Şimdi Ara

Basarili Ogrencinin TM Secmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar. Bu sene 11. sinifa gectim ve esit agirlik sectim ancak oldukca kararsizim. Notlarim oldukca yuksek (9. sinif ort. 98, 10. sinif ort. 97.3). Yuksek puanli bir anadolu lisesinde okuyorum. Genel olarak okumayi seven bir tipim. Liseye baslamadan once muhendislik dusunuyordum ancak son bir iki senedir okudugum kitaplar ve etkilendigim insanlar dogrultusunda psikoloji, sosyoloji ve felsefeyle ilgilenmeye basladim. Ve tam olarak bu noktada ailem karsi cikti. Maddi acidan varlikli bir ailede yetismedim bu nedenle herkes tip secmemi, meslegimin garanti olmasini ve daha rahat yasayabilmek icin sayisala gecmemi soyluyor. Psikolojiyi psikiyatriye gore daha asagi seviyede goruyorlar ancak ben tip okumak ve hastaliklarla ugrasmak istemiyorum ve yalnizca insan - toplum davranislarinin temelini merak ediyorum. Mumkunse gelecekte akademisyenlik yapmak istiyorum ve bunun karakterime uygun bir meslek oldugunu dusunuyorum. Sizce ne yapmaliyim? Benzer problemler yasamis kisilerle fikir alisverisinde bulunmak cok isime yarar su anda. Tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba, ben de 11.sınıfa geçtim ve ben de sizin gibi TM'yi seçtim. Bence ailenize bunun kendi geleceğiniz olduğunu ve etkilememelerini düzgünce açıklamanız gerekiyor. Çünkü bu gerçekten önemli bir şey. Ailenize istediği melseği yapmayıp mutsuz olan, hayatını iyi geçirmeyen kişileri örnek gösterebilir, kısa film veya makale tarzı yazıları okutabilirsiniz. -Tabii konuştuktan sonra ikna olmadılarsa- Kendinizi geliştirmiş olmanız güzel, kendi isteğinizle bir alana ilgi duyduğunuz için de o bölümü okurken sıkılmaz, başarılı olursunuz. Umarım iyi yerlere gelirsiniz. Başarılar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.