Şimdi Ara

BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri (185. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.969
Cevap
99
Favori
1.000.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    TMC sisteminin hangi aşamada olduğuna dair bilgi verebilir misiniz? Merakla bekliyoruz.
    İBB trafik uygulamasına bakıp ardından navigasyonda manuel olarak 1. köprü 2. köprü seçiminden bıktık vallahi :)
  • alim bey gebze e-5 üzerinde yoğun çalışmalar var e-5 ilk ışıklar muallim köy sapağı iptal ışık falan kalmadı bu bölgede önemli çalışmalar var dikkatinizi çekerim
  • alim bey igo yazılımı için yeni harita güncellemesi ne zaman yayınlanacak ?
  • e-5 bakırköy yönünden mecidiyeköye giderken navigasyon olması gereken yerin ilerisinden yan yola sokmaya çalışıyor fakat o kısım kapalı mecburen köprüden önceki son çıkıştan mecidiyeköy yönüne dönmeniz gerekiyor.ayrıca sahil yolundan ibb florya sosyal tesislerine giderken battı çıktı kavşak haritada işli değil iyi çalışmalar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tnrskr

Alim bey yeni harita bayram öncesi çıkarmı acaba

bayram öncesi çıkarsa çok iyi olur
  • Çıkmaz
  • [Son gelismeler:

1. Basarsoft-Mekansal isbirligi ile ucretsiz iPhone uygulamalari cikarttik. iPhone'u olanlara tavsiye ederim
    iEczane: Tum Turkiye'deki eczanelerden en yakininizdakileri gosteriyor. Ankara ve istanbul'da da nobetci eczaneleri... sonra seciyorsunuz telefon adres veriyor ve rota ciziyor
    PO Nerede (iPad versiyonu da var) Bunu da PO icin gelistirdik, her turlu kriterde sorgulama yapabiliyorsunuz. PO bunu web sitesinde de yapiyor!

2. TMC trafik testlerine basliyoruz onumuzdeki hafta GPRS trafik testlerimiz suruyor... yakinda ilginc bir kac yerden gorebilirsiniz!

Ankara'da NVI denilen bir yer var, Nufus Vatandaslik Isleri diye gecer. Tum Turkiye'deki adresleri haritalandirmak gibi bir gorevi var. bir ihaleye ciktilar, bizi ihale disi birakiyorlar.. Firma ve urun kayirma ile fahis fiyatla urun satilmasi gibi bir mekanizma kurmuslar, bizim tum turkiyeyi yapacagimiz fiyatin 2-3 katina 3 ili yapiyorlar... Google bile geliyor bizden aliyor.. bizim ankarali burokratlar bizden almiyor.. ozellikle bunlarla ugrastigimdan ilgilenemedim bir kac haftadir islerle... Ha ne oldu dersiniz.. valla 2 kere iptal ettirilmesine ragmen.. ucuncuye ciktilar ve yine de yaptilar isi.. tamda secim zamanina denk getirdiler ki kimse mudahele edemesin!!! harcanacak toplam para 21 milyon TL, 15 Milyon dolar!!! kendi parasi olsa harcarmi burokratlar bunlari... mumkun degil !!!!

hep iyi gelisme olacak degil ya.. bu da kotu gelisme !!

Sevgiler, Saygilar.

alim k.

Alim bey

hatırlarsanız enson geçen yıl cebit fuarında tmc 3 ay sonra çıkıyor demiştiniz, ondan 3 ay öncede 3 ay sonra çıkıyor dediniz.
    haddim olmayarak ben cevap vereyim, tmc 1,5 yıldan önce çıkmaz.
    herkes bunu böyle bilsin.

• konu kapandımı yoksa herkes tatildemi
  • alim bey

merhabalar herkese. bende marmaristen yazıyorum. biliyorsunuz bu taraftaki yollarda hep duble yol yapılıyor. şimdi sıcak asvalt çalışmaları başladı fakat çalışanlar bazı keskin virajları dağları da yıkarak azaltmaya çalışıyor. yeni güncellemede bu konuyu da çalışmalarınız arasına almanızı rica ediyorum.

teşekkürler, Saygılar..
  • Orijinalden alıntı: rain_ex

[Son gelismeler:

1. Basarsoft-Mekansal isbirligi ile ucretsiz iPhone uygulamalari cikarttik. iPhone'u olanlara tavsiye ederim
    iEczane: Tum Turkiye'deki eczanelerden en yakininizdakileri gosteriyor. Ankara ve istanbul'da da nobetci eczaneleri... sonra seciyorsunuz telefon adres veriyor ve rota ciziyor
    PO Nerede (iPad versiyonu da var) Bunu da PO icin gelistirdik, her turlu kriterde sorgulama yapabiliyorsunuz. PO bunu web sitesinde de yapiyor!

