Şimdi Ara

PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU (144. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: 22MARTLI , TaKo , Angry Toad Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 8 Misafir - 9 Masaüstü2 Mobil2 iOS
5 sn
107.838
Cevap
260
Favori
3.952.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
167 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
15. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]
  • Phoneix-34 kullanıcısına yanıt

Not: Dalga geçiyorum gibi anlamayın hocam sadece takılıyorum. Silmemi isterseniz özelden yazmanız yeterli [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

• Merhaba,

RAM SSD den kendi kendine veri çekemez. Her veri bloğunu tek tek isteyecek bir yapı olması gerekir.

Senin aktardığın sanki ramin içnde bir devre varmış da tek tek bu blokları istiyormuş şeklinde. bunu genelde CPU ya da bir köprü devre yapar.

Tekrar yineleyeyim söylediklerimi üzerine alınma. Bir bilgi vermeden iyi araştırmak gerekir.

• Periah kullanıcısına yanıt
  • [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]
  • Press a Key kullanıcısına yanıt

Sen bu fiyatlardan değilde Xbox sahiplerinden irite oluyorsun Xbox alma zaten.

Yeni Çıkan Oyunlar:

https://store.playstation.com/tr-tr/category/12a53448-199e-459b-956d-074feeed2d7d/1

Şu linkten altında PS5 ikonu görünenleri xbox store'da arattım.

Ride 4: 255 tl - 499 tl

MXGP 2020: 365 tl - 499 tl

Neon Chrome: 39tl - 129 tl (xbox update almamış)

Crimsonland: 36tl - 71tl

Yakında çıkacak oyunlar:

Yakında geliyor | Resmi PlayStation™Store Türkiye

Werevolf: 141tl - 359 tl

Little Nightmares 2: 139tl - 219 tl

Monster Energy Supercross 4: 425 tl - 499tl

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Alıntıları Göster

Oynadınız mı hocam ? Malum bu sene Sony'den başka kimse adam akıllı oyun çıkarmadı

Manipülasyon yapma, "Xbox sahiplerinden" değil, sizin gibi toxiclik yapan Xbox fanatiklerinden irite oluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press a Key -- 21 Ocak 2021; 15:2:49 >
  • Onları da oynarız hocam. Sonuçta bütün oyunlar bizim.

• oo periah eski haline geri dönmüş, masum masum takılıyordu içindeki fanboy'u ortaya çıkarmış yine.

3 kuruş para vermemek için oyunculuk hayatını değiştirmeye göze alan sen "onları da oynarız" dediğin yapımları ancak rüyanda oynarsın :)
  • b0Ni kullanıcısına yanıt

Periah, Xbox pahalı olduğu için almaktan vazgeçmişti. "Pahalı, kimse o fiyata konsol almasın, paranızı kendinize saklayın, paranız lazım olacak" diyip küsüp gitmişti. Şimdi tekrar Xbox almaya karar verince eski fanatik haline geri döndü. Çünkü sadece kullandığı malı övüyor. Xbox almaktan vazgeçince tek bir tane bile mesaj yazmamıştı. Konsolu almasaydı yine yazmayacaktı, hatta belki de alamadığı için Xbox'u kötüleyecekti.

• Press a Key kullanıcısına yanıt
    Yine başladılar para edebiyatına. Bizim baba parası 3 kuruşumuz fazla yok sizin gibi belki dostum. Anlayamıyor musun bunu? Birisi diyemez mi last of us hoştur ama banane. Paramı şu kadar veriyorum şunu oynuyorum diyemez mi ? Burda konu fiyatlandırma olmalı. Sony eleştireceğinize hala utanmadan savunuyorsunuz. 499 tlden sattığı oyunu rakip platform 260 tl den satıyor. Grafik farkını boşver. Yerler değişse xboxda 1800p olsa bile şu fiyatlandırma için isyan etmeniz lazım. Şimdi ben şu üstte dediğim konusa yanılıyor muyum sen söyle ? Playstation çok kaliteli yapımlar yapıyor. Birçok mesajımda dedim çıktıgı günden bugüne deli gow hayranıyım. Ancak iş dönüp kaliteden cebe dönünce biraz fark ediyor sanki? Sony önceki nesilde çok iyiydi rakibine göre. Hepimiz ps4 için yandık bittik. Xbox kullanan da ps4 bayıldı. Ama şu an şu yeni neslin özelliklerini konuşurken bu işi biyana koyun. Ortada yepyeni bi konsol var. Üstte birisi yazmış ki haha boş duracak gidin muz yersiniz bir nesil. Fanboyluk asıl budur. İftira afana aynı üslup ile tepki vermek değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DePiedra0 -- 21 Ocak 2021; 14:16:41 >

