Şimdi Ara

Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/Tezgah altı faiz oranları) (739. sayfa)

10 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 26 Misafir (6 Mobil) - 27 Masaüstü9 Mobil1 Android
5 sn
73.009
Cevap
1.795
Favori
6.017.375
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
248 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 737738739740741
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Amaçları zaten tutmak değil ki hocam, başka hesaplar var zaten.. O %1 başlangıçtı zira arttırılabilecek bir vergi kalemi daha icad etmiş oldular..

Kuyumcular ve döviz büroları da çakal bu arada, vergi farkını satarken onlarda cebe indiriyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tonny Stark -- 22 Eylül 2020; 13:48:2 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XenonMan58

devlet guvencesi olsa ne olacak batinca paranizi devletten alacaginizimi saniyorsunuz, en az 20 yil surundururler o parayi size vermemek icin.
    dediğinde haklısın. ne yazıkki öyle.

17 18 senedir yatırım yaparım. hiçbir zaman hiçbir bankaya güvenmedim. Kağıt üstünde devlet güvencesi !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tonny Stark

Amaçları zaten tutmak değil ki hocam, başka hesaplar var zaten.. O %1 başlangıçtı zira arttırılabilecek bir vergi kalemi daha icad etmiş oldular..

Kuyumcular ve döviz büroları da çakal bu arada, vergi farkını satarken onlarda cebe indiriyor..
    Hem talep olmasın hemde boş kalan bu kalemden gelir alalım maksaydı ile geldi bu kambiyo ama talep devam ediyor onu demek istedim :)

Kurumsal yerlerden alıyorum ben hocam fizikiyi problem olmuyor kuyumcudan gidip almıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NewsTR

Özetle Wirecard muhabir banka olarak kullanmış, yanlız sadece aktif değil dünyada bir çok bankayı kullanmıştı wirecard baya geniş kapsamlı bir olay.
    Ocakta 23-24 lerin süresi doluyor ondan sonra vedalaşacak çoğumuz.

Alıntıları Göster
    Haftaya, bnodaki olan yatırımımın yarısının süresi doluyor.
    Kalanıda ocak sonu 23.75 oran diye tutuyorum.

Ev arsa araba sepet yaptım uzun vade beni başka bişey tatmin etmez.
    Bnodaki kalanlada arsaya prefabrik tarzı bişeyler yapıcam.
    Başka bir arsa daha bakıcam. Bunları yapmasam yüzde 40 erimişti param. en az...

• quote:

Orijinalden alıntı: Tonny Stark

bu sıralar dikkatimi çekti, döviz bozarken fiş verirlerdi. son 2 ayda farklı döviz bürolarına gittim, fiş vermediler. Kağıda yazdı.
    en son geçen hafta gittiğimde euro bozdum, fiş istedim yine kağıda yazdı.
    Verdikleri makbuz/fiş belki resmi olmayabilir fakat kayıt altına alınıyorsa, bu yöntemle vergiden kaçırıyor gibi olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mojidozirikato

O değilde %1 vergiyle bile tutamıyorlar doları TL mevduat'tan çıktım İAR'dan fiziki gram alıp kuveyttürke gideceğim. Vergi olayından dolayı bankadan alım yapmıyorum Asgari ücrete yakın vergi alıyor yoksa.

Ev otomobil fena kazandırdı.

Ocakta 85 bine aldığı hondayı 170 bine sattı arkadaşım.

Alıntıları Göster
    Benim de param aylardır TL de yatıyor mallık ettim oralıklı olmadım uğraşmadım inanılmaz değer kaybetti ve şimdi de bu yüksek seviyeden dövize yada altına girmeye çekiniyorum açıkçası.

Biraz altın alayım diyorum bende ama nasıl yapayım kuyumcudan mı alayım ? Ben Balıkesir deyim burada iar falan yok. Bu vergi olayı nasıl oluyor,şimdi ben kuyumcuya gittim diyelim, o an kur neyse o fiyattan alamazmıyım gram altını ? Yoksa üzerine makas vergi falan mı ekliyorlar. Ben bayağı uzak kaldım herşey den hiç bir bilgim yok. 350-400 gram kadar almayı düşünüyorum acaba biz aldıktan sonra düşüşe geçer mi bu meret. Ve altını parça parça değişik yerlerden mı alayım yoksa tek bir yerden mi ? Kuyumcular Sahte altın kakalar mı nasıl bir yol izleyim.

@Mojidozirikato
    @MUTAF

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berlin007 -- 23 Eylül 2020; 2:34:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: berlin007

O kişilerden biri benim :) 3 aydır ha bugün ha yarın döviz alırım alırım diye parayı TL tuttum ve halen TL de, hem yüksek meblağ. Ama bu seviyeden de asla girmem dolara,birde üstüne makas vergi var.

