Şimdi Ara

PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU (401. sayfa)

7 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 12 Misafir - 16 Masaüstü3 Mobil1 iOS
5 sn
107.837
Cevap
260
Favori
3.952.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
167 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
15. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 399400401402403
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben uzun yıllar playstation kullandım iyi oyunları var fakat forza kadar iyi bir yarış oyunu yok
    Oyun fiyatları pahalı o yüzden gamepass olduğu ve gears of war olduğu için xbox series x alacağım
    Ama bu demek değildir ki playstation kötü olsun.
    Bence her konsolu kendine göre ayrı bir zevki vardır

Arkadaşlar peki sizce gears of war mı daha iyi yoksa god of war mı daha iyi?
    Bencebkafa kafaya fakat gears serisi biraz daha iyi gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam zevkler ve renkler tartışılmaz ama Gears of war'ı God of War ile en azılı xbox fanboyu bile bir tutmaz... God of War ps4 nesli boyunca en iyi oyunlardan biri olarak gösterilir açık ara. Gears of War serisi tükenmişliği yaşıyor. Xbox sahipleri bile bezdi artık yeni oyun görmek istiyorlar.

• Hocam gears 4 e 5i oynamadım diğerlerini oynadım

God of war ps4de oynadım iyiydi fakat beni tam anlamıyla etkilemeyi başarmamıştı nedense

Grafikleri bazı yerlerde bana yetersiz gelmişti gerçekten

Fanboyluk yapmıyorum,samimi söylüyorum

Bölüm tasarımlarında eksiklik görmüştüm,grafik olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer_0461 -- 13 Nisan 2021; 18:5:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamer_0461

Ben uzun yıllar playstation kullandım iyi oyunları var fakat forza kadar iyi bir yarış oyunu yok
    Oyun fiyatları pahalı o yüzden gamepass olduğu ve gears of war olduğu için xbox series x alacağım
    Ama bu demek değildir ki playstation kötü olsun.
    Bence her konsolu kendine göre ayrı bir zevki vardır

Arkadaşlar peki sizce gears of war mı daha iyi yoksa god of war mı daha iyi?
    Bencebkafa kafaya fakat gears serisi biraz daha iyi gibi.

Gears serisini hepsini oynadim..god of war da ayni keza ama bir tutmak biraz yanlis olur sanki..karakter bazinda ikiside cok iyi yani bir yanda kratos bir yanda fenix..solo olarak oynarsan god of war cok daha iyi..ama bir ekibin var ve coop oynarsan gears cok daha zevkli..ozellikle insane modda horde modu 4 kisi oynamak inanilmaz keyifli..

• Eski Gears of Warlar ile God of Warlar kapışıyordu. Farklı türler olsa da ikisi de kendine has sağlam yapımlardı. Ama şöyle ki God of War kendini yenileyerek yepyeni bir kimlik kazanırken Gears of War hala aynı oyun. Bu yüzden God of War daha iyi ve zaten daha çok ödülü var. Gears serisinin kendisini yenilemesi gerekiyor ama türünde rakipsiz olduğu için bunu yapmıyor.

• Gears of War 1-2-3 benim en sevdiğim oyunlardandır. Ama 3 den sonra Gears of War bitti o tadı daha veremiyor. Judgment gelmişti xbox 360 döneminde oda kötüydü benim için. Aynı şekilde Halo: Reach den sonrası da benim için kötüleşmeye başladı. Halo: Reach ise efsanedir benim için.

• Gears ile GoW'u bir tutmak yanlış. Gears'in arkada ki multi yapısı var , tamamen kimlik degistirmesi zor.

God of war zaten artık değişmese patlayacaktı satışlarda. 7-8 oyun çıkardılar 2005ten 2010'e kadar. Yok psp'de 2-3 oyun yok ps2 , ps3 , koleksiyonlar , ascension derken o kadar kısa sürede marketi fazla şişirdiler

Gears'de bence biraz dinlenmeli 5-6 yıl sonra çıkarsa insanlar hem özlemiş olur. Kalite olarak güzel seri ama yenilik çok yapamıyor.

