Şimdi Ara

Başarsoft Ailesine Ege gezisi teklifi?!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
3.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yaşadığım şehirlerdeki (Düzce, İzmit) gördüğüm hataları Başarsoft'a Raporluyorum; düzeltmeleri de güncellemede kontrol ediyorum. Bunun para ile pul ile alakasi yok, olmamalıdır da; yaşadığım şehirlere gelen veya transit geçen bir arkadaşımın yol tarifi almadan, eliyle koymuş gibi bir noktayı (doğru bir noktayı) bulup işini halletmesi ev zaman kaybı yaşamaması farkında olmasam bile beni mutlu eder. Bazı arkadaşlar beni -yanlış anlamadıysam- Başarsoft'un adamı zannetmişler . Yok öyle birşey; ne akrabam, ne kankam olur kendileri

Bir diğer cihazım TomTom Via 125. İşe bu boyuttan da bakarsak Teleatlas eksiklerini orada da tespit ettiklerimi raporluyorum. Şimdi bu durumda İnfoetech'in adamı mı olmam gerek?

Bırakın bu işleri; öncelikle yaşadığımız topluma, doğaya veya çevreye duyarlı olmamız gerek. Yaşadığımız ülkeye bir yardımımız olsun, zararı mı var. Bu kafa yüzünden milletcek bir adım ileri gidemiyoruz zaten. Gidemeyiz de...

Çıkın bakalım bir avrupa ülkesine de; Türkiye'de olmayan ne var orada, yazın buraya. Hepimiz öğrenelim

Sevgiler ve saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 23 Ağustos 2011; 9:29:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Yaşadığım şehirlerdeki (Düzce, İzmit) gördüğüm hataları Başarsoft'a Raporluyorum; düzeltmeleri de güncellemede kontrol ediyorum. Bunun para ile pul ile alakasi yok, olmamalıdır da; yaşadığım şehirlere gelen veya transit geçen bir arkadaşımın yol tarifi almadan, eliyle koymuş gibi bir noktayı (doğru bir noktayı) bulup işini halletmesi ev zaman kaybı yaşamaması farkında olmasam bile beni mutlu eder. Bazı arkadaşlar beni -yanlış anlamadıysam- Başarsoft'un adamı zannetmişler . Yok öyle birşey; ne akrabam, ne kankam olur kendileri

Bir diğer cihazım TomTom Via 125. İşe bu boyuttan da bakarsak Teleatlas eksiklerini orada da tespit ettiklerimi raporluyorum. Şimdi bu durumda İnfoetech'in adamı mı olmam gerek?

Bırakın bu işleri; öncelikle yaşadığımız topluma, doğaya veya çevreye duyarlı olmamız gerek. Yaşadığımız ülkeye bir yardımımız olsun, zararı mı var. Bu kafa yüzünden milletcek bir adım ileri gidemiyoruz zaten. Gidemeyiz de...

Çıkın bakalım bir avrupa ülkesine de; Türkiye'de olmayan ne var orada, yazın buraya. Hepimiz öğrenelim

Sevgiler ve saygılar...

sizi tebrik ediyorum bu bilgilerin güncellenmesine katkı sağlayan herkezide sonuçta bu haritaları bizim cihazlarımız kullanıyor ve biz faydalanıyoruz duyarlılığınız etkileyici

• quote:

Orijinalden alıntı: Enistgok

Bu mesaj silindi.
    Herkesin Ramazan Bayramı mubarek olsun :)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

Sn.Enistgok,

Herhalde Egede en şanslı benmiyim diye de düşünmedim değil sizin bu yazınızı okuyunca :) Ben Denizlide bulunuyorum, Aydında ve Didimde ailem var, İzmirde de Büyükler var, ve hiç birisine giderken ben yanlış bir yola girip çıkmadım.Adrese teslim gittim geldim her seferinde. Çok gezen birisi değilim gezdiğim yerlerde bu istikametler, bir kere İzmirde bir fiyasko yaşadım başkada yaşamadım. Bu yaşamayacağım anlamınada gelmez tabiiki...Ama takdir edersinizki birisinin yaptığını birisi bozan bir sistem bu haritacılık. Devamlı güncel kalınması gereken bir sektör ve hangi belediyenin ne zaman bir yolu kapayacağı veya yolu açacağı belli değil. ha diyeceksnizki yıllar önce yapılmış yollar bile görünmüyor vb vb bu konuda haklısınız ama ne bileyim elde bu var.Ve ehveni şer olanıda bu. hani başka alternatifi olsa topluca geçsek alsak ama yok. Navigasyon cihazlarına sahip kaç kişi var bu ülkede? Her yerde satılıyor bu cihazlar haritası olan yerde de satılıyor olmayan yerde de. Şimdi birisi bilmem nerenin bilmem ne ilçesi yada köyünde bu cihazı alsa, aaa buranın haritası yok diye serzenişte bulunsa param çöpe gitti dese bunun sorumlusu kim? Kimi suçlayacak? illa birisini suçlaması gereklimi?