• myilmazbm kullanıcısına yanıt

İnternette tam olarak net açıklayan bir diyagram aradım ama bulamadım.Bildiğim kadarıyla CPU ram'e emir veriyor.Daha sonra bu veriyi ram harici hafızadan yani SSD/HDD'den çekiyor yani işi genel itibariyle CPU yapmış oluyor ve bu veriyi GPU'ya iletiyor çözmesi için.Daha sonra GPU da bu gelen veriyi işleyip çözüp ekrana çıktı olarak gönderiyor.

https://www.quora.com/Are-polygons-calculated-on-GPU-or-CPU

Ayrıca dediğiniz gibi gelen veriyi tamamiyle tutmuyor ram kendinde.Sadece GPU'ya iletiyor bus'lar ve PCIE arayüzü yoluyla.Bazı durumlarda bu ram'ler shared memory olarak kullanılabiliyor.Bu durumda ram'ler bir kısmını sistem için değil de GPU için harcamış oluyor.Ayrıca konsol mimarisinde sistem için ayrı oyunlar için ayrı ram olmadığı için aktarılan tüm veriler aynı ram ve aynı bant üzerinden hareket ediyor diye biliyorum.Yanlış yerler varsa söylediklerimde kötü bir şekilde üstüme alınmam aksine yanlış bildiklerimin doğrusunu kaynaklarla ayrıntılı bir şekilde belirttiğiniz için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MortalRide -- 21 Ocak 2021; 15:14:19 >

Hocam siz de yanlışa yanlışla karşılık vermezeniz daha iyi olabilir. Oyun konsolları bunlar. İkisi de gayet güzel konsollar. Burda birisi diğerinden daha iyi görüntü verince olay karşılık olmamalı. Ps5 de oynayan farkı göremeyecek. Veya xbox da oynayan. Ancak şu durumda tartışın: birisi önceki gün dediğini sırf taraftarlıktan yalanlayıp iftira atıyor veya yanlış konuşuyorsa buna tepki verin. Verin ki bilgi sahibi olmayı başlığa gelenler görsün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Press a Key

3 kuruş para vermemek için oyunculuk hayatını değiştirmeye göze alan sen "onları da oynarız" dediğin yapımları ancak rüyanda oynarsın :)

Hiç kusura bakmada niye rüyasında oynasın ?

yazdığıma karşı mantıklı bir cevabın varsa buyur yanıtla..

Bugün hiç ps4 sahibi olmamış bir kişi , playstation kafe yada kiralama yapan bir kuruluşa gittiğinde sony exc lerin içinde bulunduğu bir kiralama pakedini alamaz mı ?

instagramda keşfetten bol bol düşüyor reklamlar, 1 günlük 80 tl 3 günlük 200 tl gibi , yanında orta boy pizza gönderiyor adamlar.

fazla kapılmışsın rüzgarına, o mantık ile range rover, mercedes alan adamlarda dizel motor alıyor. Gidelim onuda yargılayalım. "O kardeş paran var ama dizel mi? fakir misin kardeş" mi dememiz gerekiyor.

Bak tekrar yazıyorum , cihazın kiralaması yada satın alınmasını göz ardı edip, ulaşılabilir veya ulaşılamaması arasındaki durumu yaırgayacaksın.

Aynı durum xbox içinde geçerli. Ben 360 ve one X gibi nesillerin hiç birini kullanmadım. Eksildim mi HAYIR, ps1 den beri aynı konsolu kullandım. + bir katkısı oldu mu ? HAYIR.. anı yaşadık eğlendik bitti.

şuradan lütfen -------------->>>>>

• DePiedra0 kullanıcısına yanıt

Para edebiyatı döndüren sizsiniz.

Sony sevenler oyuncu adamdır. Sırf daha ucuz diye daha dandik oyunlara tamah etmez. Gelip burada Gamepass bu kadar ucuz, Xbox bu kadar çok oyuncu dostu muhabbeti çeviren sizsiniz.

Xbox önce oyunlarına Türkçe eklesin. Hatta önce oyun çıkartsın.

• DePiedra0 kullanıcısına yanıt

Hocam gerçekten bir insanın kendini dandik bir oyunla özel hissetmesi bana garip geliyor. Altı üstü bir oyun isteyen cihazı bulup oynar atla deve değil. Önemli olan uzun vadede sana uygun ve rahat bir deneyim sağlayıp sağlamadığı fakat buradaki arkadaşlar kendilerine zarar veren durumları değil de başkalarının konforlu ve rahat bir oyun deneyimi yaşamasını eleştirecek seviyeye gelmişler.

Dediğiniz gibi konu çığrından çıkmak üzere o nedenle benzer dozda yanıtlar vermeyeceğim.

• 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.