Şimdi Ara

BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI🔥 🇹🇷 (603. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
45.542
Cevap
163
Favori
2.745.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
266 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 601602603604605
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rusya nın kazaen vurduk dediği olay ile ilgili herhangi bir açıklama yapıldı mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Reaktif Zırhlı M60T Sabra'ların Leopard'lardan daha iyi iş yaptığı da ortada. Onların da vurulanları sahadan geri mi çekiliyor bilmiyorum. İsrail bunları nasıl modernize ediyorsa aynen bu tip bir koruma biz de geliştirmeli ve uygulamalıyız. Tankların üzerindeki kendi zırhları yetmiyor ve gelecekte de yetmeyecek belli ki. Akkor da yeterli koruma sağlamayabilir. Geçenlerde kafes sisteminin uygulandığı bir Kirpi Zırhlı araç vardı TV'de. En azindan bu kafes sistemi hepsine uygulanabilir. Isid kendi imkanlarıyla neler yapıyor görüyoruz. Bazen aşırı teknolojik olmasa ve hatta maliyeti düşük de olsa pratik çözümler sahada çok faydalı olup hayat kurtarabiliyor. Mühendislerimize çok iş düşüyor.

ırak savaşında görmüşsünüzdür amerikalıların bazı araçlarının dışı tel ile çevirili idi ayrıca kum torbalarıda doldurulmuştu o tellere aynısı bizim tanklara da uygulanmalı roket ilk tele çarpıp patladığı için eriyik malzemeyi de kuma boşaltıgın da tankın zırhını geçemiyordu

• ürüng ayıg toyon kullanıcısına yanıt
    TSK Envanterinde 4500 yakın tank var ikincisi Kaybedilen Leopard sayısı 7-8 civarı geri kalanı M60T olmalı
  • Envanterde 340 civarı leopard2a4 170 adet m60t sabra vardı harekat öncesi nerdeyse 50ye yakını vuruldu akibetleri bilinmiyor.Başkada modern tankımız yok malasef

• quote:

Orijinalden alıntı: ESOES1981TR

quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Reaktif Zırhlı M60T Sabra'ların Leopard'lardan daha iyi iş yaptığı da ortada. Onların da vurulanları sahadan geri mi çekiliyor bilmiyorum. İsrail bunları nasıl modernize ediyorsa aynen bu tip bir koruma biz de geliştirmeli ve uygulamalıyız. Tankların üzerindeki kendi zırhları yetmiyor ve gelecekte de yetmeyecek belli ki. Akkor da yeterli koruma sağlamayabilir. Geçenlerde kafes sisteminin uygulandığı bir Kirpi Zırhlı araç vardı TV'de. En azindan bu kafes sistemi hepsine uygulanabilir. Isid kendi imkanlarıyla neler yapıyor görüyoruz. Bazen aşırı teknolojik olmasa ve hatta maliyeti düşük de olsa pratik çözümler sahada çok faydalı olup hayat kurtarabiliyor. Mühendislerimize çok iş düşüyor.

ırak savaşında görmüşsünüzdür amerikalıların bazı araçlarının dışı tel ile çevirili idi ayrıca kum torbalarıda doldurulmuştu o tellere aynısı bizim tanklara da uygulanmalı roket ilk tele çarpıp patladığı için eriyik malzemeyi de kuma boşaltıgın da tankın zırhını geçemiyordu

Kafes sistemi hocam işte doğuda bu etnik supruntuleri temizlerken m60a1leri öyle yapmışlardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tyres

TSK Envanterinde 4500 yakın tank var ikincisi Kaybedilen Leopard sayısı 7-8 civarı geri kalanı M60T olmalı

M60T değil maalesef m60a1a3 m48a5 dolu 4500 tankın 350 360 leopard 160 170 tanesini M60T sabra gerisi yürüyen tabut.

• M48ler muhaliflere verilsin bence boşa duracağına.Ayrıca muhaliflere tow ve atgm verilmeli yarın öbür gün rejim saldırdıgında nasıl savunacak bu adamlar.