Kısacası forumda en çok zarar görenlerden biri benim

Alıntıları Göster
    Aynı durumdayız, bir karar verince haberimiz olursa örnek alırız bakarsın. TL için söylenen hiç bir uyarıyı dinlemedik maalesef.

• Fibabank Kiraz hesabı HG faiz oranını 13 yapmış. ING’de HG’yi ve turuncu ekstrayı 12.5% yapmış.

• quote:

Benim de param aylardır TL de yatıyor mallık ettim oralıklı olmadım uğraşmadım inanılmaz değer kaybetti ve şimdi de bu yüksek seviyeden dövize yada altına girmeye çekiniyorum açıkçası.

Biraz altın alayım diyorum bende ama nasıl yapayım kuyumcudan mı alayım ? Ben Balıkesir deyim burada iar falan yok. Bu vergi olayı nasıl oluyor,şimdi ben kuyumcuya gittim diyelim, o an kur neyse o fiyattan alamazmıyım gram altını ? Yoksa üzerine makas vergi falan mı ekliyorlar. Ben bayağı uzak kaldım herşey den hiç bir bilgim yok. 350-400 gram kadar almayı düşünüyorum acaba biz aldıktan sonra düşüşe geçer mi bu meret. Ve altını parça parça değişik yerlerden mı alayım yoksa tek bir yerden mi ? Kuyumcular Sahte altın kakalar mı nasıl bir yol izleyim.

@Mojidozirikato
    @MUTAF

Alıntıları Göster
    İar yoksa harem altın ve nadir gold vardır bulunduğun yerde kendi bayilerinden almaya çalış hem makas daha düşük hemde daha güvenli. Kuyumcularda makas yüksektir alış satış arasında 4-5 tl fark oluyor ama dediğim iar,harem,nadir arasında genelde makaslar 3 aşağı 5 yukarı aynı harem altının mobil uygulamasını indirip makas aralığını görebilirsin alış-satış arasında.

Düşer mi çıkar mı bir yorum yapamam tamamen karar sizin. Kimsenin söylemleri ile hareket etme kâr yerine zarar edersin ben uzun vadeciyim önümüzdeki 2 yıl nakite ihtiyaçım yok vergidende muaf olmak adına o yüzden fiziki alıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mojidozirikato -- 23 Eylül 2020; 10:31:23 >

• quote:

@Mojidozirikato
    @MUTAF

Alıntıları Göster
    İar yoksa harem altın ve nadir gold vardır bulunduğun yerde kendi bayilerinden almaya çalış hem makas daha düşük hemde daha güvenli. Kuyumcularda makas yüksektir alış satış arasında 4-5 tl fark oluyor ama dediğim iar,harem,nadir arasında genelde makaslar 3 aşağı 5 yukarı aynı harem altının mobil uygulamasını indirip makas aralığını görebilirsin alış-satış arasında.

Düşer mi çıkar mı bir yorum yapamam tamamen karar sizin. Kimsenin söylemleri ile hareket etme kâr yerine zarar edersin ben uzun vadeciyim önümüzdeki 2 yıl nakite ihtiyaçım yok vergidende muaf olmak adına o yüzden fiziki alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mojidozirikato -- 23 Eylül 2020; 10:32:17 >

• ing yine 12 yapmış

• quote:

Orijinalden alıntı: mynisan

Aynı durumdayız, bir karar verince haberimiz olursa örnek alırız bakarsın. TL için söylenen hiç bir uyarıyı dinlemedik maalesef.

Alıntıları Göster
    Dinleseniz ne olurdu ki, öylesine yıldırıp iniş çıkışlarla ve Bloomberg'tekiler gibi dolandırıcılarla göz korkuttular ki kaldık elimizde TL ile...

İnanın üzülmeye değmez, yıllardan beri bir kere bile ne dövizden ne emtiadan ne de devalüasyondan elimize refah sağlayan 1 kuruş geçmedi. Zannediyor musunuz ki abartılı ve sistematik şekilde sistemden para kaldırıp orgazm olanlara elimizde kalan "bu devletin Türk Lira'sı" ile yaşadığımız "değersizleşme"nin hesabı sorulmayacak? Kaçıncı kere oluyor bu durum biliyor musunuz?

Forumdaki çoğu yazar uyarılarını yıllardır yaptı, hepsine teşekkürler Bu sefer ne kadar aile içinde çırpınsam dahi büyük oranda TL'de kalarak yine dolandırıldık, devlet yıllar önce bizim evimize giren hırsızı yakalayamadığı gibi kendisi paramızdan çaldı. Daha hala uyanmasınlar ve oy verip kuyruk olsunlar AK Partililere

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• tubytube kullanıcısına yanıt
    sikinti sadece o degil ki bu ulkede kazanc tl uzerinden bundan sonraki kazanclarda para pul olacak zaten. suanki sermayeni korusan ne olacak. enflasyonla alacaklar zaten.

