Şimdi Ara

babadan kızına geçen emeklilik devlete yük

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
424
Cevap
3
Favori
19.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum geçen ay
 • Cevaplayan Üyeler 195
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 22
 • Ortalama Mesaj Aralığı 24 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 14
 • Favoriye Eklediklerim 3
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • MiLLETiNVEKiLi (39 mesaj) startedatfx5200 (22 mesaj) rambo34_orijinali (20 mesaj) Hopdediks-Dediğimdediks (16 mesaj) mechatengu (12 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (186 mesaj) Mobil (121 mesaj) Mini (65 mesaj) Uygulama (52 mesaj)
 • @
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> babadan kızına geçen emeklilik devlete yük
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Uzaklaştırılmış 22 gün cezanın, 21 gün 14 saat 41 dakika kadarı kaldı.
  quote:

  Orijinalden alıntı: Hopdediks-Dediğimdediks

  O para anneme gidiyor zaten.O para onun güvencesi.Benim değil.Milletin parasına gözünüzü dikeceğinize ekonomik bunalımı başka yerler arayın.300 olmasın 400 olsun.ne fark eder?Bu devlet ne için var?İnsnlar bu maaşları emekleri karşılığında alıyor.

  İyi yönetilen bir devlette bu konular dert olmaz.Rüşvetin,yolsuzluğun,torpilin,nepotizmin olmadığı bir ülkede insanlar emekli maaşlarını dert etmez.Ama insanlar kendilerini yönetenlere değil de yine kendisinden olanlara,dar gelirliye saldırırsa o insanların burnu boktan çıkmaz.

  Emeklilik bir haktır.O para yalnızca eşe ve kız çocuğuna kalır.Bu ülkede işsizlik oranı %25.Asgari ücret 2.324 TL.Bu olanaktan mahrum bırakılırsa bunca insan ne ile geçinecek.Neyse.Buradan yazmak kolay.Konuştuğunuz konuda bir bilginiz yok,öngörünüz yok,fikriniz yok.Varsa yoksa nefret ar.Tam internet çağı işte.Memura nefret.Emekliye nefret.Asgari ücrete nefret.Öğretmene nefret.Doktora nefret.Eczacıya nefret.Ne mantık var ne bir şey.Ha bir de AKP'ni sol parti olması var.

  Bu konuda emekli 5 yıl maaş alsın sonra kesilsin diyen olmadı

  Çift emekli maaşı almayı düşünmüyorsan seninle de ilgili değil o zaman neden sinirlisin?

  1999da ve 2008de emeklilik sistemi değişti daha sonrakiler öncekilere çalışmaya başladı bilmiyorum bunun farkında mısınız?

  işsizlik niye %25e çıktı hiç düşündün mü?

  kadınlar devamlı öldürülüyor ve daha da öldürülecekler hiç bunun nedenini düşündünüz mü peki?

  kadın cinayetlerinde neden söylemek yasak peki niye yasak düşünmediniz muhtemelen çünkü kazanılmış hakka halel gelecek değil mi?

  Sovyetler boşuna yıkılıp profesörler fahişeliliğe başlamadı çünkü kendi hayallerine göre ekonomi yarattılar oysa ekonomi fizik kuralları gibidir değiştirmek yerine anlamaya çalışmalıyız. Burda çıkarınıza göre ekonomik modeller söylüyorsunuz zenginlik oluşmadan sosyal devlet diye birşey olmaz  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

 • İşsizlik niye %25 oldu acaba?Galiba emekliler ve ölüm aylığı alanlar yüzünden!Kadın cinayetleri ne alaka onu hiç anlamadım.Ne alaka?Bu konuyla ne alakası var?

  Sen şimdi sovyetlerin neden yıkıldığını boşver.Bu ülkede sermayenin elinde milyarlarca doları varken sizin gözünüz emeklinin üç kuruş maaşına takıldıysa söylenecek bir söz yok zaten.

  |
  |
  MiLLETiNVEKiLi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  259 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: maestro35

  Bu mesaj silindi.

  Haksızsın.

  Her konuda olay mv maaşına, makam araçlarına, yandaşa uygulanan kıyağa, vergi affına gelirse hiçbir şeyi tartışamayız.

