Şimdi Ara

Aziz Yıldırım Gözaltında (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
1.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birileri çıkıp TV'den birisinin rahatsızlığı tespit edebilen bir ülkede uzaktan askerliğe elverişli olup olmadığını da algılamaya çalışmasını hiç şaşırmadım.

Doktor olmadan, hastasını görmeden teşhiş veren bir kişiyle laf kalabalığına girmenize ne gerek var anlmaış değilim, zaten arkadaşın kullanıcı üyeliği 1 aylık muhakak o da bir fake hesabı. Neyse, he deyin geçin...
  • Turquia

Hala olayları kendine göre yorumlayıp cevaplar yazıyorsun.

Kendi adına konuşup Aziz Yıldırım sahte rapor almıştır diyorsun ama benim adıma sende bunu biliyorsun deme.
    Daha kaç kere söyleyeceğim. Aksi bir durum olamadığı sürece Aziz Yıldırım'ın raporu bana göre GERÇEKTİR.

Futbolcuların 30 yaşına kadar askere gitmeme hakkı var onlar o hakkı kullanabilir.

Ama Aziz Yıldırım'ın sağlık sorununu öne sürerek askere gitmeme gibi bir hakkı yok diyorsun.

Ayrıca Aziz Yıldırım gayet sağlıklı diyorsun. Nerden biliyorsun. Askerliğini sağlam yapacak kadar sağlıklı olduğunu ?
    Elinde belgen var mı yok eee bana göre öyle çünkü keklik gibi sekerekten dolaşıyor. Varmı böyle bir şey.

O cevabın cevap değil ben sana başka şeyler sordum başka şeyler cevaplamışsın.

Benim sana sorduğum farklı bir şey. Futbolcu ister 20 yaşında gitsen isterse 30 yaşında gitsin EL BEBEK GÜL BEBEK mi askerlik yapıyor yoksa ayrımcılık yapılmadan diğer vatandaşlar gibi ülkemizin her yerinde zorlu şartlarda bile olsa mı askerlik yapıyor ?

Madem bu konularda çok hassassın GS'lı gelmiş geçmiş futbolcuları bir araştır bakalım EL BEBEK GÜL BEBEK mi yapmışlar askerliklerini.
    EL BEBEK GÜL BEBEK yaptılarsa böyle iş olmaz böyle haksızlık olmaz ben bu ülkede takım falan tutmam diyebilecek misin ?

• Buradan devam etmiycem
    FB forumunu bozmamak için

http://forum.donanimhaber.com/m_38303885/mpage_1/f_/key_//tm.htm#38303885

Saygılar.

Aranızda en düzgün argumanı KARAKAY yapıyor bu arada. hakaret etmeden, Türklüğe laf getirtmeden. Böyle karşılıklı konuşmaya can kurban
  • Turquia sana iki çift lafım var.

1.Hala anlamamakta ısrar ediyorsun. Artık art niyetli olduğunu ve taraflı davrandığını düşünüyorum.

2.Aziz Yıldırım çürük raporu davası ile ilgili olarak çağrılmadı emniyete bunu hala anlamıyorsun. Olayın Aziz Başkanın askerlik yapıp yapmaması ile yada çürük raporu ile ilgili bir olay değil.

3.Sözü edilen çürük raporu soruşturmasın da ki çete üyeleri yasa dışı arazi alım satış işlerine de bulaşmışlar ve Aziz Yıldırım’a ait yasal bir araziyi de almak istemişler. Bunu da emniyet tespit etmiş ve Aziz Yıldırımı çağırıp bu çete üyeleri hakkında şikayetçi olup olmadığını sormuşlar ve tanık olarak ifadesine baş vurmuşlar.

Kısaca biz olayın aslını anlatıyoruz

Gazate haberlerini okuyana kadar TV de yer alan haberleri izlesen sende olayın aslını anlardın.

Bir mesajında verdiğin http://www.htspor.com/spor-haber/211265-Aziz-Yildirim-adliyede.aspx linki haberturk kanalına ait.

HaberTürk kanalının emniyet müdürlüğü önünden yaptığı canlı bağlantıyı izleseydin keşke. Ben izledim ve oradaki haberi yapan spiker öncelikle şunu şöyleyim size Aziz Yıldırım alt yazıda gördüğünüz gibi çürük raporu olayı ile ilgili olarak burada bulunmuyor. Çürük raporu çetesi üyeleri tarafından Aziz Yıldırıma ait bir arazi yasa dışı yolla alınmaya çalışılmış. Aziz Yıldırım bu konu hakkında ifade vermek ve şikayetçi olup olmadığı sorulmak amacı ile emniyete tanık olarak geldi ve ifadesi bittikten sonra emniyetten ayrılacak dedi.

