Şimdi Ara

Babam ev kredisi çekip bana ev alsa

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar konuyu araştırdım ancak aklımda ki soruya cevap bulamadım. Babamın şuan ödemekte olduğu bir kredisi var faizi de fazla ben o kredinin tamamını ödeyip aşırı faizden kurtarmak istiyorum. Daha sonra 25 i peşin verip babama da 50 bin konut kredisi çektirip 75 bin lik 1+1 apart almak istiyorum konut kredisinin faizi düşük aylık bu taksitleri de 3 yıl beraber ödeyip sonunda ev sahibi olmak istiyorum. Babam da önce ki krediye göre 7-8 bin tl karlı çıkıyor. Kredi ödenirken veya ödendikten sonra Allah korusun vefat hâlinde kardeşlerim bu evden hak talep edebilir mi ? Etmemeleri için neler yapmam gerekiyor. Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Babanızın size aldığı ev karşılıksız bir kazandırma olmadığı için kardeşleriniz hak talep edemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erik Kompostosu

Babanızın size aldığı ev karşılıksız bir kazandırma olmadığı için kardeşleriniz hak talep edemez.

Teşekkür ederim. Karşılıksız olmadığını gönderdiğim paraların açıklamalarına yazarak, dekontlarla ispatlayabilirim.
    Ya da direk benim üzerime evi alabilir mi?
  • Ben zaten direk sizin üzerinize alma ihtimali dahilinde söylemiştim. Babanız kendi adına alırsa kardeşleriniz hak iddia edebilecektir. Çünkü söz konusu ev de terekeye dahil olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erik Kompostosu

Ben zaten direk sizin üzerinize alma ihtimali dahilinde söylemiştim. Babanız kendi adına alırsa kardeşleriniz hak iddia edebilecektir. Çünkü söz konusu ev de terekeye dahil olacaktır

Anladım hocam Teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.