Şimdi Ara

(B&O) Beolab 18 almak istiyorum..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaslar. Hem forumda hem de hifi olayinda yeniyim. Kendime göre uzun bir süredir (1 ay :) ) hifi konusunda arastirma yapiyorum ve sanirim temmuza kadar arastirmam devam edecek. Bir aralar kafami B&W'nin 684 S2 (kule), CM1 S2 ve CM5 S2 (kompakt) hoparlörlerine takmistim. Hatta diger markalarin bu siniftaki ve fiyattaki modellerine de baktim. Birkac tanesini magazalarda test etme sansim oldu. Önce ses sonra görsellige önem veren biri olarak gecenlerde B&O magazalarindan iki tanesine gitme firsati yakaladim ve direk Beolab 18'i test etmek istedim. Kelimenin tam manasiyla büyülendim. (Öyle uzun uzun dinleyemedik ama baba baya şekildi).

Simdi gelelim asil konuya, Beolab'lara verecegim para ile B&W'nin CM serilerinden olusan (yaklasik 6 parca) sistemini alabiliyorum. Ama hem salonun kucuk olmasi hem de yapi itibariyle baya yer kaplayacagindan almaya cekiniyorum.

Bu arada yapmak istedigim tek sey, pikabimi guzel bir hoparlöre baglayip fazla gürültülü olmayacak sekilde kaliteli muzik dinlemek.

Not: En cok merak ettigim konulardan birisi de Beolab 18'de bu optik ses giris-cikis olaylari var mi yok mu bilmiyorum.

Simdiden herkese cok tesekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snn85 -- 6 Nisan 2017; 23:24:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kaliteli muzik dinlemek isteyip optikten bahsetmek ?

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Hifi konusunda yeni oldugumu yukarida zaten söylemek..

• İlk önce amacınız nedir ? Müzik dinlemek mi ? Yoksa film izlemek mi ? Hangi kaynaklardan gerçekleştirmek bunları da ? Ben şahsen B&O ürünlerine bayılmam. Sesten çok tasarımın öne çıktığı markadır benim gözümde.
  • gokhan2 kullanıcısına yanıt
    Amacim kesinlikle muzik dinlemek. CD, mp3 gibi basit oldugunu düsündügüm formatlar pek haz vermiyor. O nedenle sadece plak dinlemek istiyorum. Bir de suan adini tam olarak hatirlayamadigim ancak duydugum, hatta birkac kez karsima cikan digital bir format var, sarkilarin boyutlari bir hayli büyük oluyor, onlarin da kaliteleri gayet güzel gibi. Özetle birincil olarak pikap, imkan olursa da bahsettigim buyuk boyutlu sarkilari arsivleyecegim bir harddisk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snn85 -- 8 Nisan 2017; 12:52:38 >
  • Ulan tek zengin ben miyim? Beolab 18 ile ilgili bilgisi olan yok mu haci?

• quote:

Orijinalden alıntı: snn85

Ulan tek zengin ben miyim? Beolab 18 ile ilgili bilgisi olan yok mu haci?

http://rockporttechnologies.com/altair-01/

http://www.stereophile.com/integratedamps/1006asr/#sV4XxMzWFXuT0xru.97

http://www.acoustic-signature.com/index.php?article_id=16&clang=0

Madem mali yapı kuvvetli buyurun bunları birleştirin

Bir omur mutluluk lar

Uğraşmayın b o ile falan

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Babacim ben ankaragücü diyorum sen bana Barca yolluyosun. Zenginiz dediysek eve uzay mekigi koyacak kadar diil, ki zaten salon da oldukca kücük.

Ingilizce zaten yerlerde gireyim yabanci kaynaklardan arastirayim.

Bana beolab 18 denilen sevgili zimbirtilar icin bilgi lazim.

