Şimdi Ara

Barilla Makarna 2.97 TL | Migros (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
2
Favori
7.309
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: iphonekullanicisi

oba makarna üretiyor
    Benim aldığım paketlerde durum makarnacılık üretimi yazıyor
    Barilla Makarna 2.97 TL | Migros

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı fabrikada üretilmesi aynı ürün olduğu anlamına gelmez arkadaşlar...
    Bir makarna fabrikası buğday değişikliği yaparak onlarca değişik kalitede makarna üretebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D@rbeli M@tk@p -- 26 Ekim 2019; 21:26:21 >
  • Haber veren arkadaşa teşekkür ederim, 6 paket aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

soyle anlatayim.

amerikadaki barilla makarnaysa buradaki makarna bimde, a101de satilan 1 liralik makarna olur.

turkiyede kendi aralarinda karsilastirirsak filiz-nuhun ankara ile aralarinda fiyat farki kadar kalite farki yok. barillayi filiz ambalajinda satsan veya filizi barilla kutusuna koysan farki kolay kolay anlayamazsiniz.

atiyorum filiz 2.75- barilla 3 lira olsun, ok barilla alin. ama filiz 2.5 lira iken barillaya 4.5 vermek bence kazik yemektir.

bu da icerikleri

filiz 9 barilla 6 dakka da piştiğine göre arada bayaa bi fark var demekki ;))

• Brzlyl ysf B kullanıcısına yanıt
    bimin makarnasıyla aynı
  • Barilla fiyatları arttırmadan önce evde hep barilla kullanıyorduk. Son fiyat politikasından sonra nuh'un ankaraya geçtik. Arkadaşların dediği gibi aynı veya yakın fiyatlarsa barilla alırım yoksa nuh'un ankara.

• Makarna aşığı biri olarak denemediğim makarna yok diyebilirim barilla güzel tamam ama pastavilla, bim veronelli, a101 berona ile arasında ayrım yapmak çok zor arbella da hemen hemen bunların ayarında fazla para vermeye gerek yok bence

• Brzlyl ysf B kullanıcısına yanıt
    A101 in Berona'sı ilk çıktığı zamanlarda makarnanın üreticisi Kombassan idi ve o ilk üretilen makarnalarda artık ne buğdayı kullandılarsa mükemmel bir makarna yapmışlardı...O ilk seri makarnalardan epeyce bir stok yapmıştım kampanya oldukça...Ama şimdi üretici değişmiş,sanırım bir Gaziantep firması olsa gerek...Şimdi kalite nasıldır bilmiyorum...
  • coolcicada kullanıcısına yanıt
    Eğer daha çabuk pişen daha iyidir diyorsan filiz kelebek 10 dakikada, barilla kelebek 13 dakikada pişiyor :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

A101 in Berona'sı ilk çıktığı zamanlarda makarnanın üreticisi Kombassan idi ve o ilk üretilen makarnalarda artık ne buğdayı kullandılarsa mükemmel bir makarna yapmışlardı...O ilk seri makarnalardan epeyce bir stok yapmıştım kampanya oldukça...Ama şimdi üretici değişmiş,sanırım bir Gaziantep firması olsa gerek...Şimdi kalite nasıldır bilmiyorum...
    Berona Dün aldım pişirdim durum makarnacılık üretimi gerçekten çok güzel. barilla ile beraber sunum yapılsa ayırt edilebileceğini zannetmiyorum

• Almayın şu yabancı makarnasını azıcık yerli olun.Unutmayın ne yerseniz siz osunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OsmanlıKafası

Almayın şu yabancı makarnasını azıcık yerli olun.Unutmayın ne yerseniz siz osunuz.
    Nick mesaj uyumu

• Şu hesabı yapanları anlamıyorum. Kazandığımız moneyi/banka puanını neden ödediğimiz fiyatı düşürmüş gibi maliyet hesabı yapıyoruz? Yarın o puanı kullanırken de "bedava alışveriş yaptım" diye kendini kandırıyor aynı arkadaş. Kazandığın puanla alışveriş yaparsın, örneğin 1 makarna daha alırsın, gerçek maliyetin o zaman ortaya çıkar

• quote:

Orijinalden alıntı: mag13

Şu hesabı yapanları anlamıyorum. Kazandığımız moneyi/banka puanını neden ödediğimiz fiyatı düşürmüş gibi maliyet hesabı yapıyoruz? Yarın o puanı kullanırken de "bedava alışveriş yaptım" diye kendini kandırıyor aynı arkadaş. Kazandığın puanla alışveriş yaparsın, örneğin 1 makarna daha alırsın, gerçek maliyetin o zaman ortaya çıkar
    Çünkü onlar bunun tam tersini düşünerekten beyinlerini kandırmayı başarmış insanlar; yani puan ile alışveriş yaptğında bunu sanki cebinden para ödeyerek yapmış sayıyorlar. Para ödeyerek yaptıktları alışverişleri de puan ödemiş gibi varsayarak bedavaya gelmiş gibi düşünüyorlar.

Mantıken doğru ama bu durumda beyni kandırıp bunun bu şekilde gerçekleştiğine ikna etmeye kalıyor iş çünkü beyin puanla alışveerş yaparken cepten 1 kuruş bile çıkmadığını biliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: OsmanlıKafası

Almayın şu yabancı makarnasını azıcık yerli olun.Unutmayın ne yerseniz siz osunuz.
    türkiye'de barilla fabrikasında üretiliyor. nick-entry uyumu yazacaktım da, yazılmış zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mag13

Şu hesabı yapanları anlamıyorum. Kazandığımız moneyi/banka puanını neden ödediğimiz fiyatı düşürmüş gibi maliyet hesabı yapıyoruz? Yarın o puanı kullanırken de "bedava alışveriş yaptım" diye kendini kandırıyor aynı arkadaş. Kazandığın puanla alışveriş yaparsın, örneğin 1 makarna daha alırsın, gerçek maliyetin o zaman ortaya çıkar
    3,80 TL üzerinden senin dediğin şekilde tekrar makarna alınırsa maliyet 3,09 TL olur.
  • 15 yıldır sadece barilla alırdım.

Barilla Academia dışında makarna almıyorum artık. Diğerleri yıllar önce bozdu. Artık Normal barilla da dahil. İthal olanlar da kötü.

1 paket makarnayı 2 kişi 2 öğün yiyor. 14,50₺’ye academia alınca kişi başı öğün maliyeti 3,60₺ + sos oluyor.

Kesinlikle değer. Para zaten pul oldu.

Ekleme: Barilla Academia eski/farklı/özel bir buğday türünden ve geleneksel fabrikasında üretiliyor. Zaten yerseniz farkedersiniz. Rummo, De cecco falan da çok aldım ama en iyisi bence bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit+ -- 27 Ekim 2019; 13:28:14 >
  • yigit+ Y kullanıcısına yanıt
    15 liraya makarna mı yiyon abovvvvv sen elit kesimsin sana dokunmaz gardaşım.

• mitokondrioglukadayi kullanıcısına yanıt
    Ankara

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cevahiroglu C kullanıcısına yanıt
    Ankara da fena değil. Ama Bimdekiler çöp mesela

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.