2. TMC trafik testlerine basliyoruz onumuzdeki hafta GPRS trafik testlerimiz suruyor... yakinda ilginc bir kac yerden gorebilirsiniz!

Ankara'da NVI denilen bir yer var, Nufus Vatandaslik Isleri diye gecer. Tum Turkiye'deki adresleri haritalandirmak gibi bir gorevi var. bir ihaleye ciktilar, bizi ihale disi birakiyorlar.. Firma ve urun kayirma ile fahis fiyatla urun satilmasi gibi bir mekanizma kurmuslar, bizim tum turkiyeyi yapacagimiz fiyatin 2-3 katina 3 ili yapiyorlar... Google bile geliyor bizden aliyor.. bizim ankarali burokratlar bizden almiyor.. ozellikle bunlarla ugrastigimdan ilgilenemedim bir kac haftadir islerle... Ha ne oldu dersiniz.. valla 2 kere iptal ettirilmesine ragmen.. ucuncuye ciktilar ve yine de yaptilar isi.. tamda secim zamanina denk getirdiler ki kimse mudahele edemesin!!! harcanacak toplam para 21 milyon TL, 15 Milyon dolar!!! kendi parasi olsa harcarmi burokratlar bunlari... mumkun degil !!!!

hep iyi gelisme olacak degil ya.. bu da kotu gelisme !!

Sevgiler, Saygilar.

alim k.

Alim bey

hatırlarsanız enson geçen yıl cebit fuarında tmc 3 ay sonra çıkıyor demiştiniz, ondan 3 ay öncede 3 ay sonra çıkıyor dediniz.
    haddim olmayarak ben cevap vereyim, tmc 1,5 yıldan önce çıkmaz.
    herkes bunu böyle bilsin.

Selamlar Rain_ex

1 yillik gecikmenin sebebi IBB-ISBAK i beklememizdi. Kendileri burokraside ilerleme saglayamadilar.. sektorde 1 yil beklemek zorunda kaldi. Gecen CEbit te biz kurdugumuz gecici radyo istasyonu ile ilk testleri yapmis ve canli olarak fuarda gostermistik.

Neyse su anda Istanbul'da 104.2 Radyo Trafik uzerinde TMC yayinlari test olarak baslamis durumda..

Biz su an IGO ve 2011.3 haritasi ile testleri yapiyoruz. 2011.7 ile de yapinca firmalar siparisleri verebilir hale gelecek.
    Sanirim eylul ekimde siparisler gelmeye baslayacaktir.. 1.5 yil degil.. ay diyelim.. hadi her sey ters gitsin... 2011 de TMC li cihazlari raflardan alabileceksiniz..

Saygilar

Alim K.

• quote:

Orijinalden alıntı: akucukpehlivan

Neyse su anda Istanbul'da 104.2 Radyo Trafik uzerinde TMC yayinlari test olarak baslamis durumda..

Biz su an IGO ve 2011.3 haritasi ile testleri yapiyoruz. 2011.7 ile de yapinca firmalar siparisleri verebilir hale gelecek.
    Sanirim eylul ekimde siparisler gelmeye baslayacaktir.. 1.5 yil degil.. ay diyelim.. hadi her sey ters gitsin... 2011 de TMC li cihazlari raflardan alabileceksiniz..

Saygilar

Alim K.

Bu TMC yayını için sadece TMC destekli her navi ile bu hizmetten yararlanabiliyor muyuz ? yoksa harita vs farkı var mı. benim navigasyon eskimiştir heralde alalı 2 yılı geçti. igo8 li navitech p250bc. TMC desteği var gözüküyor. tmc arattığımda bir şey çıkmıyordu. şimdi 104.2 den TMC hizmeti alabilcek miyim? birde TMC için hariic anten vari bir şey gerekir mi. çünkü navigasyonunnu kutunsunda ince bir anten vardı. navigasyon bağlantısı için gerek duymadım hiç ama TMC için gerek duyar mıyım merak ettim.

cevap için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: endlessblue

alim bey

merhabalar herkese. bende marmaristen yazıyorum. biliyorsunuz bu taraftaki yollarda hep duble yol yapılıyor. şimdi sıcak asvalt çalışmaları başladı fakat çalışanlar bazı keskin virajları dağları da yıkarak azaltmaya çalışıyor. yeni güncellemede bu konuyu da çalışmalarınız arasına almanızı rica ediyorum.

teşekkürler, Saygılar..

Aynı durum Silifke-Anamur-Gazipaşa arası için de söz konusu. Dağları resmen ayırıyorlar. Virajlar artık tarih olmak üzere. 7-8 kadar tünel de var...
  • Alim bey

bilgilendirme için teşekkürler, bekleyelim görelim demek en doğrusu sanırım.
  • quote:

Saygilar

Alim K.

