Şimdi Ara

B SERISI Kullan Var mı ? Tecrübelerinizi Yazınız (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.185
Cevap
42
Favori
348.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-makyajli-kasa-hatasiz-28000km-70668807/detay/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: landmoon

aracımı satıyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-makyajli-kasa-hatasiz-28000km-70668807/detay/

Güzel araç, km iyi, iç fotolarınıda koyarsanız satışınız kolay olur, seçeneklerde arka kol dayamayı işaretlemişsiniz arkada bu varsa koltuk konfor paketimi var arabada.. Daha doğrusu bulunan paketleri de ekleyebilirsiniz. kolay olur satışı ..

49999 tl, keşke yuvarlasaydınız ..Pazarlık zor olacak ..

her iki tarafada hayırlısı olsun..

• bende 2006 b150 var. araç gayet donanımlı ve dolu... kafalıklar bile elektrikli kitapçığını okumadan aracı el yordamıyla çözmek mümkün değil ve özelliklerini öğrendikçe daha keyifli bir hale geliyor. Aracın kasasının insana güven vermeyen bir havası olsa da yapılış amacına uygun kullanıldığında gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. bi kere içi çok ferah ve geniş bagajı gayet yeterli, sürüş pozisyonu çok ferah ve yüksek vites geçişlerini hissetmiyorsunuz bile... araç durduğunda ya da kapıyı açtığınızda silecekleri duruyor, içerdeki havayı devirdaim yaptıran düğmeye basılı tutarsanız sunroof ve camları otomatik kapatıyor... anahtarıyla tüm camları ve sunroofu açıp kapamak mümkün.. aracın yol tutuşu da ayrıca mükemmel hiçbir problemi yok söylenebilecek tek şey aracın yol tutuşunu arttırabilmek için süspansiyonları sertleştirmişler ben bu araçta mercedes kalitesini hissediyorum, kendi sınıfındaki araçlarla kıyaslandığında doğru verilere ulaşılacağını düşünüyorum... arabaya ben eşim ve iki çocuğum iki adet bebek arabası çocuk koltukları vs vs rahatlıkla sığıyoruz. bu kadar ağırlığa rağmen performansında en ufak bir azalma yok. (bundan önce: mazda 323, alfa 75, subaru forester gibi araçlar kullandım.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doubleap -- 9 Mayıs 2012; 15:26:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: doubleap

bende 2006 b150 var. araç gayet donanımlı ve dolu... kafalıklar bile elektrikli kitapçığını okumadan aracı el yordamıyla çözmek mümkün değil ve özelliklerini öğrendikçe daha keyifli bir hale geliyor. Aracın kasasının insana güven vermeyen bir havası olsa da yapılış amacına uygun kullanıldığında gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. bi kere içi çok ferah ve geniş bagajı gayet yeterli, sürüş pozisyonu çok ferah ve yüksek vites geçişlerini hissetmiyorsunuz bile... araç durduğunda ya da kapıyı açtığınızda silecekleri duruyor, içerdeki havayı devirdaim yaptıran düğmeye basılı tutarsanız sunroof ve camları otomatik kapatıyor... anahtarıyla tüm camları ve sunroofu açıp kapamak mümkün.. aracın yol tutuşu da ayrıca mükemmel hiçbir problemi yok söylenebilecek tek şey aracın yol tutuşunu arttırabilmek için süspansiyonları sertleştirmişler ben bu araçta mercedes kalitesini hissediyorum, kendi sınıfındaki araçlarla kıyaslandığında doğru verilere ulaşılacağını düşünüyorum... arabaya ben eşim ve iki çocuğum iki adet bebek arabası çocuk koltukları vs vs rahatlıkla sığıyoruz. bu kadar ağırlığa rağmen performansında en ufak bir azalma yok. (bundan önce: mazda 323, alfa 75, subaru forester gibi araçlar kullandım.)

çok güzel tespitlerde bulunmuşsunuz. bazı şeyler anlatmayla olmuyor yaşamak lazım tabi. ben de bir ekleme yapmak istiyorum klimayı açınca performans kaybı yaşanmıyor gibi geldi bana sizler ne dersiniz. Allah herkesin gönlüne göre versin...