---

Ben hala Sony'nin Kojima'nın yeni oyununu red etmiş olmasını kabullenemiyorum. Kojima oyun dünyasında ki en büyük abilerden. Burda salak salak gelip yok sadece MGS1 'de save yapması iyiydi haha huhaha yazan çoluk çocuklara zaten ciddiye almıyorum bile.

MGS4 Sony'nin en büyük oyunlarındandı , koskaca mega kampanya reklam dönmüştü o oyun için. Apple ile bile anlaşmışlardı oyun içi ipod falan.

Şimdi geldikleri hale bak microsofta veriyorlar adamı

• quote:

Orijinalden alıntı: SOLID SNAKE

Gears of War 1-2-3 benim en sevdiğim oyunlardandır. Ama 3 den sonra Gears of War bitti o tadı daha veremiyor. Judgment gelmişti xbox 360 döneminde oda kötüydü benim için. Aynı şekilde Halo: Reach den sonrası da benim için kötüleşmeye başladı. Halo: Reach ise efsanedir benim için.

%100 katılıyorum Gears 3'ten sonra hiç birinin hikayesi akmadı, her yeni çıkan oyunun hikayesini deniyorum ama yok o tadı vermiyor. Multisi keyif veriyor orası ayrı. Casual gamer olarak arada bir girip 1-2 saat stres atmalık güzel oluyor gnasher ile [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

• Biraz başlığın amacına hizmet edelim,

Global pandemiye rağmen ünite ve nakit bazında Amerika tarihinin en hızlı satan konsolu olduğu açıklandı PS5'in, son sekiz yıldır US'de en iyi açılışı yapan alıp götürüyor. Yeni jenerasyonda da 8 yıldır olduğu gibi Amerika dahil Xbox'dan daha fazla satıyor PS. Çok değil bir kaç ay önce PS5'in geri de kalacağı ve Sony'nin bu nesil daha iyi olmayacağı yazılıp, çiziliyordu yine olmadı.[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

• Dictattor kullanıcısına yanıt
    Bazı kişiler Ps5 fark yiyecek, sony batıyor şeklinde ıslak rüyalar görürken, ps5 amerika tatihinde cihazların ilk 5 aylık verilerine göre cihaz ve dolar bazlı olarak en çok satan cihaz olmuş

https://mobile.twitter.com/MatPiscatella/status/1383042564756893703

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Veriler gelmeye başladığına göre bir tane daha verelim,

NPD Mart sonundan itibaren son 1 sene de BluRay ve Mağazalar da en fazla satan oyunları açıklamış. Liste de üç PS Exclusive oyunu varken bir tane Xbox oyunu dahi yok! Konsol satışlarında geri de olduğu gibi oyunlardan yana da boş geçtiler bayağı.

Yalnız Spider-Man: Miles Morales'in tota lde The Last of Us: Part II satışlarını geçmesi çok ilginç; PS5 alanların %80'ninin hem Plus aboneliği olduğunu hem de oyun olarak Miles'ı tercih ettiklerini söylüyordu Sony, artık rakamlara da yansıyor.

[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]

• Dictattor kullanıcısına yanıt

Bu liste eksik ve tutarsız bence.

Animal Crossing 40 milyon sattı deniyor. Listeye yansımamış.

Çıkışında 3 milyon satan Vahlalla tepede.

13 milyon satan Cyberpunk listede yok.

Miles Morales tek başına hem Last of Us p2 hem Ghost da nasıl fazla satabiliyor bilemedim.

Xbox oyunları gamepass de oldukları için burada olmamaları normal. Aylık gamepass üye sayısını 10$ ile çarpın ne kadar gelir elde ediyor görün.

