Şimdi Ara

Bad sector ve düzeltme yöntemleri (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
405
Cevap
80
Favori
358.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhaba, %0,9 bozuk alani olan 40gb hardiskli masaustu pc'm var, sizce ne yapmaliyim, %0,9 sorun olurmu ilerde?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fahrenhayt46 kullanıcısına yanıt
    Bad sector ve düzeltme yöntemleri;

Ustalar öncelik le selamlar.

Konudaki çözüm yollarını ilerleyerek yaptım bi yerde takılıp kaldım. yardımcı olursan sevinirim.

Low level Format atarken Select device bölümünden harddiski göremiyorum. Biyerde bi hata mı yapıyorum. Bir sorayım dedim.
     Bad sector ve düzeltme yöntemleri
  • hdat2 programının hangi sürümünü indireceğimizi ve nasıl kullanacağımızı biri anlatabilir mi lütfen?
  • Bu bad sectorlerin bilgisayarin çalışmasina veya performansina etkisi oluyor mu .? Simdiden tesekkurler.

• fuujitsu F kullanıcısına yanıt
    Tabii ki.
    Diskin daha yavaş çalışmasına veya donmasına sebep olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Öner

Tabii ki.
    Diskin daha yavaş çalışmasına veya donmasına sebep olur.

Tesekkur ederim hocam . Cok saolun.

• Bilgisayarım masaustü acılınca donup kalıyordu 15 günde bir format atmaya başlamıştım bazen siyah ekran ustunde sadece mause imleci kalıyor masaustu gelmıyordu daha sonra araştırmalarım sonucunda back sectörün neden oldugunu ögrendim.HD TUNE ile tarama yaptım ve sonuc asagıda
    Bilgisayar özelliklerim
    i7 2630qm işlemci
    8gb ram
    gt520 ekran kartı

sizce arkadaslar harddiskin degişmesi gerekirmi ?
    Low Level Format atmalımıyım ?

Önerileriniz nedir
     Bad sector ve düzeltme yöntemleri Bad sector ve düzeltme yöntemleri Bad sector ve düzeltme yöntemleri

• Bnde error scan bölümünde sıkıntı yok. Ama health kısmında sorun var. Bu bir problem oluşturur mu?https://store.donanimhaber.com/62/b9/4c/62b94cc0b642923e339a14713a5237e0.PNG
  • quote:

Orijinalden alıntı: IdontKnoWw

Özellikle notebook hddlerinde görünen bazı badler fiziksel hasardan dolayı değil, aşırı ısınmadan kaynaklı manyetik bad sektörlerdir..Bunları darbe sonrası oluşan yada aşırı kullanımdan kaynaklı badlerle karıştırmamak gerekir..
    böyle durumlarda eğer diskte önemli verileriniz varsa hdd regenarator programı ile hasarlı bölümlerdeki veriler sağlam kısımlara aktarılmaya çalışılabilirsiniz ama bu uzun süren ve hdd kafasını zorlayan bir işlemdir ve belkide hardiskte kalıcı fiziksel bad ler oluşmasına sebep olabilir..
    Bence bu tip durumlarda yapılacak ilk şey disk yönetiminden tüm dölümleri kaldırıp hdtunu yazılımında erase kımında Zero Fill şeçeneği ile diskin sıfırlanmasıdır..Ben bu şekilde tamamen kullanılmaz haldeki disk i sıfırladım, şuan diskte tek bir bad yok tamamı kullanılabilir halde. hatta Benim diskim windows ta yada dos altında partition programların kilitlenmesine sebep oluyordu bu yüzden önce harddiskin ilk sectörleni (%3 lük kısmını) hdd regenetor ile kurtardım böylece bilgisayar kilitlenmeden windows disk yönetimini açıp bölümlemeleri kaldırabildim..

