Şimdi Ara

BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI🔥 🇹🇷 (813. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45.542
Cevap
163
Favori
2.746.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
266 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 811812813814815
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ferrari

Rusya'nın Tartus'da Deniz Üssü, Lazkiye'de ise Hava Üssü var. Tartus'da ki üssü daha çok Suriye'ye silah göndermek için kullanıyorlar. Suriye'de Esad'ı, Libya'da ise General Khalifa Haftar'ı destekliyorlar. Rusya, Sıcak Denizlere uzun zaman önce indi aslında.

Haklısınız, çoktandır buradalar aslında.

Anlam veremediğim bir şey var.

Rusya , Çin'i neden ortadoğuda Abd'ye karşı ortak rekabet için dahil etmiyor.

Ortadoğuda tek çıkar sahibi Abd olsa , Çin ve Rusya'nın burada konuşlanıp hadi sıkıysa gel demesi lazım. Komplolara kaçmak istemiyorum lakin bölgede yaşananların acaba İsrail vb. gibi diğer ülkelerinde mi çıkarına.

Rusya resmen kendi müttefiği sayılabilecek bir ülkenin bölünmesini engelle(ye)medi.

Bizede politik olarak gerekli yatırımları yapmadı zamanında. Ben Rusya devletinin yöneticisi olsaydım Doğu Perinçek'in hükümet olması için tüm desteği verirdim. (Gerçi Rusya'nın medya gücü Abd'nin tırnağı kadar olamaz o ayrı bir konu)

Şöyle bir sorunda var bölgedeki pkk,pyd terör örgütleri aslında bizim topraklarımızdan önce Suriye'ninde toprak bütünlüğüne göz dikmiş terör örgütleri. Rusya'nın bu terör örgütlerini aynı Abd gibi desteklemesi Rusya'nın Suriye rejimini takmadığının göstergesi resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 4 Haziran 2017; 11:9:39 >

• Rakka işi yattı operasyon başlamış.Abd alayını Pkk'ya teslim edecek.Kuzey Suriye gibi hadi geçmiş olsun.Daha bu operasyondan bir beklentim kalmadı.Boşuna bu konuyu güncellemenin anlamı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dartanyan96 -- 4 Haziran 2017; 11:16:59 >
  • Konunun başlığını Rakka'ya operasyon yaparak Ypg'nin Rakkayi özgürleştirmesine yardım edeceğiz şeklinde değiştirin bence. Çünkü tam olarak olacak bu,

Büyük ihtimal oradaki araplar da etnik olarak temizlenip kürt nüfusu yerleştirilecek oraya ona da dolayli yoldan yardim etmiş oluyoruz, çok iyi operasyon (!)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gözümüzün önünde kuracaklar Kürt devletini.Kafayı yiyeceğim ya
  • o devlet 29 Ekim'de bu topraklardan peşmergenin geçirilip oraya yardıma götürülmesiyle kuruldu zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EdvaldBoassonHagen

Konunun başlığını Rakka'ya operasyon yaparak Ypg'nin Rakkayi özgürleştirmesine yardım edeceğiz şeklinde değiştirin bence. Çünkü tam olarak olacak bu,

Büyük ihtimal oradaki araplar da etnik olarak temizlenip kürt nüfusu yerleştirilecek oraya ona da dolayli yoldan yardim etmiş oluyoruz, çok iyi operasyon (!)

Öyle deme dostum bazı hayalperest arkadaşlar hala operasyon yapılacak diyor Allahını seven o arkadaşları hipnozdan çıkarsın biz diyince ypgli diyolar bide

• Suriye de kürt nüfus azınlıktadır. Arapları kışkırtıp ve silahlandırıp pyd nin üzerine salmak lazım ama nerde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Komando Birlikleri Afrin sınırına kaydırılmış haberleri var twitterda.Ne olur sizce bir gece ansızın birşeyler olabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dartanyan96 -- 4 Haziran 2017; 19:3:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dartanyan96

Komando Birlikleri Afrin sınırına kaydırılmış haberleri var twitterda.Ne olur sizce bir gece ansızın birşeyler olabilir mi ?

Sanmıyorum ama belli olmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aisreomdine

quote:

Komando Birlikleri Afrin sınırına kaydırılmış haberleri var twitterda.Ne olur sizce bir gece ansızın birşeyler olabilir mi ?