NFL ve Call of Duty şaşırtmadı. Oyuncular olarak ne kadar hazıra konduğumuzu, vasata alıştığımzı göstermeye yetiyor bu iki oyun. Biz gidelim Naughty Dog ve CD Projekt gömmeye devam edelim, bu sırada EA ve Activision paraları cukkalasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d41mon -- 16 Nisan 2021; 21:16:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: d41mon

Bu liste eksik ve tutarsız bence.

Animal Crossing 40 milyon sattı deniyor. Listeye yansımamış.

Çıkışında 3 milyon satan Vahlalla tepede.

13 milyon satan Cyberpunk listede yok.

Miles Morales tek başına hem Last of Us p2 hem Ghost da nasıl fazla satabiliyor bilemedim.

Xbox oyunları gamepass de oldukları için burada olmamaları normal. Aylık gamepass üye sayısını 10$ ile çarpın ne kadar gelir elde ediyor görün.

NFL ve Call of Duty şaşırtmadı. Oyuncular olarak ne kadar hazıra konduğumuzu, vasata alıştığımzı göstermeye yetiyor bu iki oyun. Biz gidelim Naughty Dog ve CD Projekt gömmeye devam edelim, bu sırada EA ve Activision paraları cukkalasın

hocam Nintendo oyunlarinda dijital satis sayilmiyor. sadece fiziksel rakamlar

• Playstation Sinematik Evreni [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

• d41mon kullanıcısına yanıt

NPD verileri sadece Amerika satışlarını içerir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dictattor

Veriler gelmeye başladığına göre bir tane daha verelim,

NPD Mart sonundan itibaren son 1 sene de BluRay ve Mağazalar da en fazla satan oyunları açıklamış. Liste de üç PS Exclusive oyunu varken bir tane Xbox oyunu dahi yok! Konsol satışlarında geri de olduğu gibi oyunlardan yana da boş geçtiler bayağı.

Yalnız Spider-Man: Miles Morales'in tota lde The Last of Us: Part II satışlarını geçmesi çok ilginç; PS5 alanların %80'ninin hem Plus aboneliği olduğunu hem de oyun olarak Miles'ı tercih ettiklerini söylüyordu Sony, artık rakamlara da yansıyor.

Xbox oyun satışı amaçlamıyor ki gamepass satışı hedefliyor tüm oyunlar orda zaten gamepass rakamına bakmak lazım.

adamların derdi o liste değil .

Gamepass olmaSa oyun satışında ps hep önde olması doğal daha çok kullanıcısı var.

• https://www.psu.com/news/ps5-cmos-battery-failure-will-prevent-use-of-digital-games-report/

PS5'te, CMOS piline bir şey olduğu takdirde sorun çözülene kadar dijital oyunların tamamı ve birçok server bağlantısı gerektiren diskli oyun oynanılamaz hale gelebiliyormuş. Bu şu an cbomb senaryosu olarak adlandırılıyormuş. Diskli oyunlarda ciddi bir soruna rastlanmamış. Ancak bu sorun kısa bir sürede çözülmezse PS5 Dijital versiyon sahipleri bu sorunu yaşadığı takdirde başı çok ağrıyabilir. Yine de bu sorun yazılım bazlı gözüküyormuş. Kaynakların açıkladığına göre üstüne düşüldüğü takdirde kolayca çözülebilecek bir şeymiş.

Xbox tarafında ise CMOS yokmuş. Ancak Microsoft'un daha önceden yaptığı sisteme devam ediyormuş. Sistem sürekli internete bağlı olarak CMOS'un yaptığı görevi yerine getiriyormuş. Bu sorun Xbox pek çok durumda internete bağlanma gerektirdiği için çok daha büyük bir problem olma ihtimali taşıyormuş. Çünkü böyle bir sorun olduğunda yapılabilecek bir çözüm yokmuş. Ayrıca Xbox Series X kutulu bir oyun taktığınızda oyunun lisansını internetten aktif etmesi gerekiyormuş. Yoksa oyun oynanmıyormuş. Ayrıca tam emin değilim ama Xbox oyunları offline olduğunda eğer update geldiyse oyuna update yapılmadan oynanmıyormuş. PS5 tarafında ise böyle bir zorunluluk yokmuş. Oyunlar offline olarak sadece CD takıp oynanabiliyormuş.

