ama iş zaten onunla bitmiyor,tmc veritabanı gibi şeylerinde olması lazım.Yoksa bir işe yaramaz.
  • yazılım desteğiniz igo8 in içinde değil mi? orada bir şeyler var bakmam lazım tekrar. ama tam olarak bu TMC için ne gerekiyor ben onu halen çözemedim. iyi kötü navigasyonum sanırım TMC servisi destekli. elimde anten de var. yanı donanımsal oalrak navitech p 250 bc navigasyonumda TMC özelliği var. yazılımsal denilen kısmı merak ettim. rota ayarlarından mı acaba?
  • Cihazdaki yazılımda TMC için ayar yeri,frekans için vs. olmalı.Ayrıca donanımla iş bitmiyor,o yayını alabilmek için hangi servis bunu sağlıyorsa abone olmak gerekecek.Bunuda %99.9 toolbox ile yapacaklar,yani bir bedeli olacaktır bu hizmetlerin.
  • toolbox ta TMC için bir yazılım alırsam hizmetten yararlanabileceğim yani.
  • arkadaşlar baytekinin sitesin 2011.7 güncellemesi gözüküyor ama sayfa açılmıyor bilginize
  • Bu arada Windows Mobile tabanlı ve radyo özellikli PDA kullanan arkadaşlar için;

TMC için ayrıca donanım gerekmiyor. Bir yazılım ile TMC'yi devreye alabilmek mümkün.

Ancak bu cihazların çoğu kulaklığı anten olarak kullandığından kulaklığın takılması performans açısından gerekebiliyor.

(Bu yüzden radyolu telefonlarda radyo özelliğinde kulaklık zorunlu)
  • Alim bey, Başarsoft ramazan bayramı için kullanıcılarına bir sürpriz yapabilecekmi?
  • Harita NNG ye gitmiştir tahmin ediyorum fakat bayrama yetişeceğini sanmam.İnşallah yetişirde belki tatilcilere faydası olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratertan1972

arkadaşlar baytekinin sitesin 2011.7 güncellemesi gözüküyor ama sayfa açılmıyor bilginize

sayfa açılıyor ve iniyoMarmarisin ilr harita oldukça ıyi görünüyor,Bozcaada Gökçeada vs var Marmarisin bir çok köy poilerine kadar var igosu çıksada daha iyi verim alsak...
  • Tahminimce bu versiyon haritada yeni yerlerin dışında düzeltmeler de çok yapılmıştır. Zira Tabelalarda yanlış ve noksanlıklar vardı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bodycik

Bu arada Windows Mobile tabanlı ve radyo özellikli PDA kullanan arkadaşlar için;

TMC için ayrıca donanım gerekmiyor. Bir yazılım ile TMC'yi devreye alabilmek mümkün.

Ancak bu cihazların çoğu kulaklığı anten olarak kullandığından kulaklığın takılması performans açısından gerekebiliyor.

bu TMC için gerekli yazılım tam olarak nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa-T

quote:

Orijinalden alıntı: bodycik

Bu arada Windows Mobile tabanlı ve radyo özellikli PDA kullanan arkadaşlar için;

bu TMC için gerekli yazılım tam olarak nedir?

Ben HyperGPS'i tercih ediyorum.

Google'da aratınca çıkan XDA linklerinden ücretsiz elde edilebilir.

Almanya'da test ettim çalışmıştı iGo 8.3 üzerinde.

Tabi bu dediğim PDA'ler için geçerli. PNA'lerde muhtemelen olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: _imkansız_

Harita NNG ye gitmiştir tahmin ediyorum fakat bayrama yetişeceğini sanmam.İnşallah yetişirde belki tatilcilere faydası olur

cevap için teşekkür ederim. bu bile bayram hediyesi gibi geldi.
  • halen resmi bir açıklama yok.
    bayram hediyesi isteriz
  • Bayram öncesi çıkması iyi olmaz. Sıkıntı yaşayanlara destek zorlaşır. Bayramdan sonra gelsin, temiz gelsin
  • TOKİ'nin K 41.102704°, D 28.762041° koordinantlarında yapmış olduğu yaklaşık yüz blokluk yerleşim yerine taşınmaya başlanılmış, ancak son harita malesef navigasyona uygun değil. Bölgenin gözden geçirilmesi gerekiyor.