• http://www.haberturk.com/haber.asp?id=211711&cat=200&dt=2010/03/10

"Ellerinde bir belge, daha doğrusu bir belge fotokopisi vardı.
    Belgeyi gördüm.
    Bir rapordu. "Askerliğe elverişsizdir" raporu.
    İsim yerinde "Aziz Yıldırım" yazıyordu.
    Ama fotoğraf bölümünde bir başkasının fotoğrafı vardı.
    Ben tanımıyorum ama Aziz Yıldırım'ın kuzeninin fotoğrafıymış. Öyle dediler.
    Yıldırım'ın kuzeninin bacağında bir rahatsızlık varmış. Aziz Yıldırım yerine o muayene olmuş. Rapor ona verilmiş."

"Çok güvendiğim bir Fenerbahçeli eski yöneticiyle konuştum.
    "Fotokopisi ortalıkta çok. Ama iddia o ki, eski bir Genelkurmay Başkanı orijinali ortadan kaldırtmış. Ben de doğrusunu bilmiyorum" dedi."

evet mağdur. Belge elinde olanlar şantaj yapıyolar ve Aziz Yıldırım mağdur. Zavallı adam.

saygılar...

• şu TESADÜF'E bakın, aziz yıldırımın çürük raporu sahte çürük raporu ayarlama çetesinden gözüküyor !
  • Ronaldinho, Carvallo, Makalele, Drogba Fenerbahçe 'de oynuyorlar ve hatta FB'nin TD Morinho şu anda.

Eee basının her söylediğine inanıyoruz ya. Şu anda adı geçen oyuncular ve TD Morinho FB'de %100 Kati'i olarak inanmamız lazım. Hadi inandık diyelimde ama nedense göremiyorum onları.

Neymiş orjinal belge ortadan kaldırılmışmış. Orjinal belge yok edildiyse o zaman Aziz Yıldırım gerçekten şu anda asker kaçağı durumunda çünkü ortada çürük raporu diye bir şey kalmamış. Sıyırırken mantıklı sıyırın bari.

Tahir86 sende Tahir Kıran mısın yoksa.
    Tebrik ederim kuyuya bir taşta sen attın birde senin attığın taşı çıkartmaya uğraşacağız artık.

• Bak sennnn haberin başrollerinde FATİH ALTAYLI varmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cdemir

Ronaldinho, Carvallo, Makalele, Drogba Fenerbahçe 'de oynuyorlar ve hatta FB'nin TD Morinho şu anda.

Eee basının her söylediğine inanıyoruz ya. Şu anda adı geçen oyuncular ve TD Morinho FB'de %100 Kati'i olarak inanmamız lazım. Hadi inandık diyelimde ama nedense göremiyorum onları.

Neymiş orjinal belge ortadan kaldırılmışmış. Orjinal belge yok edildiyse o zaman Aziz Yıldırım gerçekten şu anda asker kaçağı durumunda çünkü ortada çürük raporu diye bir şey kalmamış. Sıyırırken mantıklı sıyırın bari.

Tebrik ederim kuyuya bir taşta sen attın birde senin attığın taşı çıkartmaya uğraşacağız artık.

hayatta herşeyi inkar et sen zaten cdemir. Herşeyi.
    Bu kadar spekulasyon var. Aziz Bey cıkıp bi tane askerlik resmi gosteremiyor mu?bitane belge gosteremiyor mu?

Apaçık ortada durum.

• Müşteki kelimesinin eş anlamlısı şikayetçidir. Ve Aziz Yıldırım müşteki olarak ifade verdi... Gerisini tartışmaya gerek yok sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turquia

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=211711&cat=200&dt=2010/03/10

Belgeyi gördüm.
    Yıldırım'ın kuzeninin bacağında bir rahatsızlık varmış. Aziz Yıldırım yerine o muayene olmuş. Rapor ona verilmiş."

