Şimdi Ara

B-Die mi Değil mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
2
Favori
1.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

B-Die mi Değil mi ?

Buda Thaiphoon Bilgileri.

B-Die mi Değil mi ?

Ben bunu X.M.P. profili haricinde çalıştırabildiğim en iyi değerler,

B-Die mi Değil mi ?

Bunun haricinde xmp profilinden aşşağı hiç bir şekilde düşemiyorum.

İşlemcim ryzen 3600 @4.2ghz tüm çekirdekler.

Anakart b450 tomahawk max.

https://benzhaomin.github.io/bdiefinder/

Şu siteye RAM'in kodunu girdiğimde;

B-Die mi Değil mi ?

Bu siteye bu ramlerin b die çipi olduğu listelenmemiş.

Acaba thaiphoon yalan mı söylüyor bunlar başka çip olabilir mi ? Yoksa ben bu işi mi beceremiyorum ?

Millet ossurunca cl 14 3800 falan olan remler bende niye takozluk yapıyor ?

• B-Die mi Değil mi ?

Bu haliyle aldığım gecikme değerleri.

• Raminiz barkodundaki etiket bilgilerine göre C-Die. Muhtemelen thaiphoonburner ya yanlış okuyordur ya da ram chiplerinin bir ikitanesi b-die diğerleri c-die dır. Hepsi aynı kalitede olmadığı için en kötüsüne göre çalışıyordur. C-die için olabilecek en iyi ayarları yapmışsınız.

• silver25 S kullanıcısına yanıt

Hocam siz nereden kontrol ettiniz c-die olduğunu ?

• 04266X8810C kodundaki 8 chplerin 8 bit olduğunu, 1 samsung brand olduğunu, C ise C die olduğunu göstermektedir.

Anladım teşekkürler. Buda takozluğun sebebini açıklıyor. Bios pili yalama oldu söke taka.

• Değerleriniz çok kötü değil. 3600 işlemci ile 68ns almışsınız. Bdie olsaydı 62ns civarı olurdu. Yani 5x e düşürmezdi. O sebep ile işinizi görür.

• Bende eskiden kalma ramları buldum ram üstden yazan değerler. 4*8 gb ram.

B-Die mi Değil mi ?
  • PanikAtak kullanıcısına yanıt

Çok kaliteli bellek ...

• Ram'lerin genelinde olduğu gibi B-die'ların da kendi içlerinde türleri vardır.

Burada görünenler ''Trash B-die'' olarak geçerler. Saf B-die ile alakaları yoktur, C değerleri de ortadadır.

• Bende düz 3600 MHz var onları çıkartıp bunları mi kullansam acaba :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3600 olanın cl değerleri nasıl ?

Bu ramlerin Flare X serisi RGB olmayanını kullanıyorum. Şuan çalıştırdığım değerler aşağıda.

B-Die mi Değil mi ?
    B-Die mi Değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Decent -- 20 Ağustos 2022; 22:25:59 >
  • martax32 kullanıcısına yanıt

Onlar 16 ya .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3300x işlemcim var anakartım TUF b350m plus 3200 e kadar o.c ile destekliyor

sizce hangisini almalıyım bu 2 sinden birini alacağım

GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV Siyah DDR4 3200MHz CL16 1.35V Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar

GSKILL 16GB (2x8GB) Flare X DDR4 3200MHz CL16 1.35V Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar

hangisi daha kaliteli? ben şu an 2400mhz gskill flare x kullanıyorum zaten

ama ripjaws mı daha iyi çip yoksa flare x mi bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

@REDSTONE @silver25

• Merhabalar. Bunların zamanlamalarına bakılırsa çok büyük ihtimalle B DİE değillerdir. Özellikle GSkill lerde sürpriz b-die çıkma olasılığı pek yok.
    Elinizde 2400 MHz bellek var demişsiniz. Şayet elimizdeki bellekler 2x8 şeklinde ise boşuna hiç masrafa girmeden manual OC yaparak 3200 CL-16-18-18-38 1,35 V zamanlama ve voltajında değerleri el ile girerek deneyin. Piyasadaki ramlerin %80’i bu zamanlamalarda çalışır. Soğutucusu yoksa bile endişe etmeyin. Kasa içi havalandırmanız çok çok kötü değilse o voltaj da 60 dereceyi geçmezler. 2400 MHz soğutucusuz bellekleri Antalya sıcağında 3200 CL 16-18-18-38 kullanan arkadaşım var.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

selam

spectec b-die diyor bu elimdeki 2400 olan ram bir deniyim sizin dediğiniz gibi eğer olursa buradan yazarım.

birde ek olarak bu 2400 olan 2x8 gb rami eğer olmaz ise kaça satabilirim? 2. el olarak bir tahmin verirseniz sevinirim.

• Thaiphoonburner dan SPD bilgisini okuyup ekran görüntüsünü buraya atabilirseniz ne olduğuna bakarız.

En kötü ihtimalle elinizdeki bellekler en düşük 700-800 gibi bir bedel ile satılır.

hocam yaptım da 16-18-18-18-38 olacak değil mi 3 en baştaki 16 diğer üçü 18 sonuncu 38

şimdi açıldı test yapacağım stabil mi diye?

B-Die mi Değil mi ?
    B-Die mi Değil mi ?

timing ler yanlış mı olmuş? sonuncu 73 diyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hellmonger -- 22 Ağustos 2022; 21:22:35 >

• Bellekleriniz muhtemelen b-die kalıbından çıkma. Şayet b-die ın kaliteli chipleri kullanıldıysa 3200. MHz CL 14-14-14-34 1,35 V olarak bir test edebilirmisiniz?
    Eğer 3200 CL 14 zamanlamada hata vermezse soğutucu satın alıp 3600 CL 14 e kadar denenebilir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.