Firma savunucusu değilim kesinlikle ama herkes işini adam gibi yapsın diyemeyecek birisiyim sadece. Yalakalık olsun diye falan da demem kesinlikle beni bilenler bilir. Burada yazamam ama beni buraların dışındaki yerlerde gören çoktur ve oralarıda buralar sevmez zaten.O yüzden kimseye yalaklık etmem. Ben navigasyon cihazımı alırken illa dört dörtlük gidecem diye almadım. Belediyenin yol çalışmalarından sabah açık akşam kapalı yollarından bıktığımdan kestirme yada farklı bir yol bulabilirmiyim diyerek aldım.Alırkende Denizli ne kadar kapsamlı onu bile bilmiyordum, ama dedim ya hakikatten şanslı biriymişim hiç sıkıntı yaşamadım her zaman işimi gördü.

Neyse çok uzattım, inşallah daha iyiye gider Başarsoft olur yada başkası olur , ama ben yinede bu ne hal deyip Tüketici haklarına gitmeyeceklerdenim :) Çünkü firma ile bir taahhütnamem yok illa yollar çok güncel olacak diye :)

Bir daha farklı yollara girmeyeceğim :) Yukarıdaki alıntıdaki kırımızılı yer biraz iddialı olmuş , bu tatilde anladım...İzmirin göbeği Karşıyakada ana yolda dümdüz güzel güzel giderken beni bir ara sokağa soktu, girdim döndüm dolaştım yine o önceden gittiğim ana yola döndüm O sokağı hatırlasam hata bildiriminde bulanacağım ama hatırlamak istemiyorum

• quote:

quote:

Sn.Enistgok,

Herhalde Egede en şanslı benmiyim diye de düşünmedim değil sizin bu yazınızı okuyunca :) Ben Denizlide bulunuyorum, Aydında ve Didimde ailem var, İzmirde de Büyükler var, ve hiç birisine giderken ben yanlış bir yola girip çıkmadım.Adrese teslim gittim geldim her seferinde. Çok gezen birisi değilim gezdiğim yerlerde bu istikametler, bir kere İzmirde bir fiyasko yaşadım başkada yaşamadım. Bu yaşamayacağım anlamınada gelmez tabiiki...Ama takdir edersinizki birisinin yaptığını birisi bozan bir sistem bu haritacılık. Devamlı güncel kalınması gereken bir sektör ve hangi belediyenin ne zaman bir yolu kapayacağı veya yolu açacağı belli değil. ha diyeceksnizki yıllar önce yapılmış yollar bile görünmüyor vb vb bu konuda haklısınız ama ne bileyim elde bu var.Ve ehveni şer olanıda bu. hani başka alternatifi olsa topluca geçsek alsak ama yok. Navigasyon cihazlarına sahip kaç kişi var bu ülkede? Her yerde satılıyor bu cihazlar haritası olan yerde de satılıyor olmayan yerde de. Şimdi birisi bilmem nerenin bilmem ne ilçesi yada köyünde bu cihazı alsa, aaa buranın haritası yok diye serzenişte bulunsa param çöpe gitti dese bunun sorumlusu kim? Kimi suçlayacak? illa birisini suçlaması gereklimi?

Firma savunucusu değilim kesinlikle ama herkes işini adam gibi yapsın diyemeyecek birisiyim sadece. Yalakalık olsun diye falan da demem kesinlikle beni bilenler bilir. Burada yazamam ama beni buraların dışındaki yerlerde gören çoktur ve oralarıda buralar sevmez zaten.O yüzden kimseye yalaklık etmem. Ben navigasyon cihazımı alırken illa dört dörtlük gidecem diye almadım. Belediyenin yol çalışmalarından sabah açık akşam kapalı yollarından bıktığımdan kestirme yada farklı bir yol bulabilirmiyim diyerek aldım.Alırkende Denizli ne kadar kapsamlı onu bile bilmiyordum, ama dedim ya hakikatten şanslı biriymişim hiç sıkıntı yaşamadım her zaman işimi gördü.