"Fotokopisi ortalıkta çok. Ama iddia o ki, eski bir Genelkurmay Başkanı orijinali ortadan kaldırtmış. Ben de doğrusunu bilmiyorum" dedi."

evet mağdur. Belge elinde olanlar şantaj yapıyolar ve Aziz Yıldırım mağdur. Zavallı adam.

saygılar...

Mış miş gibi kelimeler dolu.Adam gibi delil olsun öyle suçlayın.O çok güvendiği yöneticinin adını vereyim Tahir Kıran.Ortalarda belge var diye konuşuyor kaç senedir.Eğer elinde belge olsa dakika beklemez.
    Sizin Askerliğinide sizi bağlar.Yok sınırda yapmışsınız ,yok hiç şehit verdirmemişsiniz falan filan.Hangi askeriye eğitimle bukadar büyük konuşuyorsunuz.Asteklerin ne kadar eğitim aldığını herkes biliyor.Herşeyi üstünüze almışsınız maşallah.

• quote:

quote:

Ronaldinho, Carvallo, Makalele, Drogba Fenerbahçe 'de oynuyorlar ve hatta FB'nin TD Morinho şu anda.

Bu kadar spekulasyon var. Aziz Bey cıkıp bi tane askerlik resmi gosteremiyor mu?bitane belge gosteremiyor mu?

Apaçık ortada durum.

Hiç olmazsa desteksiz delilsiz ispatsız birilerini suçlayıp iftira atmaktan çok daha iyisini yapıyorum.

Bu memlekette koskaca Genel Kurmay salak ortada dolaşan bunca iddaa üzerine araştırma yapıp içeriye almıyor.
    Sadece herşeyin apaçık ortada olduğunu sananlar akıllı.

Daha önce de söyledim. Eğer Aziz Yıldırım gerçekten askerlikten kaçtıysa en ağır eleştiriyi de yaparız.

• quote:

Orijinalden alıntı: murat b

quote:

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=211711&cat=200&dt=2010/03/10

Belgeyi gördüm.

saygılar...

Mış miş gibi kelimeler dolu.Adam gibi delil olsun öyle suçlayın.O çok güvendiği yöneticinin adını vereyim Tahir Kıran.Ortalarda belge var diye konuşuyor kaç senedir.Eğer elinde belge olsa dakika beklemez.
    Sizin Askerliğinide sizi bağlar.Yok sınırda yapmışsınız ,yok hiç şehit verdirmemişsiniz falan filan.Hangi askeriye eğitimle bukadar büyük konuşuyorsunuz.Asteklerin ne kadar eğitim aldığını herkes biliyor.Herşeyi üstünüze almışsınız maşallah.

Asteğmen olamama kompleksini bana vurma lütfen.. Ayrıca Tuzla Piyade Okulu'nun eğitimine bence dil uzatma. Üzülürsün bu bir iki cahil bi konuşma olur gerçekten.
    Onun dışına burda hepinizin "Aziz Askerlik yapmadı hissediyorsunuz, ama illa FB başkanı diye koruyun"

Aziz de nedense hep susuyo bu askerlik konusunda, bi kere çıkıp yaptım demedi. Konu 2007 den beri var.

Asker kaçağı adamı savunucam diye sırf FB başkanı diye, benim İran sınırımda ki operasyonlarıma laf atıyosun. Canım benim, Bilmediğinm o kadar şey varki askerliğim hakkında, o yüzden gerçekten utandırma kendini bu konuda. Aziz yıldırımı hep tartış tamam, ama benim askerliğime bence dil uzatma. Ve ben bu askerliği heryerde anlatırım. KİME NE.. Çünkü GURUR DUYUYORUM. İstersem konu açarım 50 sayfa askerlik anılarımı, çatışmalarımı anltırım. SANA NE... KİME NE...

Nede olsa biri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı
    Biri Fenerbahçe Cumhuriyeti vatandaşı
    arada konuşmaya değmiyecek bi fark var.

• quote:

quote:

quote:

Apaçık ortada durum.

Hiç olmazsa desteksiz delilsiz ispatsız birilerini suçlayıp iftira atmaktan çok daha iyisini yapıyorum.

Bu memlekette koskaca Genel Kurmay salak ortada dolaşan bunca iddaa üzerine araştırma yapıp içeriye almıyor.
    Sadece herşeyin apaçık ortada olduğunu sananlar akıllı.

Daha önce de söyledim. Eğer Aziz Yıldırım gerçekten askerlikten kaçtıysa en ağır eleştiriyi de yaparız.