TMC uygulaması özellikle de İstanbul'da yaşayanlar için son derece elzem...

Ancak yeni cihaz yeni bir masraf kapısı demek... Bunun mutlaka başka bir çözümü olmalı...

Her yeni uygulama için yeni bir cihaz alınamaz diye düşünüyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa-T

quote:

Saygilar

Alim K.

Bu TMC yayını için sadece TMC destekli her navi ile bu hizmetten yararlanabiliyor muyuz ? yoksa harita vs farkı var mı. benim navigasyon eskimiştir heralde alalı 2 yılı geçti. igo8 li navitech p250bc. TMC desteği var gözüküyor. tmc arattığımda bir şey çıkmıyordu. şimdi 104.2 den TMC hizmeti alabilcek miyim? birde TMC için hariic anten vari bir şey gerekir mi. çünkü navigasyonunnu kutunsunda ince bir anten vardı. navigasyon bağlantısı için gerek duymadım hiç ama TMC için gerek duyar mıyım merak ettim.

cevap için şimdiden teşekkürler.

Merhabalar,

benim bildigim kadari ile Turkiye'de TMC li cihaz henuz hic satilmadi. Navitech in icinden ek bir kucuk anten cikti diyorsunuz... sasirdim demeliyim :-)
    Eger antenin bir resmini gonderirseniz daha net cevap verebilirim.

Turkiye'de TMC-Ready cihazlar cikti. Navitech'in QX serisi, Piranhalarin sanirim infinity serisi filan bu sekilde. Bu ne demek ?

Cihazin icinde TMC alicisi yok, ama donanim TMC alicisi takildiginda calistirabilecek durumda demek. USB TV Alicisi gibi dusunun kaba bir benzetmede olsa...
    Dolayisi ile simdi TMC-Ready cihaz satin almis olan kisiler icin iki secenek var:

1. TMC alicisi ve radyo anteni iceren ek bir paketi satin alacaklar, sonra cihazlarindaki yazilimi paketin icinde gelen yonlendirmelere gore guncelleyecekler ve TMC li bir platforma kavusmus olacaklar. (TMC alicisi disarda, antende disarda)

2. icinde TMC alicisi ile uretilmis yeni gelecek bir cihazi temin edecekler. (TMC alicisi icerde, anten disarda)

Firmalar her ikisi icinde bizle iletisim icindeler, uretim ve dagitim ve satis konulari netlestirilmeye calisiliyor.

Icinde TMC alicisi ile uretilmis cihazlarda da ekstradan bir anten oluyor. Radyo sinyallerini alabilmek icin bu sart. Yeni bir urun cikmis, ek bu antene gerek kalmadan USB charger in icine anteni koyabilmisler (cok zordur biliyorsunuz, hem elektrik hem de radyo alicisi olabilmesi iyi muhendislik demektir) Fiyatlari cok pahali simdi, bir sure sonra ucuzlarsa, firmalar bunu da tercih etmeye baslayabilirler, bu durumda TMC li ve TMC siz iki cihazi ayirt edemeyeceksiniz goruntusunden !!! Ama su anda TMC li cihazlarda en azindan radyo anteni var.

Saygilarimla,

Alim Kucukpehlivan

• Arkadaşın bahsettiği anten bu olmalı.Bende navitech in p serisi cihazı ilk çıktığında almıştım ozamanlar kutu içeriğinden harici anten ve ac şarj cihazı çıkıyordu,sonradan bunları kutu içeriğinden çıkarttılar. yani arkadaşın bahsettiği TMC donanımı değil harici anten olmalı

• quote:

Turkiye'de TMC-Ready cihazlar cikti. Navitech'in QX serisi, Piranhalarin sanirim infinity serisi filan bu sekilde. Bu ne demek ?

Cihazin icinde TMC alicisi yok, ama donanim TMC alicisi takildiginda calistirabilecek durumda demek. USB TV Alicisi gibi dusunun kaba bir benzetmede olsa...
    Dolayisi ile simdi TMC-Ready cihaz satin almis olan kisiler icin iki secenek var:

1. TMC alicisi ve radyo anteni iceren ek bir paketi satin alacaklar, sonra cihazlarindaki yazilimi paketin icinde gelen yonlendirmelere gore guncelleyecekler ve TMC li bir platforma kavusmus olacaklar. (TMC alicisi disarda, antende disarda)

Aparatta bu sanırım

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Peki bu TMC için kullanım ücreti gibi birşey olacakmı?Belediye radyo yayını üzerinden ücretiz verecekmi dataları?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _imkansız_

....

Aparatta bu sanırım

Evet Üstad; canlısını Almanya'da görmüştüm. Anten kablosu değil de kutu şeklinde anten bağlı olanları da var...
  • Evet çok farklı modeller mevcut
  • 
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.