Şimdi Ara

Başarmak İçin VAZGEÇMEYİ Öğrenin!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Acaba yapabilir miyim? Gerçekten bunu başarabilir miyim?
    Diyorsanız bu video tam size göre.
    Başarmak her zaman çok çalışmak değildir. Yeri geliğinde vazgeçmeyi de bilmek gerekir. Başarmak için.

Sizler İçin Hazırladığım Video

• Videoyu izlemedim ancak şu bir gerçek ki, insanlara şunu yap mutlu olursun, bunu yapma üzülmezsin türünden telkinlerle yaşam koçluğuna soyunan herkes kazancını düşünür ve rahatça kontrol altına alabileceği kuklalar yaratmak ister. O yüzden bu ve bunun gibi kişisel gelişim videolarına ve kitaplarına itibar göstermeyin. Aksi hâlde sizi güdümü altına alan söylemlerin ve uygulamaların kölesi olursunuz.

"Hayatın anlamı, başarıya giden yol, mutluluk için neler yapmalı?' gibi sorunların genel-geçer ve biricik bir çözümü yoktur. Bunların kesin bir çözümü olduğunu savunanların hepsi düzenbaz bir para avcısıdır. Bunun yerine birey, kendi kişiliğine uygun felsefi veya düşünsel kitaplar okuyarak, kendi akil yetisini kullanarak, kendisi icin doğru olanı bulmalı ve uygulamalıdır. Size doğruyu ve hakikati bildiğini iddia edenlere kulak asmayın. Kişisel gelişim budalaca bir iştir.
  • Videoyu izlemedim ancak şu bir gerçek ki, insanlara şunu yap mutlu olursun, bunu yapma üzülmezsin türünden telkinlerle yaşam koçluğuna soyunan herkes kazancını düşünür ve rahatça kontrol altına alabileceği kuklalar yaratmak ister. O yüzden bu ve bunun gibi kişisel gelişim videolarına ve kitaplarına itibar göstermeyin. Aksi hâlde sizi güdümü altına alan söylemlerin ve uygulamaların kölesi olursunuz.

"Hayatın anlamı, başarıya giden yol, mutluluk için neler yapmalı?' gibi sorunların genel-geçer ve biricik bir çözümü yoktur. Bunların kesin bir çözümü olduğunu savunanların hepsi düzenbaz bir para avcısıdır. Bunun yerine birey, kendi kişiliğine uygun felsefi veya düşünsel kitaplar okuyarak, kendi akil yetisini kullanarak, kendisi icin doğru olanı bulmalı ve uygulamalıdır. Size doğruyu ve hakikati bildiğini iddia edenlere kulak asmayın. Kişisel gelişim budalaca bir iştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schwartzenius -- 12 Ağustos 2018; 18:45:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tipin iyiymiş kardeşim videolara devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schwartzenius

Videoyu izlemedim ancak şu bir gerçek ki, insanlara şunu yap mutlu olursun, bunu yapma üzülmezsin türünden telkinlerle yaşam koçluğuna soyunan herkes kazancını düşünür ve rahatça kontrol altına alabileceği kuklalar yaratmak ister. O yüzden bu ve bunun gibi kişisel gelişim videolarına ve kitaplarına itibar göstermeyin. Aksi hâlde sizi güdümü altına alan söylemlerin ve uygulamaların kölesi olursunuz.

Farkındaysanız siz de şuan insanlara ne yapmaları gerektiğini söylüyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkayevren

Alıntıları Göster
    Benim mesajımda insanları herhangi bir yöne sevk etme güdüsü yok. 'Şunu uygula, bunu uygula başaracaksın' türünden tek bir cümle bulabildin ise haklısın. Ancak böyle bir cümle kurmadım.

Ayrıca insanlara söylemiş olduğum 'felsefi ve düşünsel kitaplar okumaya çalışın' tavsiyesine dikkat çekmek istiyorum. Bu tavsiyede bulunurken 'bunun sonucunda başaracaksınız' veya 'bunları uygularsanız en kısa sürede mutlu olacaksınız' gibi bir iddiada da bulunmadım. Fark ederseniz dediğim şu: 'felsefi ve düşünsel kitaplar okumaya agirlik verin ve sizin halihazırda kendi özünüzde bulunan düşünme ve sorgulama yetisi sayesinde, kendinize en uygun doğru yolu KENDİNİZ seçin.' Böyle bir cümle kurdum ben.

• Kişisel gerişim

• kanalın

• quote:

Orijinalden alıntı: berkayevren

Alıntıları Göster
    Off fena koymuş.. Sırf bnu yazmak için forma kaydoldum bee
  • Günceldir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.