Şimdi Ara

Bad sector oLusumu, hdd, ups, psu v.b yardlm..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ArkadasLar bad sectorden naslL kurtuLurum diye sormayacaglm (: Onun yerine diskLerimde her zaman bad sector oLusuyor. Yani daha aLdlglm diskLerden hich birini soyLe 3 - 5 sene kuLLanamadlm. EskiLerden sistemim dewamLl da aclk degiLdi. Fakat diskLerimi hep gezdiriyordum. Diski aLlrdlm guzeLce kendi kutusuna koyardlm guzeLce paket yapar sonra memLeketLer arasl yoLcuLuk yapardlm. Ama en son aLdlglm diski hich bir yere goturmedim fakat yine bad simdi onunLa ugraslyorum. SizLere sorum su ; Yeni kasa aLdlm frisby 450W lslkLl mlslkLl bi kasa, acaba power supLy yimi degistirsem daha sagLAm aLsam, yoksa bir guc kaynagl ml aLsam yoksa ikisini birden mi yapsamda artlk su bad sectorLerden kurtuLsam. Yeni disk aLAcaglm yakln bir zamanda 250 Gb veya uzeri ama ondan sonra onda da weri kaybl yasarsam artlk biLgisayar kuLLanmayl blrakacaglm. Yani artlk boyLe sacma isLere harcadaglm paraLara aclyorum.. FikirLerinize aclglm. Disk oneriLeri oLabiLir power supLy oneriLeri ups oneriLeri v.b. FikirLerinizi degerLendirip ona gore haraket etmek istiyorum... Yani klsacasl slklLdlm artlk biLgisayara harcadlglm paraLardan ve zaman kaylpLarlndan... SayglLarlmLa. YardlmLarlnlz icin simdiden tesekkur...

• Sen bırakma pc kullanmayı falan o acizlik olur sen daha çok sorun yaşadığın ve yaşayabileceğin konuları iyice araştır. Daha da dikkatli olmuş olursun. O zaman karşına çıkan tüm engel ve problemleri de aşmış olursun.
    Bad Sectore gelince
    1. Elektriklerin dengesiz şekilde gelip gitmesi voltaj düşme ve yükselmeler yapar.
    2. Disk biryerden başka bir yere taşınırken aşırı sarsılma ve bir yere çarpmasından olur. vb.
  • o zaman ben ups aLiim bi tane en azlndan 2. secenek te oLmazsa daha sagLlkLl oLur herhaLde ? simdi birde ups arastirayim o zaman (:
  • Evet elektriklerde sürekli problem yaşıyorsun UPS alman daha mantıklı
  • bence bilgisayarını başlattan kapat herzaman resetleme yapma mümkün olduğunca düğmeye basılı tutarak kapatma kasayı sarsma hdd ki yerinden sökme yedek taşınabilir disk al sorunun kısmen hallolmuş olur ha birde elektrik kesintilerine karşı ups bağla makinana voltaj değişikliği falan filan
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.