• hepinize selam arkadaslar forumu bastan sona okudum sayilir .bazi arkadaslarin gercekten bu araclar hakinda oldukca iyi bir bilgiye sahip oldugunu gordum .ama hep b150 yada 160 lardan bahsedilmis bende bi aksilik cikmasa haftaya b 200 almayi dusunuyorum 2005 model 134 bin km dizel . benim sormak istedigim seyler soyle siraliyim belki bilgisi yada kulanan arkadaslar bana yardimci olur .

1.atomatik sanziman sorun cikariyormu
    2.arkadasin biris i harmoni sanroflar su aliyor dedi dogrumu
    3.b200 140 hp yapiyor sanirim bu beygir bu kasaya yetermi

aslinda cok sey soracaktim ama zaten cogunu akiudum diger yazilanlardan az cok bilgi edindim ben aslinda almanyada yasiyorum ama turk forumlarina bakiyorum araba alirken cunku arabayi almanlar yapiyor ama bu kulananlar mal desem ayip olur .bizim turkler daha iyi analiz ediyorlar yada diger bir degisle cozumlemeyi I)) yardin arkadaslar arkadaslar yardimlerinizi bekliyorum simdiden tesekkurler...
  • yeni B serisiyle gelen çift kavramalı 7ileri otm şanzımanın vites değişimleri buyrun arkadaşlar

• Merhaba arkadaşlar,

Sonunda Mercedes B150 aldım. Araç 2009 spor paket. Daha öncede bahsetmiştim aracı test edemeden alacağım. Öyle de oldu. Fakat aracı test edince hayran kaldım. Doğrusu forumda B serisi ile ilgili olumlu görüş bildirenlere fazlasıyla hak verdim. Bu fiyata almayı düşündüğüm diğer araçlarla kıyaslamak bu araca hakaret gibi. Gerçekten de Mercedes farklıymış. Forumda aracı almam yönünde yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar araç iyi güzelde ben dizel aracı satıp bunu aldım. şimdi yakıt problemini halletmem lazım. LPG taktırma konusunda sizden yardım bekliyorum. Aslında bu güne kadar bu konuyla ilgili çok yorum yazıldı. ben yılda ortalama 14.000 km yapıyorum, aracı 4-5 yıl kullanırım diye düşünüyorum. Erzurum da ikamet ediyorum burada taktırmayı düşünmüyorum iyi yapamazlar diye. Ankara da taktırmayı düşünüyorum. Ankara da daha önce B150 ye LPG takan yer biliyor musunuz, yoksa tavsiye edeceğiniz yer var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Oğuz_Zülal

Merhaba arkadaşlar,

Sonunda Mercedes B150 aldım. Araç 2009 spor paket. Daha öncede bahsetmiştim aracı test edemeden alacağım. Öyle de oldu. Fakat aracı test edince hayran kaldım. Doğrusu forumda B serisi ile ilgili olumlu görüş bildirenlere fazlasıyla hak verdim. Bu fiyata almayı düşündüğüm diğer araçlarla kıyaslamak bu araca hakaret gibi. Gerçekten de Mercedes farklıymış. Forumda aracı almam yönünde yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar araç iyi güzelde ben dizel aracı satıp bunu aldım. şimdi yakıt problemini halletmem lazım. LPG taktırma konusunda sizden yardım bekliyorum. Aslında bu güne kadar bu konuyla ilgili çok yorum yazıldı. ben yılda ortalama 14.000 km yapıyorum, aracı 4-5 yıl kullanırım diye düşünüyorum. Erzurum da ikamet ediyorum burada taktırmayı düşünmüyorum iyi yapamazlar diye. Ankara da taktırmayı düşünüyorum. Ankara da daha önce B150 ye LPG takan yer biliyor musunuz, yoksa tavsiye edeceğiniz yer var mı ?

öncelikle hayırlı olsun. lpg konusunda sıkıntı yaşamazsınız. ben taktırdım hiç sorun yaşamadım. ben tokatta yaşıyorum ve brc yetkili bayisinde taktırdım. size tavsiyem yaşadığınız yerde montajı yaptırmanız. çünkü olası sorunlarda montajı yapmayan bayi soruna çözümde bulamayabilir. ama yinede isterseniz tokattaki bayide montajınızı yaptırabiliriz sonuçta benimkinden tecrübeliler. bu arada kaça aldınız donanımları nedir.

