Şimdi Ara

bant genişliği desteklemezse ne olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türkiye'deki bant genişliği 800,900,1800,2100,2600 özellikle 800 ve 1800 diyorlar. Xiaomi ve bazı telefonlar bu bant genişliğini desteklemiyor. Desteklemeyince ne oluyor internetten çok verim alınmıyor mu yavaş mı oluyor?

• 3G'ye düşer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

3G'ye düşer.

Peki bazen 4.5g'de çekip bazen 3g'ye mi düşer yoksa sürekli 3g de mi olur ve bu çok büyük bir sorun mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: practicer

quote:

3G'ye düşer.

Peki bazen 4.5g'de çekip bazen 3g'ye mi düşer yoksa sürekli 3g de mi olur ve bu çok büyük bir sorun mu ?

O bulunduğunuz konumda ki baz istasyonunun desteklediği frekans ile alakalı. Büyük bir sorun değil, özellikle merkezi yerlerdeyseniz. Kırsal alanda band20 frekansı daha çok kullanılır, özellikle vodafone da, bu da eksi puan demek bence.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: practicer

quote:

3G'ye düşer.

O bulunduğunuz konumda ki baz istasyonunun desteklediği frekans ile alakalı. Büyük bir sorun değil, özellikle merkezi yerlerdeyseniz. Kırsal alanda band20 frekansı daha çok kullanılır, özellikle vodafone da, bu da eksi puan demek bence.

Şimdi bir daha araştırdım. Dediğiniz gibi Vodafone 800 1800 2600 desteklerken türkcell 800 900 1800 2100 2600 destekliyormuş. Xiaomilerde 2600 1800 2100 var. Ben kırsalda yaşamıyorum Manisa İzmir'den dışarı çıkmıyorum desem yalan olmaz. Şuanda Türkcell var aslında Vodafone geçmeyi düşünüyordum ama bu bant aralığında Vodafone'un kötü olduğunu bilmiyordum o yüzden aklım karıştı şimdi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.