Ben hiç sanmıyorum.O iş bitti artık.Işid harici Abd ve Rusya tarafından korunan bölgelere saldıramıyoruz.Suriye'ye girdik Pkk'ya tek kurşun atmadan bekliyoruz ufak bir bölgede.Bak gireriz ha bak yaparız ha diye diye afrin ve menbiçe Abd ve Rus'u doldurduk.Oturduğumuz yerde kaldık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dartanyan96 -- 4 Haziran 2017; 19:6:7 >
  • quote:

quote:

quote:

Ben hiç sanmıyorum.O iş bitti artık.Işid harici Abd ve Rusya tarafından korunan bölgelere saldıramıyoruz.Suriye'ye girdik Pkk'ya tek kurşun atmadan bekliyoruz ufak bir bölgede.Bak gireriz ha bak yaparız ha diye diye afrin ve menbiçe Abd ve Rus'u doldurduk.Oturduğumuz yerde kaldık.

Aynen.Kürt devletini kurup , Doğu'yu alacaklar bizden.

• Pyd ve Rejim Kamışlı-Afrin arası karşılıklı güç kaydırma anlaşması imzalamış
    BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI🔥 🇹🇷
  • vay bee halee bak
  • quote:

Pyd ve Rejim Kamışlı-Afrin arası karşılıklı güç kaydırma anlaşması imzalamış

Bu iki taraf zamanı gelince birbirine çok fena girecek. Şu anki duruma bakıp yanılmayın, anlaşsalar bile baya sorunlu bir anlaşma olacak bu iki tarafın anlaşması. Daha ortak düşmanları bitmedi diye böyleler.

• quote:

quote:

Bu iki taraf zamanı gelince birbirine çok fena girecek. Şu anki duruma bakıp yanılmayın, anlaşsalar bile baya sorunlu bir anlaşma olacak bu iki tarafın anlaşması. Daha ortak düşmanları bitmedi diye böyleler.

Anlaşmanın anlamı bana göre; Kamışlı tarafında duran Abd ile Afrin tarafında duran Rusya anlaştı.Esad bundan sonra Pyd ile çatışamaz.Işid temizlenecek o bölgedelerden, sıkıntısız bir şekilde petrol çıkacak Abd ve Rusya payını alacak. Araplar nakavt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dartanyan96 -- 4 Haziran 2017; 22:45:50 >

• quote:

quote:

quote:

Anlaşmanın anlamı bana göre; Kamışlı tarafında duran Abd ile Afrin tarafında duran Rusya anlaştı.Esad bundan sonra Pyd ile çatışamaz.Işid temizlenecek o bölgedelerden, sıkıntısız bir şekilde petrol çıkacak Abd ve Rusya payını alacak. Araplar nakavt

Sanmıyorum olaylarin oyle gelisecegini ama bakalim. Petrol borusu var isin ucunda rusya ve amerikanin cikarlari tamamiyle catisiyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aynen.Kürt devletini kurup , Doğu'yu alacaklar bizden.

Alışın bunlara bu kadar dandik politikayla buraya kadar gelmesi yine iyi.
    Zamanında osmanlı yemeni vermemek için yıllarca uğraştı ama ingiliz oyunlarına dayanamadı o kadar şehit verdiğiyle kaldı.
    Aradan 100 sene geçti hala bu işler öğrenilmediyse yapacak birşey yok. Bari bu işin kitabını yazan ingilizlere çırak yollansaydı onlardan birşeyler öğrenselerdi bu kadar acemice politika yürütülmezdi.

• gözümüzün önünde kürt devleti kurulcak ve hiçbirşey yapmıyoruz. gerci belliydi barzaninin peşmergeleri bizim sınırdan gecerken suriyeye.şimdi acıklamalara bakıyorum bize saldırı olursa angajman kuralları karşılık vercekmişiz.ne bileyim cok yanıldım.remen kürt devleti kurulcak bizde saf gibi operasyon bekliyorduk.
  • Rakka gitti. Münbiç gitti. Afrinde umudum çok az.

Artık az bişey daha aşağı petrol sahasına inerler veya anlaşırlar orası için. 1 yıla kalmadan çok ağır silah ve araçlarla doğudan girerler. Halk tepki versede, baştakiler vermeyecektir. O kadar müslümanın ölümüne göz yumdular.

Sözde ayar vereceklerdi hooop Zarrab. Ve bitti. Ayar yiyip geri döndüler. Kaçıncı oldu bilmiyorum bu.

Suriyelilerinde Esada düşman olmadıkları ortaya çıktı. Yani hükümet bilerek getirmiş ve burada tutuyormuş.

Ohalde 2019 a kadar kalkmayacakmış.

Kısaca olan halka oldu. Birileri keyif buldu. İsrail direktifinde olanlar coştu.

9 insanına 20 Milyon Dolar çekip bunuda ödemeyen adamlar, halkın %80 i açlıktan ölse kılını kıpırdatmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackGhost12 -- 5 Haziran 2017; 13:20:36 >
  • Muhalifler Şam'da Rejim'e ait Mig23 Jet'i düşürmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dartanyan96 -- 5 Haziran 2017; 16:27:45 >
  • 
Sayfa: önceki 811812813814815
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.