  Bunların hiçbirisini savunmuyorum hepsi yanlış. Bunlar da devlete yük. Ama 45 yaşında emekli olan bir adam da devlete yük. Bu emeklilik sisteminin değişmesi gerekiyor.

  Kazanılmış hak muhabbetine girersen işi içinden çıkamazsın her şey kazanılmış hak zaten. Mv maaşı da, devlet destekli kredilerde,

  Konu kim veya ne olursa olsun sonu buna bağlanıyor:

  Esnaf vergi kaçırıyor otu boku masraf gösterip doğru gelir beyanında bulunmuyor -> ama olsun iş adamına vergi affı
  Memurların sayısı çok fazla Türkiye'nin bu memur ordusunu besleyecek gücü kalmadı -> MV maaşı

  Bu sağlıklı bir tartışma ortamı değil.

  _____________________________
 • Uzaklaştırılmış 22 gün cezanın, 21 gün 14 saat 41 dakika kadarı kaldı.
  quote:

  Orijinalden alıntı: Hendrik Johannes Cruijff

  kızın aldığı maaş çok düşük.Ha bu zamanda okumuş ise gereksiz iyi niyetle yapılmış bir uygulama zaten 300 lira mı ne veriyorlar.Kadınlar mağduriyet yaşamasınlar diye.Çünkü kadınlara iş olanağı yoktu.Ha çalışma ve sigorta geçmişi varsa verilmemesi gerekli buda önemli nokta.

  Tek yetim olursa emekli maaşın %50

  2 yetim olursa %40 'şar (Toplam %80)

  3 yetim olursa %33.3şar(Toplam %100)

  4 yetim olur %25şer (toplam %100)

  Mesela 10-15 bin emekli maaşı olan birinin 3 kızı varsa 3-5 biner maaş almakta  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yüzbaşı
  259 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: MiLLETiNVEKiLi

  Solculuk, var olan sosyal hiyerarşiyi kaldırmak isteyen ve zenginliğin eşit dağılımını destekleyen politik hareketlere karşılık gelen terimdir (Vikipedi)

  Ayrıca din ve milliyeti önemsemez bu nedenle azınlık dinde milliyette olanlar sol ideolojileri destekler ( sosyal demokrasi, sosyalizm, komünizm vd ) AKP'nin başkanı tüm milliyetçilikleri ayaklarımın altına alıyorum demişti. Bu bakımda sol ideolojiyle uyumludur sadece din konusunda bir uyumsuzluk bulunmaktadır diğer konular uyumludur

  AKP döneminde fakir ve yoksul olmayan oranı %60 ise bugün %30a düşmüştür yani halkın %70i yoksul ve fakir durumdadır. Bunda malvarlığı ile borçluluk oranına bakmak gerekir .AKP döneminde borçluluk artmıştır bu daha da artacaktır

  AKP orta tabakayı vergiye boğup yoksul ve fakir kesimi desteklemiştir bu yüzden orta sınıf devamlı yok olmaktadır. Yoksul ve fakir kesimin üremesine de engel olmamıştır böylece iktidarda kalması kolaylaşmıştır çünkü geliri daha fazla olan %30luk kesime yeni vergiler getirmenin bahanesi yoksullardır

  AKP yönetiminde verginin amacı (başta kendinden görmediği burjuva seküler kesimi fakirleştirerek ) sınıf farkını ortadan kaldırmaktır bu zaten solculuktur. ( yolsuzluğu yazmaya gerek yok popülizmin asıl amacı zaten iktidarda kalıp devleti kaynaklarını yemektir)

  Fakat solcuların bilmediği bir şey vardır Solculuk zenginlik yaratmaz sadece zenginliği paylaşmak üzerine politikaları vardır . AKP döneminde oluşan zenginliğin kaynağı dış borç ve varlıkların satışıydı şimdi o bitti.

  Alıntıları Göster

  Churchill'in bir lafı vardı cuk oturuyor buraya

  Zenginliğin adaletsiz bir şekilde dağılmına kapitalizm, sefaletin eşit bir şekilde dağılımına sosyalizm denir.