Cehalet örnegi sorularimdan birkac tanesi;

1- Beolab 18 icin bi subedeki satici Beosound Essence denilen beyaz bir kutuyu da (sanirim Receiver) almam gerektigini söyledi. Diger subedeki satici ise ikinci el uygun fiyatli bir Marantz'i almamin yeterli olacagini söyledi. Gercekten öyle mi?

2- Yine adamin söyledigine göre bunlarin amfisi icindeymis sanirim, dolayisiyla lambali amfi (Audion Silver Night 300B) alayim da seklimiz olsun düsüncesi de ortadan kalkti gibi. Bu hoparlörler icin ekstra amfi almama gerek var mi?

3- Herifler bu hoparlörler icin Wifi ile ilgili biseyler söylediler ama tam olarak anlayamadim. Nedir mevzusu?

4- Su optik ses olayini tam arastirmaya firsatim olmadigi icin agzimdan burnumdan bu konuyla ilgili bilgisizlik akiyor. Nedir abi bu optik ses olayi? Yani güzel kalitede müzik dinlemek ile optik ses muhabbeti birbirinden ayri konular mi?

5- Cogu yerde denk gelen, hifi ile ilgilenen cok sayin kardeşcağızlarda gördügüm, hdd'lerde arsivlenen yuksek boyutlardaki ses dosyalarina ne deniyor? (Losless falan mi acaba?)

Not: Gidip baktigim magazalar yurtdisinda oldugundan dolayi adamlari tam olarak anlayamadim. Turkiye'de Beolab 18 bulabilecegim ve telefonla falan bilgi alabilecegim magazalar mi var mi?

Bu arada ilgilendigin icin ayrica tesekkür ederim. eraycelik80

• Üstat tekrar dinleme yap sonra bir iki daha Başka cihazlar dinle kararı kendi kulakların La ver ki bu hoby isi sürekli olsun mutluk

• snn85 S kullanıcısına yanıt
    Bang & Olufsen 1925'de kurulmuş eski ve köklü bir firmadır. 1960'larda, '70'lerde oldukça normal, yani konvansiyonel ürünler yaparken daha sonraları estetik ağırlıklı tasarımlara yöneldiler.

Yeni ürünlerini ben de pek tanımıyorum.
    Size söylendiği gibi her hoparlörün içinde toplam 320W gücünde D sınıfı amplifikatörler var.
    Her hoparlörün arkasında güç girişinden başka bir RCA analog ve bir Toslink (optik) dijital girişi var. Dijital girişi 24bit/96kHz'nin üzerini desteklemiyor.
    Teknik özellikleri:http://www.bang-olufsen.com/~/mediaV3/Files/Product-Sheet/BeoLab18-latest/PS_BeoLab18_EN_print.pdf (önce hard diskinize indirmeniz gerekiyor)

Beolab 18 aktif hoparlörler, yani güç amplileri içinde. Dinlenecek sinyali seçmek ve bunları sürmek için bir pre-ampli türü cihaza ihtiyacınız var. Bu gibi sistemlerde sistem entegrasyonu önem taşıdığından B&O tarafından önerilen ürünleri kullanmanız önerilir.

Wi-fi dijital sinyalin kablosuz olarak iletilmesidir.

Günümüzde pikap ve kaset deck gibi analog sistemleri bir kenara bırakırsak dijital ses kaynakları ön planda...
    Dijital ses bir kablo ile bir cihazdan diğerine aktarılacaksa optik, koaksiyal ve hdmi denilen kablolarla iletiliyor.
    Dijital ses kaynağından kasıt CD, media player, bilgisayar, blu-ray/SACD player gibi chazlardır.
    HDD'de arşivlenen yüksek boyutlu dijital ses dosyaları genellikle "flac" olur. Flac kayıpsız, gerçek-zaman sıkıştırmalı dosyalardır.https://tr.wikipedia.org/wiki/FLAC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kursun_ -- 8 Nisan 2017; 21:5:18 >

• Kursun_ kullanıcısına yanıt
    Eline bilgine yüregine saglik..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.