Bilgileri internette anlatıldığı kadarıyla doğru sayılan kaynaklardan paylaşmaya çalıştım. Yanlış bir şey varsa lütfen düzeltin. Yanlış bilgi paylaşımı yapmış olmayı istemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MortalRide -- 19 Nisan 2021; 0:34:1 >

• MortalRide kullanıcısına yanıt

Bu bence bir kaşık suda kopartılan fırtına gibi. Bir defa oyunlar kullanıcının hesabına bağlı ve kullanıcı hesabının bağlı olduğu konsollarla bağlantısı İnternet üzerinden dahi kopartılıp deaktif edilebiliyor.

Pil sorunu yaşayan konsola yeni pil takılıp, sıfırdan hesap kurarak bu sorun basitçe aşılabilir. Eski Wii, DS ve 3DS'te olduğu gibi oyunlar konsola bağlı olsaydı bu dediğiniz olabilirdi ama aldığımız tüm oyunlar hesabımıza bağlı.

Son dönem özellikle yabancı basında, forumlarda bu tarz felaket tellallığı yapan paylaşımlar ben de görüyorum ve hayretle okuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 19 Nisan 2021; 1:50:15 >
  • Çok fazla abartılmasına katılıyorum. Ancak başka bir açıdan baktığımızda, pek çok insan konsolları PC tarafının karmaşıklığından bıktığı için tercih ediyor ve olabildiğince hata olmamasını seviyor. Bu yüzden bu CMOS sorunu da insanların başını ağrıtabilir. Tabi ki kolaylıkla çözülebilir bir şey ama olmaması daha iyi olurdu. Sorunun yetkililer tarafından tamamen çözülmesi ise çok daha iyi olur.

Xbox tarafındaki sorunun olabilme ihtimali ve Microsoft'un konsol lisans ayarlamasını internete bağlı yapmasını da bir Xbox kullanıcısı olarak gerçekten garip bir şekilde karşılıyorum. Xbox One zamanının ilk yıllarındaki oyunun internete bağlı olarak lisanslı çalışması bundan dolayı olan ikinci el oyun sorunu vesaire gibi birçok yanlış adımından sonra Xbox güzel şekilde toparlamıştı. Ancak bu sadece internete bağlanarak yapılan lisans aktivasyonu vesaire kafamı kurcaladı biraz. Belki bir bildikleri vardır ama oyunu oynamadan önce offline olsa bile sürekli update etmek zorunda kalmak ve kutulu oyunları internet olmadan aktif edememek gerçekten ilginçmiş. Umarım bununla alakalı hiçbir sorun olmaz da hiçbir kullanıcı mağdur olmaz. Çünkü yukardaki yazımda belirtildiği gibi bir şey olma ihtimaline karşılık herhangi bir çözümün olmadığını belirtiyorlar.

Her şey değerlendirildiğinde, birçok kişinin bunları yaşama ihtimali baya düşük olduğu için bunlar göz ardı edilebilir durumlar. Bir sorun olduğu takdirde de yetkililer yardımcı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MortalRide -- 19 Nisan 2021; 2:37:33 >

• MortalRide kullanıcısına yanıt
    Hocam mantıken bir düşünün, oyunların hesabımıza bağlı olduğu bir sistemde, konsolun problemi ile hesabımızdaki oyunların ne alakası olabilir ki?

Olaki bir sorun çıktı ortaya ve cihazın pili değiştirilerek sıfırlandı, yapılacak tek şey konsola sıfırdan hesabımızı kurup oyunları oynamaya devam etmek.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 399400401402403
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.