Ayrıca Avcılar, Firuzköy Bulvarı üzerindeki yol düzenleme değişiklikleri de haritada yer almıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: _imkansız_

quote:

Orijinalden alıntı: akucukpehlivan

Aciklamakta fayda var... 2011.7 haritasinin istatistikleri... Yakinda Navigasyon cihazlarinizda !

Total Road Length (km) 451.858 494.252 505.028 523.208
    Basic Attributed 277.681 311.522 292.629 210.172
    Full Attributed 174.177 182.730 212.399 313.036

Toplam kilometre agimiz 523 bin KM oldu
    Bunun 313 bin Km si adim adim gezilmis durumda
    gecen yil 174 bin KM imis bu rakam, neredeyse iki katina cikarmis arkadaslarimiz.

POI : 453.578 488.814 546.537 621.919

Gecen yil 450 bin imis, bu yil 621 bin olmus... bu demekki yeni gezdigimiz yerlerde daha az POI varmis, ama yinede %40 a yakin artis saglamisiz.

55 milyon nufusum yasadigi yerler tam olarak gezilmis.. nufusun 73 oldugunu dusunursek, neredeyse kent nufusunun %95 ine gelmisiz... sene sonunda %100 yapacagiz..

Israrla yayinlamaya devam :-))

Saygilar

Alim K.

Şimdi sorular gelmeye başlar nezaman diye Şaka bir yana bu konuda tahmini bir tarih vamı?

Merhabalar Alim Bey,

Garmin nuvi 1490T model navigasyon cihazımdaki haritayı 2011.03 ten 2011.07 bugun update ettim
    Şu anda "odtu teknokent çankaya ankara" civarındayım.
    Cevremdeki akaryakıt istasyonlarını listele dediğimde
    akaryakıt istasyonlarının içinde kuruyemişçileri ve tabacco dükkanlarınıda listeliyor.

sanırım bu civardaki POI lerle alakalı bir sıkıntı var.

2011.03 de bu sorun yoktu.

Umarım sonraki sürümlerde düzeltilebilir.

Not1: cihazda custom hiç poi instal edilmemiştir.
    Not2: hatayı belirlemek için gerekli olduğunu düşündüğünüz verileri (koordinatlar, yazılım versiyonları...) yollayabilirim.

Saygılarımla,

• Ben telefonum üzerine igo kurarak kullanıyorum harıtaları ve genel olarak çok memnunum ancak 1 ay önceki tatilimde az daha kazaya sebep verıyordu;burhanıye tarafından akçaya giriş yaptım ve doktorlar sitesine gitmek istedim,kısa rota ayarlıydı,dere boyunca yola devam ettim akçay içinde ve sağa dönüş dediği yerden dönmek için hazırlandım,son anda farkettim kısa yol dıye tarıf ettıgı yer toprak yolmus ve asfaltla toprak yol arasında yaklasık 1 metrelik yukseklık farkı var,asfaltı yenı dokmusler herhalde ve yol yukselmıs.BUnun haricinde gayet güzel bir yolculuk yaptırdı.
  • bugün çektim istanbulda. TMC ile ilgili.

http://img560.imageshack.us/img560/7348/psa.mp4

TMC var diyor 104.2mhz de. ama trafik olayı vs bulamadı. acaba trafik olayı yok diye mi o an. çünkü her yer açıktı :) gece 12-1 arası. anadolu yakasında o frekansta başka radyo isimleri yazıyordu ama evet Beşiktaş tarafına RADIO TRAFIC gibi bir yazı vardı 104.2 mhz de.
  • 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.