• quote:

sikinti sadece o degil ki bu ulkede kazanc tl uzerinden bundan sonraki kazanclarda para pul olacak zaten. suanki sermayeni korusan ne olacak. enflasyonla alacaklar zaten.
    En azından TL ile maaş alıp dövize yatırırsanız yine de değerini korursunuz, tabii döviz karşılığı aşırı düşük olmazsa maaşlar. Sanırım siz de o hazin sonu görüyorsunuz, bile bile ters işler yapıp her şeyi kuruttular sırf şu yeni AK düzeni kabul etmemiz için Venezuela gibi. 3 Dolar asgari ücret

Yine yazılmıyor artık aşındığı için ama sorayım; hiç mi yüzleri kızarmıyor veya allahlarından da mı korkmuyorlar? Ben AK'larla aynı ataya veya allaha tapamam, mümkün değil bu durum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubytube -- 23 Eylül 2020; 12:9:59 >

• tubytube kullanıcısına yanıt
    venezuale degulde bir arjantin kesin oluruz.

• quote:

venezuale degulde bir arjantin kesin oluruz.
    Farkları nelerdir?

Bu arada hepimiz olamayız Arjantin olacaksak, sebep olanlar kendi içlerinde İskandinav ülkeleri gibi yaşarlarken diğerleri Arjantin olamaz. Bunu kabul eden hem içimizdekiler hem de dışımızdakiler "Great Reset"te yok olacaklar umarım...

Yavaş yavaş görülmeli ki insan böyle bir düzeni kabul edemez ve varlığını sürdürmesine göz yumamaz, bunu yapan insan olamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubytube -- 23 Eylül 2020; 12:21:18 >
  • parayı direk ellerini cebinize sokup almıyorlar. normal vatandaşın anlamadığı bu. para cebinizdeyken değerini kaybediyor. adam da sanıyor ki, ehonomi çoh eyi. değil kardeşim değil, sen cebine ellerini daldırıp paranı çalıyorlar gibi düşünmek zorundasın. olanın maddi açıklaması bu.

• arjantin ve turkiye benzer dinamiklere sahip turkiye bir nebze bati ile dogu arasinda kopru cografi konum avantaji var venezuela gibi saf disi birakilamaz, arjantin konum itibari ile turkiyeden kotudur, cunku ikame edilebilecek ulkeler vardir, turkiyenin ucuzlugu avrupa tarafindan kullanilir bir nevi avrupanin essekligini yapar. azda olsa yemlenir. venezuela cok farkli bir ulkedir. burada ne ulkenin kendi yerel yatirimi vardir nede yabanci yatirimcisi vardir. petrolu bile kendi imkanlari ile cikartamayacak durumda bir ulkeden bahsediyoruz.

• XenonMan58 kullanıcısına yanıt
    evet çok fark var. venezuella muazzam yer altı kaynaklarına sahip.

• quote:

arjantin ve turkiye benzer dinamiklere sahip turkiye bir nebze bati ile dogu arasinda kopru cografi konum avantaji var venezuela gibi saf disi birakilamaz, arjantin konum itibari ile turkiyeden kotudur, cunku ikame edilebilecek ulkeler vardir, turkiyenin ucuzlugu avrupa tarafindan kullanilir bir nevi avrupanin essekligini yapar. azda olsa yemlenir. venezuela cok farkli bir ulkedir. burada ne ulkenin kendi yerel yatirimi vardir nede yabanci yatirimcisi vardir. petrolu bile kendi imkanlari ile cikartamayacak durumda bir ulkeden bahsediyoruz.
    Ne güzel yorumlamışsınız, elleriniz dert görmesin. Halk artık devalüasyonun bir insanlık suçu ve hırsızlık olduğunu anlamalı. Evde tutsak çalınıyor, bankada tutsak TL olarak kalması için kimi "AK" bankacılar entegre teknolojiler kullanıyor, yettiniz artık

Anlatsam ağzınız açık kalır

Şu noktada benim de aklımı kurcalayan bir soruna da değinmişsiniz; tüm Avrupa değil ama özellikle Britanya ve Güney Avrupa ciddi anlamda burayı sömürüyor. İspanya, İtalya, İngiltere medeni falan değil, özellikle İngiltere için ne medeniyeti bildiğiniz çingeneler derlerdi de inanmazdım

Almanya, Rusya, ABD, Kanada ve kimi İskandinav ülkeleri yeterince baktı bu AK kesime, artık onlardan da bir tepki bekliyoruz ki yavaş yavaş ayak sesleri duyuluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubytube -- 23 Eylül 2020; 12:50:45 >

• 
Sayfa: önceki 737738739740741
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.