• RavenoLL R kullanıcısına yanıt
    50 tane yakın tank nerde vuruldu şu meşhur Kaynak varmı acaba :)
  • quote:

benim bildiği 2 adet leopard kullanılamaz hale geldi 10 ya da 15 civarıda m60+ zpt toplamda gitti
  • quote:

Hocam neredeyse hergün vuruluyor daha dün vuruldu sabra oldugu için mürettabatın burnu bile kanamıyor o yüzden haberlere de cıkmıyor o yüzden belirli bir kaynak gösteremem

• Bir şey yazarken kaynak belirtin . Bilmem ne kadar tank gitti . Yok şu kadar şu oldu yazarak milletin canını sıkmayın . Nereden okuyorsanız atın şuraya linkini herkes incelesin .
  • quote:

BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI🔥 🇹🇷

Su fotograf 2 ay öncesine ait.Harekat başında vurulan m60a3ler ve m60tler ile birlikte ciddi bir sayıya ulaşıyor ve bu fotodakiler sadece hastane bölgesine ait.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RavenoLL -- 14 Şubat 2017; 13:28:29 >

• Wikipedia göre 391 Leopard 1T ve 339 Leopard 2A4 var. 170 tane de M60T var. Bunların da hepsi çalışmıyordur 900den bence 800ü çalışıyorsa yine iyi.

Gerisi dedikleri gibi demir tabut kullanılmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evde olsam resimleri atardım size işteyim ofis pek fazla pc yok bende telefon giriyorum eve gidince resimleri atarım kactane Leopard Leopard kullanılamaz halde hep beraber bakalım :)

• RavenoLL R kullanıcısına yanıt
    Bu fotoğraf canı sıkılan birisi Excel yapmış işte Hastane bölgesinde vurulan bu kadar çok vurulan Leopard Tank yok o bölgede..

• Kayıplarımız ATGM ve EYP/mayın kaynaklı olmak üzre 19 M60T, 11 Leopard 2A4, 2 Otokar Cobra, 4-5 Kirpi MRAP, 12-13 ACV-15, 3 M60A3, 1 M113A2.

Kayıp, imha olarak düşünülmemeli.Gerçek anlamda hurdaya çıkan araç sayısı 8 civarında sanırım.ACV-15'lerin büyük kısmı ÖSO'nun kullandkları.

3 tane bozena 5'imiz de vurulmuştu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

Bilin diye söylüyorum ösocu yada muhalif dediğiniz grupların bir çoğu demokratik bir Suriye istiyor din devleti değil.Hatta bazı öso grupları Amerikan yanlısı,Amerika lehine slogan bile attıkları video var.

Hiç öyle birşey olduğunu zannetmiyorum biz fırat kalkanına başladığımızda ABD li emperyalistler geldi yardım edelim falan dedi bize, öso bunları kovdu hatta dediler IŞİD i zaten ABD yarattı ne yardımı alalım onlardan dediler.(aslında ben orda ösoyu bizim yönlendirdiğimizi düşünüyorum ) Çünkü çok açık ABD istihbaratımızı pkklılara bildircek.

Aha videosu var 3-4 ay önce fırat kalkanı başladığında abdli domuzları kovdular zaten.

• Biri bir excel belgsi ile su kadar tankimiz telef oldu diyor biri mpt76 bile ait olmayan bir fotoyu paylasmis iside yeni yapmaya basladigmiz silah ile yardim ediyormusuz diyor..Allah ordmza yardm etsin.

• 4 ayda havadan karadan yoğun operasyonlar sonucu 70 şehit 4e yakın tank kaybı alınan toprak 20 km kıytırık hava kuvveti olmayan terör örgütüne karşı hani neredesiniz Amerika yı savaşta yeneriz diyenler hani nerdesiniz çayımızı Şam'da içeceğiz diyenler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu vatan ve devlet düşmanları basmış.

Uzayın lan.

• 
Sayfa: önceki 601602603604605
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.