Kanunları bilmediğin belli
    Bi insan asker kaçağı ise, mahkeme emri çıkmadan Genelkurmay o insanı aramaz.
    Veya o insan rastgele bi kimlik araştırmasında asker kaçağı olduysa o zaman askere alınır

Çürük raporlarınıda ise Genel Kurmay araştırmaz, ancak biri şikayet ederse ve bir yolsuzluk görülürse o zaman araştırılır. Genelkurmay durduk yere Aziz Yıldırım'ı araştırmaz. Biri şikayetçi olucak o zaman. Tabi yemiyo çoğu kişinin Aziz'i ispilemek.

O yüzden cdemir. Çok stres oldun. Biraz rahat ol. Bi çay iç, bi gör nedir ne değildir. Aziz Yıldırım neden 3 senedir cevap vermiyo askerlik konusuna. Bi hakem hata yapsın konuşmasını biliyo. hadi bu askerlik olayında da konuşsun.

Çürük raporu var adamın. Baya çürük hakkaten.
    Ortopedik olarak baya kötü durumda.
    Fener golleri yiince baya hızlı adımlarla Şeref Tribününü terkediyo. hemde bu yaşta. Çok çürükmüş beah.

Ama siz haklısınız..
    Fenerbahçe Cumhuriyeti başkanı asker kaçağı olabilir. Fenerbahçe Cumhuriyetin de askerlik yok zaten

• quote:

Çürük raporlarınıda ise Genel Kurmay araştırmaz, ancak biri şikayet ederse ve bir yolsuzluk görülürse o zaman araştırılır. Genelkurmay durduk yere Aziz Yıldırım'ı araştırmaz. Biri şikayetçi olucak o zaman. Tabi yemiyo çoğu kişinin Aziz'i ispilemek.

O yüzden cdemir. Çok stres oldun. Biraz rahat ol. Bi çay iç, bi gör nedir ne değildir. Aziz Yıldırım neden 3 senedir cevap vermiyo askerlik konusuna. Bi hakem hata yapsın konuşmasını biliyo. hadi bu askerlik olayında da konuşsun.

Fener golleri yiince baya hızlı adımlarla Şeref Tribününü terkediyo. hemde bu yaşta. Çok çürükmüş beah.

Ama siz haklısınız..
    Fenerbahçe Cumhuriyeti başkanı asker kaçağı olabilir. Fenerbahçe Cumhuriyetin de askerlik yok zaten

"Tabi yemiyo çoğu kişinin Aziz'i ispilemek."

Madem çok rahatsız oluyorsun o zaman git sen şikayet et. Yoksa yememe durumlarımı var.

Böyle komik şeymi olurmuş. Yemiyormuşmuş. Aziz Yıldırım'ın hiç düşmanı da yoktur zaten onlarında aklına gelmiyordur şikayet etmek.

"ve bir yolsuzluk görülürse o zaman araştırılır" Eee hani görünen köy klavuz istemezdi. Hani herşey apaçık ortadaydı. Sen ve başkaları yolsuzluğu görüyorsun da genel kumay görmüyormu

FB Cumhuriyeti cümlesini gerçekten de Cumhuriyet olarak algılıyorsan boşa çene yormuşuz diyeceğim ama %100 eminim o cumhuriyetin o anlamda olmadığını adın gibi biliyorsun.
    Haa cumhuriyet demişken sizin Fatih Terim İmparatorluğu ne alamde.

Askerlik konularında çok hassas olduğunu söylüyorsun.
    Hala futbolcuların doğuda askerlik yapmayıp çatışmalara girmemiş olmasından bir rahatsızlık duyup duymadığını söylememişsin.
    Eğer onların o türde askerlik yapmalarından zerre rahatsızlık duymuyorum diyorsan. Niye Aziz Yıldırım'dan rahatsızlık duyuyorsun ki Aziz yıldırımın elinde sahte olduğunu ispatlayamadığın çürük raporu var.
    Onların o şekilde askerlik yapıyor olmalarından rahatsızım ve o yüzden tuttuğum takımı bırakıyorum diyebiliyormusun

Soru gayet açık ve net ama dolandırıp dolandırıp net bir cevap vermiyorsun.