• Teşekkür ederim Tuna 23. Araç 2009 model, siyah, spor paket, krom paket, ışık paketi, bluetooth lu ses sistemi ve lamelli cam tavan var vs. Yanılmıyorsam sizin araç ile aynı. 45.000 TL ye aldım.

Tüp konusunda sizin görüşleriniz benim için önemli. LPG yi Prince marka düşünüyorum. Erzurum da bayiisi var. Ancak her nedense iyi yapamazlar diye tereddüt ediyorum. Sizin öneriniz "size tavsiyem yaşadığınız yerde montajı yaptırmanız. çünkü olası sorunlarda montajı yapmayan bayi soruna çözümde bulamayabilir." kafama takıldı. Neden bizde taktırmadın diye mi ? yoksa başka neden den mi ?

Birde ne kadar tasarruf sağlarım. Görünen o ki ortalama 10 lt/100 km yakıyor. Malum Erzurum kış memleketi, kışın LPG ye geçene kadar işe varırız diye düşünüyorum.

Cevabınızı bekliyorum.

Saygılarımla,
  • bu araçta sandwich konsept denen bir sistem kullanmışlar. yani olası kaza anında motor bloğu arabanın altına girerek yolcuları koruyor. bu sebeple motor bloğu kaputun çok içlerinde ulaşılması zor yerde. şöyleki arabanın kliması yolcu koltuğunun altına denk geliyor. marş dinamosuna aracın altından ulaşılıyor. enjeksiyon sistemi ve bujiler çok dar bir alanda. o bakımdan lpg montajı biraz zorlu oluyormuş. ustanın lafı "bunu takana kadar 2 arabayı bitirirdim" demem o ki. montajı erzurumda yaparsanız neyin nerede olduğunu olası hataların çözümünü ustalar daha rahat bulur. prins-brc karşılaştırması yapamam çünkü prins kullanmadım ama 6 yıl brc kullandım brc ye güvenim tam. bu arabama taktıralı 7 ay oldu daha sıkıntı yok çok şükür. yakıtı da daha önce paylaştığım gibi ş.içi ş. dışı aynı 1 lt. 10 km. yol yapıyorsunuz. arabanın ısınmasına gelince araba önce bir valf ile radyatörle bağlantısını kesip araç içindeki kalorifere suyu veriyor. doğal olarak daha az su devirdaim yaptığından çabuk ısınıyor. önceki aracım hyundai era 2009 du. onunla lpg ye geçtiğim yere gelmeden mercedesle çoktan geçmiş oluyorum. arabanın ısısı 60 dereceyi bulunca normal radyatöre suyu veriyor ve araç lpg ye geçiyor. daha da olmazsa desi alarmın arabayı çalıştırma özelliği olan modeli var. evden çıkmadan aracaı çalıştırırsınız yolaçıkınca üşümeden yolculuğa başlarsınız. son olarak araba çok güzel ama lpg siz ben binemem bana ağır gelir.
    arabanızda park asist var mı?

• Merhaba TUNA23,

Öncelikle samimiyetiniz ve yakın ilginiz için teşekkür ederim. Sizinde söylediğiniz gibi LPG konusunda ayrıntılar önemli. Erzurum da ki bayii ile gidip görüşeceğim. Söylediklerinize göre lpg montajından sonra benzinden tek farkı az yakıt tüketmesi olacak (eğer performans kaybı olmazsa). Birde
    "desi alarmın arabayı çalıştırma özelliği olan modeli var" diye bir konudan bahsetmişsiniz. Bu özellik bu araçlarda var mı? yoksa sonradan takılabilen alarm sistemleri ile ilgili bir şey mi?

Aracımda park asist yok. bu araçta ESP, EPS, ASR gibi donanımların hangisinin olup olmadığını nasıl anlayacağız.

Saygılarımla,
  • quote:

Merhaba arkadaşlar,

Oğuz bey,

öncelikle arabanız hayırlı olsun, aramıza katılmanızdan mutluluk duyduk.

Aracın kalitesini ve konforuna kimse bir şey diyemez forumda yazılan tüm yazıların içinde olumsuz olanlar çekiş gücüdür. 1.6 motor ile yolcularla birlikte 1500 kg arac için ancak bu kadar olur derim. Evet otomatikte iken hızlanması biraz geç oluyor ama çok basit yöntemi geçin manuele düşürün vitesi şahane fırlıyor.. Ayrıca dip gazi var ama bence dip gaza gerek yok seri kullanmak istiyorsanız maunel en güzeli..

