Şimdi Ara

Playstation Oyun ve Plus Fırsatları [ANA KONU] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yoney , oyungazi , oyungazi , mecekaa Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 7 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü3 Mobil1 Android
5 sn
76.205
Cevap
1.564
Favori
3.788.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
166 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fast_Tortuga

quote:

Orijinalden alıntı: AlpKhanate

quote:

Orijinalden alıntı: weros

tomb raider 44 olmuş arkadaşlar, diğer fiyatlarda iyi bayaa en azından enparayla

Tomb raider 22.5 tl eder mi? Eski oyun grafikleri de pek iyi değil galiba. Özel bir ilgim de yok. Ne yapalım oynayan arkadaşlar yardımcı olsun

Grafikleri iyi değil diyen kim gerçekten yahu oyunun grafikleri oldukça güzel 2 kez bitirdim bende ps3 de veya pc de oynamadıysanız ps4 de zevkle oynacağınızdan emin olabilirsiniz.

Eski oyun diye diyorum. Tam olarak yeni nesil diyemeyiz. Thief seviyesinde duruyor.

Son oynadığım tomb raider minimum 10 sene önce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlpKhanate -- 19 Şubat 2015; 17:46:10 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

tomb raider 44 olmuş arkadaşlar, diğer fiyatlarda iyi bayaa en azından enparayla

Tomb raider 22.5 tl eder mi? Eski oyun grafikleri de pek iyi değil galiba. Özel bir ilgim de yok. Ne yapalım oynayan arkadaşlar yardımcı olsun

Grafikleri iyi değil diyen kim gerçekten yahu oyunun grafikleri oldukça güzel 2 kez bitirdim bende ps3 de veya pc de oynamadıysanız ps4 de zevkle oynacağınızdan emin olabilirsiniz.

Eski oyun diye diyorum. Tam olarak yeni nesil diyemeyiz. Thief seviyesinde duruyor.

Alıntıları Göster
    grafikleri idare eder, çok da kötü değil. pc'de oynamışlığım var. bulmaca çöz, gizlice dal vs gibi olaylar sarmıyorsa uzak durmak en iyisi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bana göre Tomb Raider 1 ve 2 den sonraki en güzel oyun diyebilirim Ps1 de oynamıştım en son ama geçen sene bu oyunu 3 gün aralıksız oynayarak bitirdim. Grafikler oldukça güzel Thief de bitirdim Thief ile pek kıyaslanamaz bana göre.

• Arkadaş eski Tomb Raider oyunları ile karıştırdı sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WALDER FREY

outlast ın içinde dlcsi de var mı?
    öyleyse alıyorum

Evet var whistleblower ile beraber bundle şeklinde :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ayd_kar

quote:

tr markette bu haftanını indirimi tomb raider. fiyat 120 lira gözüküyor, değişecek mi bir bilgim yok (eski fiyatı bilmiyorum)

aynı oyun US PSN 'de
    Tomb Raider: Definitive Edition (PS4) – $18.00
    + % 10 Plus indirimi de var.

biliyorum hocam, bari koyucaksan us'de 20-30 dolara indirdiğin oyunlardan birini koy be sony bu hafta çöp

Alıntıları Göster
    Konu güzel, düzenli takip için favorilere ekledim ama fiyatlar plus üyelikleriyle daha da ucuzluyor. Fifa15'i 30 Dolar'a aldım ben mesela. US Playstation blogda plus ve normal üyelikler için ayrı fiyatlandırmalar veirlmişti, oradaki tabloyu da kullanabilirsin.

Bir de 100 Dolarlık store harcamasına 15 Dolar hediye veriliyor, 24 Şubat'a kadar geçerli. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihandowski -- 21 Şubat 2015; 2:28:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cihandowski

Konu güzel, düzenli takip için favorilere ekledim ama fiyatlar plus üyelikleriyle daha da ucuzluyor. Fifa15'i 30 Dolar'a aldım ben mesela. US Playstation blogda plus ve normal üyelikler için ayrı fiyatlandırmalar veirlmişti, oradaki tabloyu da kullanabilirsin.

Bir de 100 Dolarlık store harcamasına 15 Dolar hediye veriliyor, 24 Şubat'a kadar geçerli. :)

Alıntıları Göster
    konu güzel olmuş takip için favorilerime ekledim psn indirim + banka iadelerini birleştirince oyunlar bedava gibi birşey oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoReVers. -- 21 Şubat 2015; 3:18:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FoReVers.

konu güzel olmuş takip için favorilerime ekledim psn indirim + banka iadelerini birleştirince oyunlar bedava gibi birşey oluyor

Hocam biraz açar mısınız ? Aynı anda iki kartla nasıl ödeme yapıcaz ? İki defa mı ödeyeceğiz oyunun ücretini
  • justinxnitsuj kullanıcısına yanıt
    bu olay biraz uzun ve karışık psn toplu para yükleme yaparsanız bakalar size iade veriyor ordan ödemeleri azaltıyorlsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: justinxnitsuj

quote:

Hocam biraz açar mısınız ? Aynı anda iki kartla nasıl ödeme yapıcaz ? İki defa mı ödeyeceğiz oyunun ücretini

Enpara kartı ile yapabilirsiniz bu işlemi. Elinizde birden fazla kart varsa, her karttan cüzdana 60 lira atarak 25 TL iade alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlayforFun

quote:

Orijinalden alıntı: justinxnitsuj

quote:

Enpara kartı ile yapabilirsiniz bu işlemi. Elinizde birden fazla kart varsa, her karttan cüzdana 60 lira atarak 25 TL iade alabilirsiniz.

