Şimdi Ara

Bana yazılım öğretecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öğrenmeyi istiyorum yazılım ücretsiz whatsapp üzerinden yazılı atabilirmi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• ???
  • patatessiz patso kullanıcısına yanıt
    Biliyormusunuz yazılım

• Troll değilse komik. Troll'sa hiç komik değil
  • patatessiz patso kullanıcısına yanıt
    Troll değil niye komik olsun

• Bu alana yöneleceksen en büyük dostun:
    www.google.com
    Merak etme yarı yolda koymaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bedava yazılım ögretecek biri ?
  • ahmetselim34 A kullanıcısına yanıt
    Evet Trol değil.

Troleybüs :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: I0SER_b0y

bedava yazılım ögretecek biri ?
    Selam. Bende python öğreniyorum.
    1-2 saat uğraşıp, 1-2 saatlik iş için insanlara 200 lira vermekten bıktım.
    Daha ucuza çalışabileceğim Python bilen varsa bana mesaj atabilir.
    Yaptırmak istediğim işler zor değil. Orta seviye python bilenlerin birkaç saatte yapabileceği sorular soracağım.

Sanki aylık 20-40 bin lira maaşla çalışıyormuş gibi bir saat kod yazınca 100 lira ücret istiyorlar. Üstelik yazdıkları kodları da github tan kopyalayıp değiştiriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖzgünK -- 17 Nisan 2020; 18:11:47 >
  • ÖzgünK kullanıcısına yanıt
    bana kalırsa yazılım,ögrenilmez matematik gibi anlaşılır.Kendine dogru bir ögrenme metotolojisi bulsan iyi olur bana kalırsa en temiz yolu algoritma geliştirme algoritması iyi olan iyi mühendistir 2 kere 2 4 benim için öyle piyasa iyi denilen çogu yazılımcı iyi algoritma kurar (iyi den kasıt yuksek verimlilikte.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I0SER_b0y -- 17 Nisan 2020; 18:48:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: I0SER_b0y

bana kalırsa yazılım,ögrenilmez matematik gibi anlaşılır.Kendine dogru bir ögrenme metotolojisi bulsan iyi olur bana kalırsa en temiz yolu algoritma geliştirme algoritması iyi olan iyi mühendistir 2 kere 2 4 benim için öyle piyasa iyi denilen çogu yazılımcı iyi algoritma kurar (iyi den kasıt yuksek verimlilikte.)
    Şu programın demosunu indirdim.

Kodları sol tarafa yapıştırıp "draw" butonuna basıyorum.

Sağ tarafa kodların şemasını çiziyor. Doğru mu çiziyor bilmiyorum ama ben şemaya bakınca daha çabuk anlıyorum. Sonra for, if, else, return gibi komutları öğreniyorum.

Bu program gibi başka program biliyorsanız indireyim.

Bana yazılım öğretecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖzgünK -- 17 Nisan 2020; 18:45:52 >

Yaptırmak istediğin ne gibi işler mesela?

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Yaptırmak istediğin ne gibi işler mesela?
    Ben istediğim işe uygun kodları github dan indirip çalıştırıyorum. Sonra o kodları geliştirmeye çalışıyorum.

Mesela bu kodları geliştireceğim.
    https://github.com/LuckyHacker/Crosshair

Programı açınca ekranın ortasına yeşil + şekli çiziyor. Oyunlarda crosshair amaçlı kullanmak için.

Ben bu programda + şekli yerine çember çizmesini istiyorum. Sonra klavyeden 1 tuşuna basınca çember küçülsün, 2 tuşuna basınca boyutu artsın. Boyutu istediğim kadar büyütebilmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖzgünK -- 17 Nisan 2020; 18:42:4 >

Hm ufak bi hesap yapalım. Türkiye 'de şu anda asgari ücret net 2324TL fakat işverenin o asgari için ödediği brüt rakam 3600TL (işçi SGK, işveren SGK payı, işsizlik primi, vergi ve kesintiler yaklaşık 1300TL) haftalık 45 saat mesai üzerinden, 18.4TL/saat, günlük 8 saat mesai üzerinden 147TL/gün yapar.

Python bilgisi olan bir elemana iş yaptırmak istiyorsun. O iş sadece 1 saat sürecek olsa bile, bu işin görüşmesi, hazırlığı vs saatler alır. Ona 4 saat diyelim. Bu durumda vasıfsız işçi için dahi 47TL/2 ~ 75TL ödemelisin. Python bilen eleman. Asgari ücretin 2 katı almalı. O yüzden o net 1 saat, brüt 4 satlik için iş için 147TL normal rakam.

• Öyle işlerle uğraşacağıma hiç uğraşmam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.