Ben hdtune pro indirdim.laptopu baskasina verecegim. Erase sekmesindeki zero fill ozelligi calismiyor. Laptop asus sabit disk 320 gb sonradan ikiye bolunmus. Erase zero fill icin ne yapmak gerekiyor. Su hata geliyor. Writing is disable. To enable writing please remove all partitions. Please check the manual for more information. Device:ST9320423AS

• ankaradannn A kullanıcısına yanıt
    Bölünmüş diskleri yapamadığını diskteki partitation (C/D) bölümlerini kaldırıp (yani diski ham hale getirip), o şekilde kullanmanız gerektiğini söylüyor. Bad sektör veya başkaca bir sıkıntı ile ilgisi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dopac34

Bölünmüş diskleri yapamadığını diskteki partitation (C/D) bölümlerini kaldırıp (yani diski ham hale getirip), o şekilde kullanmanız gerektiğini söylüyor. Bad sektör veya başkaca bir sıkıntı ile ilgisi yok.

Hocam birlestirdim c dyi ama yine ayni uyariyi veriyor. Herhalde program c de kayitli o yuzden yapmiyor. Boot cd yapmaya calistim olmadi. Boot flash yaptik yine hp probook boot degismiyor. Degil zero format normal format bile atamiyorum

• ankaradannn A kullanıcısına yanıt
    Nasıl gerçekleştirdiğiniz konusunda bir fikrim yok ancak probleminizin kaynağı bölünmüş diski zero fil yapamayacağı kesin. Disk muhtemelen sizin gördüğünüz gibi C ve D sürücülerinden ibaret değildir. Uefi değil ise çok büyük ihtimal ile 100 mb sistem için ayrılan, c sürücüsü, d sürücüsü, sistem kurtarma (sürücü ahrfi muhtemelen d veya edir) ve uzatılmış bölüm artığı olan 8 mblık bölüm dahil 5 parçadır. Yani sadece C ve D sürücüsünü birleştirmeniz hiç bir anlam ifade etmez, kaldı ki Uefi bios ise bölüm sayısı muhtemelen 6 ve daha üzeridir. Kıscası tüm bu partitionları birleştirmeden zerofill işlemini geçrekleştiremezsiniz. Kolay gelsin.

NOT: Başlat/Çalıştıra "diskmgmt.msc" komutunu veya denetim masasından "disk yönetimini" açarak diskinizde kaç bölüm olduğunu görmeniz mümkündür. Tüm bu bölümleri birleştirdiğiniz halde halâ işlem yapamıyorsanız yeni bir mesaj atıp durumu belirtirsiniz.

NOT2: Disk bölümlerini (partitationları) birleştirmek mevcut tüm verilerin silinmesine neden olur. Bu durumda bu işlem öncesi gerekli tüm verileri yedeklediğinizden emin olmanız işleriniz kolaylaştırmak açısından faydalı olacaktır.

• Diskler suan tekdi. Yine hdtune ile zero fill de ayni uyari geldi. Bir arkadas ben anlarim dedi. Boot falan yapayi. V.s dedi. Suan windows hatasi veriyor ve hic acilmiyor pc. Normal format bile atamiyoruz. Sizce bir pc tamircisi bu zero fill icinne ister

• Bunu en kolay ve anlaşılır yoldan nasıl düzeltebilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NexusElite -- 25 Ağustos 2015; 20:50:48 >
  • arkadaşlar benim bilgisayarım windows xp onu windows 10 a çevirmemin bir sakıncası varmı bir de bilgisayarım yavaşlar mı
  • Sevgili Arkadaşlar merhabalar,
    Seagete marka 1 tb hdd var bende hd tune ile bad sector taraması yaptırdım ve kırmızı noktalar buldu healt kısmıda vahimdi.Bende Hdd regenerator programı ile tarama yaptırıyorum pc'i ,boottan 12 saattir devam ediyor tarama 84%de ve 9656 bad sector bulunmuş.10 saattir hala aynı yüzde fakat bad sector artıyor süreki ayrıca hdd den arada bi değişik sesler geliyor.Beklemeliyim mi?

http://i.hizliresim.com/MyARRa.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lyclordx -- 11 Eylül 2015; 11:01:27 >
  • ardakral1 A kullanıcısına yanıt
    Kardeş windows 10 sistem gereksinimlerini araştır int den ona göre yükle.

• Konuyu hortlatmis olalim.

Arada gecen süre içerisinde yeni bir program önerisi var mı?

• çok fazla p*rno film izleme
  • quote:

Orijinalden alıntı: xXHeLLXx

arkadaşlar bu badsector muhabbeti mavi ekran hatası almaya bir sebebmidir acaba?

evet kafa atarsa o bölüme gelince mavi ekran verir cihaz
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.