Bende LPG takmayı düşünenlerdenim fakat benim yıllık km 10.000km geçmeyeceği için kararsızım en son geçen pazar bir istanbul -sakarya yaptım. 440 km de 7,8 lt/100 ortalama gösterdi klimada açıktı. Kullanım ise 100 km ortalama, arada sırada 130-140 km hızda seyretti.. Vede yarım saatte temde bakımdan dolayı beklemeli geçti. Ortalama yakıt tüketimi iyi sayılır, şehir içinde 9-10 arasında gidiyor uzun yolda bayağı düşüyor..

Tekrar hayırlı olsun, kazasız -belasız sürüşler dilerim.

• quote:

Merhaba TUNA23,

Öncelikle samimiyetiniz ve yakın ilginiz için teşekkür ederim. Sizinde söylediğiniz gibi LPG konusunda ayrıntılar önemli. Erzurum da ki bayii ile gidip görüşeceğim. Söylediklerinize göre lpg montajından sonra benzinden tek farkı az yakıt tüketmesi olacak (eğer performans kaybı olmazsa). Birde
    "desi alarmın arabayı çalıştırma özelliği olan modeli var" diye bir konudan bahsetmişsiniz. Bu özellik bu araçlarda var mı? yoksa sonradan takılabilen alarm sistemleri ile ilgili bir şey mi?

Aracımda park asist yok. bu araçta ESP, EPS, ASR gibi donanımların hangisinin olup olmadığını nasıl anlayacağız.

Saygılarımla,

park asist sizin aracınızda olması gerekir diye düşünüyorum. ben de aldıktan 1 ay sonra fark ettim. öndeki park sensörlerinin sayısı kaç tane bana söylerseniz kesin sonuca varırız.
    aracınızda esp ve asr standart. elektrikli direksiyon olan eps standart. kışın kadra slalom yaparsanız esp devreye giriyor ve hooop nereye arkadaş diyor. ben daha önce esp li araç kullanmamıştım. kışın bu dediğimi yaptım süper bir şey.
    desi alarm konusu şöyle. desi nin kendi sitesinde bu dediğim alarm sistemi mevcut. bizim arabalarada uyuyor. sonradan taktırılan bir sistem. ama bu alarm sistemini taktıracak olsam istanbul ya da ankarada taktırırım. lpg gibi değil sonuçta istemezsen sıkıntı yaşarsan sigortasını sökersin devre dışı kalır ama lpg farklı. lpg yi yaşadığınız yerde taktırın. bir de lpg düğmesini vites kolunun arkasındaki sürgülü kapak olan yer var ya küllük, çakmak var oraya yaptırın çok güzel kapak kapalıyken ortada göze batan lpg düğmesi yok. hem de göğüs falan delinmemiş olur.

• Merhaba G774 ilginiz için teşekkür ederim. Haklısınız yıllık yaptığınız km ye göre size gerekmeyebilir. Ama ben taktıracağım rahat 5 yıl bineceğimi düşünüyorum fazlasıyla beni rahatlatacaktır. Yinede sizde düşünün derim.

Görüşmek üzere,
  • Merhaba TUNA23,

Benim aracın ön tamponunda 6, arka tamponda 4 adet sensör var. Ben aracı biraz kurcaladım bilgisayarın menüsünde park asist ile ilgili herhangi bir şey göremedim. Ayrıca bu araçta lastik basınç sensörü varmı ? olup olmadığını nasıl anlayacağım. Menüde lastik basınç kontrolü aktif diye bir şey var. Dün lastiğe vida girmişti lastikçiye götürdüm sökünce lastikçiye sordum yok dedi. Diyor ki olsa sibop etrafında birşey olurmuş.

Tavsiyeleriniz için yeniden teşekkür ederim.
  • quote:

Merhaba TUNA23,

Benim aracın ön tamponunda 6, arka tamponda 4 adet sensör var. Ben aracı biraz kurcaladım bilgisayarın menüsünde park asist ile ilgili herhangi bir şey göremedim. Ayrıca bu araçta lastik basınç sensörü varmı ? olup olmadığını nasıl anlayacağım. Menüde lastik basınç kontrolü aktif diye bir şey var. Dün lastiğe vida girmişti lastikçiye götürdüm sökünce lastikçiye sordum yok dedi. Diyor ki olsa sibop etrafında birşey olurmuş.

