Şimdi Ara

Bakaya Sebebiyle Statü Değişir Mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhabalar. Beni çok düşündüren şu meselede beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Meb'de öğretmen olarak görev yapıyorum. Tecilim bitti ve Ağustos 2020'de asker öğretmen olarak sınıflandırıldım. Yerim de belli oldu. Ama bakaya kalmak zorunda kaldım. Askerlik şubesindeki memur bir sonraki(kasım) celp döneminde yine yedek subay olarak askere gidebileceğimi söyledi. Ben de Kasım celp dönemini beklerken Msb Kasım Duyurusu yayınlandı. Duyuruda eğitimin 1/3'üne katılmayan yedek subay adayları bir sonraki celp döneminde er statüsünde silah altına alınır.(Tsk'nın ihtiyaç duyduğu meslekler ve sınıfar hariç) yazıyordu. Beynimden vurulmuşa döndüm. Elimden gelen hiçbir şey yoktu ki Msb, asker öğretmenler için bir senelik geçici tecil hakkı verdi. Yani bu ağustosa kadar. Geçenlerde yayınlanan Ağustos 2021 duyurusunda da tam olarak :

"Seçim ve sınıflandırma sonuçları 16 Temmuz 2021 tarihinde e-Devlet üzerinden

yükümlülere duyurulacaktır. Sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi

tutulmayacaktır. Yedek subay/astsubay adaylığına ayrılmış yükümlülerden tabi oldukları celp ve

sevk döneminde sınıf okulu ve eğitim merkezindeki eğitimin üçte birine katılmayanlar (daha

önceki sınıflandırma dönemlerinde sınıflandırılanlar dahil) er statüsünde askere sevk

edileceklerdir. (TSK nın ihtiyaç duyduğu sınıf ve meslekler hariç)." yazıyor. Kafayı yemek üzereyim.

1- Tsk'nin ihtiyaç duyduğu sınıf ve meslekler arasında öğretmeler var mı?

2-Yedek subay olarak mı askere gideceğim yoksa er olarak mı?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.