  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  5506 Mesaj

  Gariban kadının üç kuruş maaşına göz diken delikanlılar Muteahitlerin soygunlarini konuşamıyor..neymiş ..konu bu değilmiş..
  Bir tutturmussunuz 45 yaşında emeklilik..
  O zaman 46 yaşında emekli olanlara neden laf edemiyorsunuz ?
  Boş boş konuşmayın.
  SSK nin manasını bilmeyenler burada ahkam kesiyor. O muhtaç kadının maaşına kaldiysaniz o sizin açlığınızı gösterir.. IBAN numaranızı söyleyin 20 TL yatirayim :) konu kapansın.
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  mechatengu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  Önce Hayaller Başlar
 • Yarbay
  5506 Mesaj

  Hangi Emekli o maaşı alıyor..
  Ben bile en yüksek dilinden alıyorum.. o kadar maaşım yok..
  8100 TL. Anca elime geciyor.. çift dikiş yapıyorum oradanda 4 bin dolar geliyor..birde kıytırık iki daire kirası var onlarda anca 2500 TL..
  Hayat çok zor vallahi..
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  MiLLETiNVEKiLi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  Önce Hayaller Başlar
 • Er
  5 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: RevengeRain

  Ben Avrupa-ABD solcularıyla AKP'yi kıyaslıyorum ve birçok ortak noktaları olduğunu görüyorum. Siz sağ-solu muhafazakar-seküler olarak sınıflandırıyorsunuz, bu sizin sorununuz.

  Mülteci savunuculuğu, duygusal laf edebiyatları, totaliterlik, yüksek vergiler, devlet kontrollü ekonomi.

  Bunları şuan Avrupa ve ABD'de hangi kesim savunuyor? Sağcılar mı Solcular mı?

  Sovyetler dönemindeki Doğu Avrupa hükümetlerinden ya da İsveç'te "welcome refugees" pankartları açan sol SJW'lerden ne farkımız kaldı son 10 yılda?

  Duygusal laf edebiyatları, devlet kontrollü ekonomi, yüksek vergi, AKP ve sol? Günümüzde hangi hem totaliter hem mülteci savunuculuğu yapan hangi ülkede sol hükümet var? Mülteci savunuculuğu sadece solcular değil liberal/sol liberaller ve hatta merkez sağ/sol partileri dahi yapıyor, mülteci savunuculuğu Avrupa'da ana akımda temsil ediliyor kısaca. AKP'nin ise yapmasının tek nedeni AB'den gelecek para ve AB'ye siyasi koz olarak kullanma çabasından ibaret.

  Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en yüksek özelleştirmesini yapan, devleti en çok küçülten parti AKP'dir. Türkiye tarihinde hiçbir parti bunu yapmamıştır ya da yapamamıştır. Hiçbir iktidar grev yaptırmamayı övgü malzemesi olarak kullanmamıştır aynı şekilde. Bu anlamda ekonomik olarak en sağda yer alan hükümettir. Duygusal laf edebiyatları ne demek, bomboş bir argüman. Popülizmi kastediyorsun herhalde de onu şu an daha çok aşırı sağcılar yapıyor, ayrıca siyasette her kesim zaten bunu yapar, bundan doğal bir şey yok. Günümüzde Trump, Bolsonaro, Duterte, Salvini bunların hangisi solcu?

  Ayrıca yüksek vergi vatandaşa var, asgari ücretliye, orta sınıfa var. Milyarderlere, sermayeye ise teşvik ve vergi muafiyeti var. Dolaylı vergiler şu an sermayeden alınan verginin çok çok daha fazlası. Hee bu arada sermayeye teşvik verirken de AKP işsizlik fonunu kullandı. Çalışan kesimin paralarıyla sermayeyi beslediler. Ve AKP solcu, kafan iyiymiş senin.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OZ44 -- 13 Eylül 2020; 4:52:51 >
  _____________________________
 • Teğmen
  220 Mesaj
  Şimdide yetimin maaşına mı göz diktiniz tembel tenekeler sizi  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yüzbaşı
  331 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: emclord00

