Şimdi Ara

Babamın borcu yüzünden bize İcra gelir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
12.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    babam kredi çekmişti ve kredi kartları vardı borçlarını ödemedi üstünden 4 yıl felan geçti ancak bankalar babamın borçlarını varlık yönetim şirketine satmışlar. Ev kira kontrat ablamın üstüne ve babamın bu evde kaydı yok ancak geçenlerde varlık yönetim şirketinden bir arkadaş gelip konuşun anlaşın ödeyin demiş babamın bizimle kaydı yok evdeki pc vs faturaları çoğu benim üstüme demem o ki borcun bana , anneme veya kardeşlerime kalır mı ? yardımcı olursanız çok makbule geçer

• İkametgah adresine gelinir,niteliği gereği apaçık kimin olduğu(ör:beşik,kürklü bayan mantosu vb.) belli olmayan mallara haciz konur,haciz esnasında(hacizden sonra 7 gün içinde de olabilir.)istihkak iddiasında bulunmanız lazım,icra müdürü bunu tutanağa yazar.Sonrasında alacaklının 3 gün içinde hacizdeki istihkak iddiasına itiraz edip etmemesine göre dava aşamasına geçilir ya da istihkak iddiası kabul edilmiş sayılır.
    Faturalar başkası üzerine düzenlenebildiği için tek başına kanıt oluşturmaz.
  • Ykametgah adresine gelinir,niteli?i gere?i apaçyk kimin oldu?u(ör:be?ik,kürklü bayan mantosu vb.) belli olmayan mallara haciz konur,haciz esnasynda(hacizden sonra 7 gün içinde de olabilir.)istihkak iddiasynda bulunmanyz lazym,icra müdürü bunu tutana?a yazar.Sonrasynda alacaklynyn 3 gün içinde hacizdeki istihkak iddiasyna itiraz edip etmemesine göre dava a?amasyna geçilir ya da istihkak iddiasy kabul edilmi? sayylyr.
    Faturalar ba?kasy üzerine düzenlenebildi?i için tek ba?yna kanyt olu?turmaz.
  • babamın ikamet adresi bizimle beraber değil. evdeki çokta bi eşya yok zaten hepsi yıllardır kullanılan temel eşyalar farklı veya ekstra bişey yok bizim icra veya borca bize gelindiğinde itiraz edebilir miyiz ? nasıl itiraz ederiz. çünkü gerçekten herkes kendi kişisel eşyalarını aldı temel eşyalarıda ablamla ben aldık eve .
  • Hiçbirşey yapamazlar korkma.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • varlık yönetim şirketleri parayı almak için gözünüzü korkutuyor hiç bir şey alamazlar
  • Varlık yönetim şirketleri öyle gelir gelir gider.. Yeterki Evde İİK 82. Maddenin dışında eşya olmasın, 2 adet TV, derin dondurucu gibi eşyalar olmadığı sürece sıkıntı yok
  • yns3811 Y kullanıcısına yanıt
    Babanın mevcut adresde kaydı yoksa hiç bir şey olmaz. Kimse kimsenin borcundan dolayı sorumlu değildir. İkametgahlar aynı olsaydı evde icrayı takip de bulunabilirlerdi. Ama siz de böyle bir durum yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.