Neyse çok uzattım, inşallah daha iyiye gider Başarsoft olur yada başkası olur , ama ben yinede bu ne hal deyip Tüketici haklarına gitmeyeceklerdenim :) Çünkü firma ile bir taahhütnamem yok illa yollar çok güncel olacak diye :)

Bir daha farklı yollara girmeyeceğim :) Yukarıdaki alıntıdaki kırımızılı yer biraz iddialı olmuş , bu tatilde anladım...İzmirin göbeği Karşıyakada ana yolda dümdüz güzel güzel giderken beni bir ara sokağa soktu, girdim döndüm dolaştım yine o önceden gittiğim ana yola döndüm O sokağı hatırlasam hata bildiriminde bulanacağım ama hatırlamak istemiyorum

Sevgili X-Calibur,

soylediginiz sey, navigasyon mantigina uymayan bir bir durum..
    bilmedigimiz bir sey mi var acaba diye dusunmeden edemiyor insan?

yani durduk yere sokaktan ayiracak sizi, sonra tekrar sizi ayni yere getirecek... Normal sartlarda degil Basarsoft-IGO... test icin gelistirilmis bir navigasyon yazilimi bile en kisa yolu hesaplarken tekrar ayni yerden gecirmece yapmaz... isin mantigina ters..
    cok maharetli bir hata gibi gorunuyor... hani teknolojiden de anlamasak, konuya salca mahiyetinde virustur o virustur der gecerdik ama !!!

neyse..

ben bir hata bildireyim.. Karsiyaka Bostanli daki KIPA AVM'nin otopark cikisinda otoban baglanti yolunun altindan yeni bir gecit acilmis, boylece sagdan ileri gidip donus yapmaya gerek kalmadan yola baglaniyorsunuz.

ardindan ise, duz yolda gitmesi gerekirken, yoncanin ilerisine gonderip geri getiriyor, ama ekrandakine degil de yola bakarsaniz girmeyip devam ediyorsunuz... Yani yola da bakmakta fayda var... :-)

Bu arada Fethiye tarafinda da bir kac hatali yerimizi gordum, butun bunlari bugun arkadaslarimla paylasacagim ve bir sonraki haritada bu hatalar duzeltilmis olacak..

Ayrica hiz sinirlari konusunda epey uyumsuz yerlerimiz var, bunlari sanirim artik cok bekletmeden guncelleme programi ile halletmeye baslayacagiz..

Size de tavsiye ederim, hatalari paylasirsaniz, sadece kendinize degil, saygi duyup vakit ayirdiginiz, forumdaki diger paylasimcilara da faydasi olur..
    Bize de olmazmi.. bize de olur... ama zaten 780 bin km2 cografyayi modellemeye calismakta olan bizlere ne kadar destek verseniz az gelir... biz de ne kadar calissak yetmez..

Saygilarimla,

Alim K.

• quote:

Orijinalden alıntı: akucukpehlivan
    Sevgili X-Calibur,

soylediginiz sey, navigasyon mantigina uymayan bir bir durum..
    bilmedigimiz bir sey mi var acaba diye dusunmeden edemiyor insan?

yani durduk yere sokaktan ayiracak sizi, sonra tekrar sizi ayni yere getirecek... Normal sartlarda degil Basarsoft-IGO... test icin gelistirilmis bir navigasyon yazilimi bile en kisa yolu hesaplarken tekrar ayni yerden gecirmece yapmaz... isin mantigina ters..
    cok maharetli bir hata gibi gorunuyor... hani teknolojiden de anlamasak, konuya salca mahiyetinde virustur o virustur der gecerdik ama !!!

neyse..
    ..............

Size de tavsiye ederim, hatalari paylasirsaniz, sadece kendinize degil, saygi duyup vakit ayirdiginiz, forumdaki diger paylasimcilara da faydasi olur..
    Bize de olmazmi.. bize de olur... ama zaten 780 bin km2 cografyayi modellemeye calismakta olan bizlere ne kadar destek verseniz az gelir... biz de ne kadar calissak yetmez..

Saygilarimla,

Alim K.

Sn.Alim Bey,

Yazınızdan sonra hem Navigasyondan hemde Google Earthtten baktım , acaba hangi sokağa girdim diye ama pek çıkartamadım. Dönüp dolaşıp ana yoldan saptığım yere gelmemiştim, ana yoldan sapıp tekrar başka bir sokak bağlantısından saptığım sokağın ilerisinde bir yeden ana yola çıkmıştım.Cihazdan baktım ben EKONOMİK seçeneklerle gidiyorum genelde, İzmiride pek bilmem.Cihaz bana muhtemelen şimdi Rota çizdirip baktım Girne Bulvarında 6023.Sokak var oradan girmemi söyledi herhalde bende o sokağın girişi çok dar olunca bir sonraki 6024/1. sokaktan girdimmiki diye düşünüyorum, o sokak girişi daha genişti galiba, o sokağa girincede sola 6022 sokağa ordan da 1828 sokaktan tekrardan Girne Bulvarına soktu herhaldeNasipse bir dahaki bayrama deneyebileceğim garantisini :)

Hata paylaşma konusunda sizin gibi düşünüyorum, hataların geri bildirimi herkesin işine yarayacağını bende düşünüyorum, ah birde hatalı yerleri hatırlayabilsem :)

•  Başarsoft Ailesine Ege gezisi teklifi?!!!

