Şimdi Ara

Baklavacı Şemsettin Fiyatlar Yanıyor..Cevizli 14 Fıstıklı 21 Lira / istanbul subesi Cevizli 15 Fıstıklı 23 lira / Firmadan Açıklama Geldi.. (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.823
Cevap
88
Favori
332.363
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizde Baklavacıyız senelerdir dededen kalma. Bu fiyatlar imkansız arkadaşlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mar00N kullanıcısına yanıt
    Hocam üreticiymişsiniz bize kalem kalem neden imkansız olduğunu açıklar mısınız? İmkansız ise herkes görmüş olur.

1 kilo baklava için;

Un, Şeker, Yağ, Fıstık maliyeti nedir ne kadar kullanıyorsunuz?

İşçilik maliyeti nedir? 1 usta 1 günde ne miktarda baklava imal edebilir? Günlük yevmiyesi nedir?(Ki firma yufka için makine kullanıyormuş)

Herkes yazıyor ona imkansız buna imkansız. Görelim hep beraber fiyatları imkansız mı öğrenelim.
  • malaustası M kullanıcısına yanıt
    Baklava zaten şerbetli hamur en nihayetinde. Eğer sadece işçilik kalitesi bir ürünün fiyatını 2-3 katına çıkarıyorsa söyleyeyim swiss el yapımı saat değil altı üstü baklava. Hadi iyi markaların baklava fiyatları işçilik yağ kalite fıstık tamam. Aynı firmaların kurabiyesi, keki, lokumuda fahiş fiyatlar. Un kuabiyesini 70 liraya fıstıklı kuabiyeyi 100 liraya lokumu 80-90 liraya satan adamın baklavayı 100-130 liraya satmasına kızmamak lazım zaten.
  • malaustası M kullanıcısına yanıt
    Neden şerbetli hamur diyorsunuz? Denediniz mi buradan alıp?

Şerbetli hamur nedir biliyor musunuz büyük marketlerde ve fırından bozma baklavacılarda satılan tatlılardır.

Kaldı ki en ucuz cevizli baklavayı 20 tl'den satıyorlar o da bildiğiniz şerbetli hamur. Büyük marketlerde bu fiyat 30-40 tlyi geçiyor onlar da şerbetli hamur.

Ama bu şerbetli hamur değil. Net bir şekilde değil çünkü alıp denedim tereddütlerim vardı ama yanılmışım düşüncelerimde.

25 tl'ye bana şerbetli hamur yedirmedikleri için tekrar teşekkür ediyorum buradan.

Gidip sağdan soldan 40-50 tlye satılan baklavalardan alsam bu kadar güzel olmayacaktı çünkü denedim zamanında biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Invisible Pink Unicorn

hocam 1-2 haftaya ben de alacağım beraber alalım.

Alıntıları Göster
    Hocam beni de haber edin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Antalya'ya bu şeyi sokma lütfen.7 Mehmet'e götüreyim seni,kabak tatlısı ye ne istersen ye ama bu baklavayı alma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baklava yemeyi sevmeyen ben iki günde cevizli ve fıstıklı olmak üzere toplam yarım kg baklava yedim. Ne bir yanma hissi var ne de yerken bayma.

Umarım aynı kaliteyi uygun fiyatla vermeye devam ederler de herkesin ağzı bayram eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: Subsie

Bu mesaj silindi.
    Vallahi ya sanki bişey tamir ediliyor iscilik diyolar alt tarafı tatlı ha yorum yapanlar dunyanin sayılı gurmeleri arasindaysa bilemem.Tamam diger firmalarin hamuru incedir daha kabarıktır çıtirdır vs ama arada ki fiyat farkina bakmadan yorumda yapilmaz ki

• quote:

Orijinalden alıntı: vincent5555

Bu mesaj silindi.
    Bu adam net baklava üreticisi. Net. Yoksa böyle mantık dışı bir yorum atmaz kimse.

Bir ihtimal kargocu da olabilir. Bilemiyorum Altan...

Ekleme Ciddi Yorum: Burada Survivor konusu popüler oluyor mesela ben de hiç hazzetmem ama bana ne insanlar o konuda dilediği gibi konuşuyor. Bana ne değil mi? Bu konu da seni ilgilendirmiyorsa "Sana ne?". Girme konuya. Çok mu zor?

Ekleme 2: Üşenmedim baktım Carrefour baklavasını övmüşsün gidin onu alın demişsin şaka mısın sen yahu Market baklavası önermiş adam Tamam kardeşim seni bu forumda rahatsız etmeyiz bir daha ne demek hemen konuyu kapatıp Carrefour'dan cevizli baklava alıyoruz hepimiz. Kilogramı da bu arada 22.90 TL imiş yine bi gülme tuttu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mugetsuga -- 21 Ocak 2019; 1:49:56 >

• vincent5555 V kullanıcısına yanıt
    Burası Sıcak Fırsatlar bak görmek istemiyorsan ne yapiyorsun biliyormusun ?

Baklavacı Şemsettin Fiyatlar Yanıyor..Cevizli 14 Fıstıklı 21 Lira / istanbul subesi Cevizli 15 Fıstıklı 23 lira / Firmadan Açıklama Geldi..

Konuyu gizle diyorsun bi daha gormuyorsun..

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.