Bir kişi birden fazla enpara çıkartabiliyormu? Birde ben tr psn den aldım şu ana kadar oyunlarımı aynı hesaptan us psn den alsam sorun çıkarmı?

• Faydali konu, takip...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pape

Faydali konu, takip...

Tomb Raider: Definitive Edition - 45 TL [PS4]

Daylight - 22,5 TL [PS4]
    Trine - 15,6 TL [PS4] 12 TL [PS3]

Wolfenstein: The New Order - 119 TL [PS4] 79 TL [PS3]
    Battlefield 4: Premium - 89 TL [PS4] 69 TL [PS3] +%10 PLUS
    Shadow of Mordor: Legian Edition - 104 TL [PS4] 79 TL [PS3] +%10 PLUS
    Destiny - 119 TL [PS4]
    The Evil Within - 119 TL [PS4] 79 TL [PS3]
    Killzone: Shadow Fall - 60 TL [PS4] +%10 PLUS
    MotoGP 14 - 59 TL [PS4] 32 TL [PS3]
    Assassin's Creed IV: Black Flag - 74 TL [PS4] 49 TL [PS3]
    Murdered: Soul Suspect - 36 TL [PS4] 27 TL [PS3]
    Child of Light - 21 TL [PS3 - PS4] +%10 PLUS
    Batman Arkham Collection - 74 TL [PS3] +%10 PLUS

• quote:

Tomb Raider: Definitive Edition - 45 TL [PS4]

Daylight - 22,5 TL [PS4]
    Trine - 15,6 TL [PS4] 12 TL [PS3]

Wolfenstein: The New Order - 119 TL [PS4] 79 TL [PS3]
    Battlefield 4: Premium - 89 TL [PS4] 69 TL [PS3] +%10 PLUS
    Shadow of Mordor: Legian Edition - 104 TL [PS4] 79 TL [PS3] +%10 PLUS
    Destiny - 119 TL [PS4]
    The Evil Within - 119 TL [PS4] 79 TL [PS3]
    Killzone: Shadow Fall - 60 TL [PS4] +%10 PLUS
    MotoGP 14 - 59 TL [PS4] 32 TL [PS3]
    Assassin's Creed IV: Black Flag - 74 TL [PS4] 49 TL [PS3]
    Murdered: Soul Suspect - 36 TL [PS4] 27 TL [PS3]
    Child of Light - 21 TL [PS3 - PS4] +%10 PLUS
    Batman Arkham Collection - 74 TL [PS3] +%10 PLUS

Alıntıları Göster
    US psn e göre çok pahalı , Bazı oyunlarda yarı yarıya fiyat oynuyor.

En basit örnek TR psn den Wolfestein alsanız 119 YL ye. Aynı paraya Us psn den Wolfestein + Tombraider+ outlast Bundle + Child of Light alınıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cryptdlg

En basit örnek TR psn den Wolfestein alsanız 119 YL ye. Aynı paraya Us psn den Wolfestein + Tombraider+ outlast Bundle + Child of Light alınıyor.

Hocam o kadar da değil yahu. Pahalı olduğunu kabul ediyorum ama sadece Wolfenstein ve Tomb Raider alınır aynı paraya. Ek olarak Tomb Raider aynı fiyat her iki PSN'de de. Ama burada Enpara faktörü var artı olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PlayforFun -- 22 Şubat 2015; 12:37:02 >
  • quote:

Hay ben böyle işin... Haftanın fırsatına bakın;

Tomb Raider: Definitive Edition
    Was £34.99/€39.99, now £11.99/€14.99 bizdeki fiyatı ise 119 TL.

€15 olan bir ürüne biz 119 TL para ödüyoruz.

[sizer]Playstation Oyun ve Plus Fırsatları [ANA KONU]

Valla var ya 119 TL ne ya resmen kazıklıyorlar.

• StrongUnion S kullanıcısına yanıt
    Yok fiyatı 45 TL olarak düzelttiler. Yansımamış haliymiş bu, bir an resimdeki gibi görünce sinirlenmiştim.
  • quote:

quote:

Hocam o kadar da değil yahu. Pahalı olduğunu kabul ediyorum ama sadece Wolfenstein ve Tomb Raider alınır aynı paraya. Ek olarak Tomb Raider aynı fiyat her iki PSN'de de. Ama burada Enpara faktörü var artı olarak.