Tavsiyeleriniz için yeniden teşekkür ederim.

tamamdır arabanızda park asist var demektir. ön tamponun en sağındaki ve solundaki sensörler park asistin sensörleridir. aracın bilgisayar menüsünde park asist ile ilgili bir menü yok. şimdi siz bir aracın park edeceği kadar mesafe blunan iki araca sağ tarafınızdan 20 km altında yanaşınız. ekranda P harfi çıkar. P harfi park asistin aktifleştiğini gösterir. yavaş yavaş araçları geçiniz. birinci araç, sizin park edeceğiniz alan ve sonraki aracı geçince park asist yeteri kadar park yeri bulursa P harfinin yanında sağ ok çıkacaktır. sağ ok çıkmazsa bir iki kere deneyin yada daha geniş park alanı olan iki aracta tekrar deneyin. evet devam edecek olursak sağ ok çıktıktan sonra durun ve geri vitese takın işte o zaman ekrana bakın. araba size kendisinin mi yoksa sizinmi park etmek istediğinizi soracaktır. direksiyon üstündeki sağ taraftaki tuşlardan üst ok tuşuna basarsanız otomatik park devreye girer ve siz sadece ayağınızı frenden çekin gerisini ona bırakın.tekrar frene basmanız park asisti devreden çıkarmaz lakin direksiyona dokunursanız park asist devreden çıkar. park asist işini bitirince size uyarı verir ve kontrolü alırsınız. hatta bazen ileri geri yapmanız gerekirse vitesi ona göre ayarlarsanız park asist ileri geri yapar park eder. deneyin ve bana dönün mutlaka olması lazım. aslında 2009 üstü çoğu araçta vardır ancak bir çoğu özellikle 2. el alanlar bilmez. tıpkı benim ve sizin gibi...
    lastik basınç sensörü var arabamızda. bizdeki şöyle işliyor.esp nin beyni her tekerin dönme hızını hesaplar. havası azalan lastik diğer lastiklere göre daha az döner. esp nin beyni bu farkı hissettiğinde lastik basınç uyarısı verir. yani arabamızda sibopun oralarda sensör yok çalışma şekli dediğim şekildedir. zaten gerek olursa bilgisayar sizi uyarır lastiklerin basıncını ayarladıktan sonra lastik basınç denetimini çalıştırırsınız ve verileri esp kaydeder. verilerde değişiklik olunca sizi tekrar uyarır.

• Arkadaşlar bu aralar mercedes'e taktım :) B serisi de kafama yatıyor. ama forumu okuduğum zaman motor konusunda sıkıntıları olduğunu anlıyorum.
    niyetim B180 CDI almak (nasip olursa) ama 2009 dan sonra sı yok diezel motor için. şimdi gözüme 2012 model B180 CGI lar çarpmaya başladı.
    tamam parası yüksek biliyorum ama
    benim merak ettiğim 1.600 motor ve 122 beygir lik motor bu kasa için yeterlimidir. üstelik benzinli olması da dezavantaj olur mu.
    yıllık ortalama 15.000 km yol yapıyorum.

Fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
    Selamlar..............
  • Merhaba TUNA23,

Evet park asist özelliği varmış. Cevabınızı okuyup hemen gidip denedim. Çok ta kolaymış, güzel bir şekilde park etti. Lastik basınç sensörünüde bir ara deneyeceğim.

Gerçekten sizi tebrik ediyorum. Size çok ama çok teşekkür ederim.

Görüşmek üzere...
  • quote:

Merhaba TUNA23,

Evet park asist özelliği varmış. Cevabınızı okuyup hemen gidip denedim. Çok ta kolaymış, güzel bir şekilde park etti. Lastik basınç sensörünüde bir ara deneyeceğim.

Gerçekten sizi tebrik ediyorum. Size çok ama çok teşekkür ederim.

Görüşmek üzere...

ne demek oğuz bey foruma bu yüzden katılıyoruz. bilgi paylaşımı. dadaşlar diyarına selamlar.
  • bende bir şey sormuştum ama
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.