  Şimdide yetimin maaşına mı göz diktiniz tembel tenekeler sizi

  erkekler yetim sayılmıyor mu  

  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  5506 Mesaj

  Bu kadar düşmüşüz. Yazık.
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  emclord00 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  Önce Hayaller Başlar
 • Teğmen
  220 Mesaj

  Erkekler 25 e kadar alıyor bende aldım şuan işe girdiğim için almıyorum. Erkekler bi şekilde ekmeğini çıkarır. Gerekirse kağıt toplar. Ama kadınlar yapamaz.
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Teğmen
  220 Mesaj

  Hocam bunlar işsiz güçsüz tembel sürüsü, cevap vermicen hiç aslındada konu hassas görünce dayanamadım.
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  maestro35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Teğmen
  220 Mesaj

  Tek yedim ne demek biliyo musun anne babası hayatta olmayan demek, hangi emekli maaşı 15 bin 10 bin ? En kıdemli öğretmenin emekli maaşı 3.850 şuan y.50 böler misin? Bu parayamı göz diktiniz gerçekten
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  MiLLETiNVEKiLi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  5506 Mesaj

  İlk mesaja usturuplu cevap verdim. Baktım mesajimin dönüşüne Ukalavari yanıt yazıyorlar. Bir iki yokluyorum bakıyorum cavap verilecek karakter değiller.. Böyle tiplerle sidik yarışına girmeyip direk yasakliyorum :)

  Atasözlerimiz değerlidir.. Ama idrak etmekte sıkıntı yaşandığı gerçek..  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  emclord00 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  3037 Mesaj
  herkes gergin. konu sahibine küfredenler de aşırı gerginliklerini yansıtmışlar. evet bence de ülkenin ihalelerini ederinin 50 katı fiyattan gösterip bu parayı da dolar kuru üzerinden 30 sene garantili şekilde kendi firmasına verip paraları hortumlayanlar daha önce konuşulmalı.

  ancak,bu demek değil ki "konu sahibinin açtığı konu saçma" hayır saçma değil. çünkü konu sahibinin bu konuyu açma nedeni şu anki neslin bu hakları elde edemeyecek olmaları. bizim zamanımız gelince sefaletin babasını çekeceğiz, emekli maaşı senin mutfak masrafını bile karşılanmayacak.

  kıdem tazminatı şimdiden kaldırıldı. berbat şekilde adaletsiz bir gelecek bizi bekliyor ve adam da bu gerçeği görüp gerilmiş. küfretmeye gerek yok. koyu solculuk ve devletçilik anlayışına sahip olduğunuz için konu sahibini linç ediyorsanız o zaman bu koyu devletçilik anlayışınızı bir kez daha çalıştırın ve şu anki neslin sömürüldüğü ve karşılığını asla alamayacakları gerçeğini görüp şu anki neslin gerginliğini de anlayın.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 13 Eylül 2020; 22:25:37 >
  |
  |
 • Yüzbaşı
  331 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: emclord00

  Erkekler 25 e kadar alıyor bende aldım şuan işe girdiğim için almıyorum. Erkekler bi şekilde ekmeğini çıkarır. Gerekirse kağıt toplar. Ama kadınlar yapamaz.

  neden yapamıyor anlamadım? kadınlara böyle ithamlar yükledikçe he şeyi yaşamaya layıksınız
  kadın yapamazmış

  https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/11/8f/f6/118ff64b1efc825b084471864c97d5ab.jpg&t=0&width=480&text=1

  _____________________________
 • Teğmen
  220 Mesaj

  Ya yaşın kaç senin aşırı boşsun ya koyduğu fotoğrafa bak şehirde yaşayan bi kadın napcak köye gidip çiftçilik mi yapacak basına anne baba olmamanın ne demek olduğunu bilmiyorsun belli ki sen, bir gün öğreniceksin umarım geç öğrenirsin, tiplemeye bak ya
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  startedatfx5200 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Teğmen
  220 Mesaj

  İnsanlar fakirlikten yetimin maaşını ( 3 kuruş ) sorgulamaya kadar düşmüş, böyle düzeninde allah belasını versin. İnsanları ne hale getirdiler
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
SEO
Cancer Clinical Trials
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.