Alim Bey iyi günler. Üstteki resim google maps (Muğla - Merkez (meydan) ) den alıntı. Bu resimde 2 sorun var. 1 tanesini daha önce başka bir başlıkta yaklaşık 2 yıl önce paylaşmıştım sizinle. O konuda bir gelişme hala yok.
    1 - Kara Muğla Caddesi yazan cadde o caddenin yaklaşık 20 - 30 yıl önceki ismi. Şu anda o caddenin adı Koca Mustafendi veya Koca Musatafaefendi. (Firmamız o cadde üzerinde büyük problem bizim için, biri bize navigasyona girmek için adres sorunca navigasyonunuz hangi marka demek zorunda kalıyoruz eğer tomtom veya navigonsa doğru adresi veriyoruz, igo garmin felansa igo primoda ekrana dokunarak bize yazdığı konumdaki adresi veriyoruz.)
    2- Haritada görülen A ve B noktası arasında İsmet Çatak Caddesine o şekilde sola dönmek yasak. Alınan yol tarifi ordan sola dön diyor. Asıl sorun ise Igo Primo Turkey Iphone uygulamasında bile o şekilde sola dön demesi. Ufakta olsa bir ilin tam şehir merkezinde böyle hata olması pek normal değil bence.

Birde şunu belirteyim çok emin olmamakla birlikte İzmir - Aydın arasında Otoyolda bazan 50 ve 70 gibi hız sınırları bildirdi yeni çıkan Igo primo Turkey. Tahminim bir şekilde otoyola yakın yollardaki hız sınırlarını bildiriyor gibi geldi. İzmir Aydın otoyolunun İzmir tarafından girildiğinde ilk 10 km sinde gördüm bunu.
    Bayramda 20 gün Almanyadaydım. Yeğenin futbol antrenmanları yüzündende Karlsruhe - Heidelberg -Stuttgart civarında yaklaşık bi 1000 km yapmışızdır 20 günde. 1 kerede Frankfurta gittik. Almanyada bizi ağırlayan kişinin Garmin nüvi 350 si var. TMC çok iyi oturmuş orda. Çok işe yarıyor. Ücretli çalışmıyor ama orda sanırım. Herhangi bir ücretten bahseden olmadı. Birde herkesin navigasyonu var ve bu navigasyonda en kötü ihtimalla West Europe haritası var. Baya güzel pazar sanırım orda .
    Not: Başarsoft başlığında yazdığınız yazıyı okuduğumdan Iphone uygulamasını (IGO) bedava yakaladım. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bedlam -- 5 Eylül 2011; 5:53:36 >

• Türkiye'deki navigasyon yazılım piyasasının gelişimi açısından Başarsoft firmasını acımasızca eleştirmek yerine eksikliklerini söylemeyi yeğleyenlerden biri olarak; harita yazılımının Ege bölgesinde ve özellikle de İzmir'de çok başarılı olduğunu söyleyemem...

Bütün bir hafta boyunca bildiğim bölgeler olan Söke, Güzelçamlı, Kuşadası arasında dolanıp durdum... Oralarda navigasyona ihtiyaç duymadım...

Ancak son Cumartesi günü İzmir'de bir kır düğününe katılmam gerekti ki işte zurnanın zırt dediği yer burasıydı...

Ben düğün yapılan bölgenin adını bilmiyorum ancak o yörenin insanlarının oraları çok iyi bildiğini düşünüyorum...

Giderken pek fazla sorun yaşamadım zira arkadaşlar bana eşlik etti...

Düğün sonrası için planım gece saat 24.00 gibi İstanbul'a doğru yola çıkmak şeklindeydi...

Elimin altında navigasyon cihazı olduğu içinde kimseye otobana nasıl çıkarım diye sormak aklıma gelmedi...

Hani akılsız başın cezasını ayaklar çeker derler ya...

İşte öyle de oldu...

Otobana çıkıncaya kadar dön baba dön... Gece saat 24.00 - 01.00 arası sağlam bir İzmir turu attım...

Alet sağa dön diyor. sağ taraf çalılık... Sola dön diyor duvar...

Navigasyon yerine sağa sola bakınarak ona buna sorarak yolumuzu bulduk ve sağ salim İstanbul'a geldik...

Sonuç itibarıyla şunu açıkça söylemeliyim ki; harita yazılımında henüz yolun başındayız...

Daha yenmesi gereken çokça fırın ekmek var...

• bayramda egedeydim ve gerçekten harita kötüydü . bazı anayolları bile görmüyordu.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.