Yapalım hesabı hemen

Wolf TR Psn fiyatı 119 TL, 1 dolar 2,46 yani 119 TL 49$ yapıyor.

Wolf : 24
    Tomb : 14
    Out. Bund: 7
    Child Of light: 6

Toplamda 51$ yaptı. 2 $ fazla harcayıp 4 oyun aldık.

Enpara o ay için 1 defa 25TL kıyak yapıyor.

Hep söylerim Sony Psn tarafında kimseye yapmadığı indirimi Us psn e yapıyor. Enpara kullansanızda dakika durmayın geçin. Birkaç ayda kara gecersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 22 Şubat 2015; 12:42:38 >

• quote:

quote:

quote:

Yapalım hesabı hemen

Wolf TR Psn fiyatı 119 TL, 1 dolar 2,46 yani 119 TL 49$ yapıyor.

Wolf : 24
    Tomb : 14
    Out. Bund: 7
    Child Of light: 6

Toplamda 51$ yaptı. 2 $ fazla harcayıp 4 oyun aldık.

Enpara o ay için 1 defa 25TL kıyak yapıyor.

Hep söylerim Sony Psn tarafında kimseye yapmadığı indirimi Us psn e yapıyor. Enpara kullansanızda dakika durmayın geçin. Birkaç ayda kara gecersiniz.

Kesinlikle son cümleye katılıyorum bu konuda hemfikiriz zaten. Ben her ikisini de kullanıyorum. İki tane enpara kartı var kullandığımız arkadaşla ve aylık 35'er atıp Türkiye'den 120 liralık oyun alıyoruz. Geriye kalan oyunları da US PSN kullanarak alıyoruz zaten.

Oyun fiyatları bende bu şekilde gözükmediği için ben öyle söyledim hocam.

Bende Wolfenstein 30, Tomb Raider 18 görünüyor. Eşit fiyata denk geliyor diye bundan söyledim ama Plus indirimi var sanırım bu oyunlarda, bende TR hesapta Plus olduğu için bilmiyordum bu kadar düştüğünü fiyatların.

Ek olarak Türkiye'deki ya da Avrupa'daki PlayStation 4 ve PlayStation 3 fiyat farkına anlam veremedim ben açıkçası. Yani;

Middle-earth: Shadow of Mordor Legion Edition PS4
    Was £54.99/€69.99, now £29.99/€34.99/104 TL

Middle-earth: Shadow of Mordor Legion Edition PS3
    Was £39.99/€49.99, now £19.99/€29.99/79 TL
    10% additional PS Plus discount

göründüğü gibi Avrupa'da da fiyat farkları var iki platform arasında. Ama Amerika'da;

Middle-earth: Shadow of Mordor Legion Edition PS4 $ 29.99 $ 49.99
    Middle-earth: Shadow of Mordor Legion Edition PS3 $ 29.99 $ 49.99

platform farkı yok, fiyatlar aynı.

Aynı durum burada da olsaydı zaten PlayStation 4 oyunları bu kadar pahalı olmazdı. Middle-earth: Shadow of Mordor PS4 Amerika'da $30 iken, burada da 104 TL yerine PlayStation 3 fiyatıyla aynı olsaydı, yani 79 TL olsaydı insanlar alternatif aramazdı. Mesela The Evil Within'in PlayStation 4 ve PlayStation 3 arasındaki fiyat farkı 10€, bizde 40 TL. Çok büyük bir fark.

Bir de şöyle bir durum var, PlayStation 3 oyunlarında €1 yaklaşık 2.5 TL olarak hesaplanırken PlayStation 4 oyunlarında €1 direkt 3 TL'ye eşit. Bu şekilde olunca Türkiye'de PlayStation 4 oyunları daha da pahalı oluyor.

Sonuç olarak ilk başta da dediğim gibi mesela Tomb Raider; Amerika'da $18, burada 45 TL. Bu tarz benzer fiyatlar olan oyunları buradan alıyorum Enpara indirimi sayesinde çok daha ucuza geliyor. Yoksa $30'a falan düşüyor güzel oyunlar, o zaman arkadaş ile Amerika Store'dan alıyoruz direkt çünkü burada aynı indirim 120 TL olduğu için iki tane enpara kartı kullanmama rağmen, iadeler ile birlikte anca aynı fiyata denk geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PlayforFun -- 22 Şubat 2015; 13:14:17 >

• PlayforFun kullanıcısına yanıt
    Tr store u ingilizlerden degilde, Asia store dan yönlendirmeli geçirip kurudan ordan çevirseler Tr psn daha iyi olur. Pound olsun Euro olsun bize ters geliyor zaten avrupa li kullanıcılarada kendi para birimleirne gore bile yüksek oyun fiyatları. En az ağlanan Us ardından Asia tarafı görünüyor.

Bir ara sony tr müdürü Asia ya bağlanacağız bu izim içinde iyi olacak diyordu olmadı o iş, peşinide kovalamadılar sonra.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.