1000 defa da olsa söyleceğim. Benim derdim X şahıs vb değil. AKSİ İSPATLANAMADAN KİMSEYİ SUÇLAYAMAZSIN. 2x2=4

Aziz Yıldırım kimseye bir şey açıklamak zorunda değil. Pardon Türkiye'de insan masum olduğunu ispatlamak zorundaydı değil mi ?

Doğuda askerlik yapmışsın vatanı savunmuşsun çatışmalara girmişsin bunun için teşekkür de ederim. Bunları söylüyor olmandan zerre gocunmam övünülecek şeyler yapmışsın bunları anlatmak en doğal hakkın ama bunları yapmış olman sırf sen öyle düşünüyorsun diye başkalarına delilsiz ispatsız
    iftira atmanı haklı çıkartmaz.

Not: Ben gayet rahat durumdayım mesajların içine eklediğim gülücüklerden rahat durumda olduğumu anlayabilirsin.

• quote:

Buradan devam etmiycem

Saygılar.

Aranızda en düzgün argumanı KARAKAY yapıyor bu arada. hakaret etmeden, Türklüğe laf getirtmeden. Böyle karşılıklı konuşmaya can kurban

Ne oldu konunuz mu kapandı yoksa, neden Fenerbahçe bölümüne tekrar geri döndünüz? :)
  • quote:

quote:

Ama siz haklısınız..

"Tabi yemiyo çoğu kişinin Aziz'i ispilemek."

Madem çok rahatsız oluyorsun o zaman git sen şikayet et. Yoksa yememe durumlarımı var.

Böyle komik şeymi olurmuş. Yemiyormuşmuş. Aziz Yıldırım'ın hiç düşmanı da yoktur zaten onlarında aklına gelmiyordur şikayet etmek.

"ve bir yolsuzluk görülürse o zaman araştırılır" Eee hani görünen köy klavuz istemezdi. Hani herşey apaçık ortadaydı. Sen ve başkaları yolsuzluğu görüyorsun da genel kumay görmüyormu

FB Cumhuriyeti cümlesini gerçekten de Cumhuriyet olarak algılıyorsan boşa çene yormuşuz diyeceğim ama %100 eminim o cumhuriyetin o anlamda olmadığını adın gibi biliyorsun.
    Haa cumhuriyet demişken sizin Fatih Terim İmparatorluğu ne alamde.

Askerlik konularında çok hassas olduğunu söylüyorsun.
    Hala futbolcuların doğuda askerlik yapmayıp çatışmalara girmemiş olmasından bir rahatsızlık duyup duymadığını söylememişsin.
    Eğer onların o türde askerlik yapmalarından zerre rahatsızlık duymuyorum diyorsan. Niye Aziz Yıldırım'dan rahatsızlık duyuyorsun ki Aziz yıldırımın elinde sahte olduğunu ispatlayamadığın çürük raporu var.
    Onların o şekilde askerlik yapıyor olmalarından rahatsızım ve o yüzden tuttuğum takımı bırakıyorum diyebiliyormusun

Soru gayet açık ve net ama dolandırıp dolandırıp net bir cevap vermiyorsun.

1000 defa da olsa söyleceğim. Benim derdim X şahıs vb değil. AKSİ İSPATLANAMADAN KİMSEYİ SUÇLAYAMAZSIN. 2x2=4

Aziz Yıldırım kimseye bir şey açıklamak zorunda değil. Pardon Türkiye'de insan masum olduğunu ispatlamak zorundaydı değil mi ?

Doğuda askerlik yapmışsın vatanı savunmuşsun çatışmalara girmişsin bunun için teşekkür de ederim. Bunları söylüyor olmandan zerre gocunmam övünülecek şeyler yapmışsın bunları anlatmak en doğal hakkın ama bunları yapmış olman sırf sen öyle düşünüyorsun diye başkalarına delilsiz ispatsız
    iftira atmanı haklı çıkartmaz.

Not: Ben gayet rahat durumdayım mesajların içine eklediğim gülücüklerden rahat durumda olduğumu anlayabilirsin.

Cengiz

Ben senin adına üzülüyorum ama.
    Ben her asker DOĞUDA askerlik yapmalı mı dedim.
    Bi asker İzmir'dede yapsa Doğu'dada yapsa askerdir.
    Geçen ordu evine gittim, orda çok rahat bi er vardı. ama o bile benim için ASKERDİR.
    Askerder en zor olan şey ARKADAŞ AİLE SEVGİLİ özlemidir.

Yani benim için sorun bi insanın askerliğini yapıp YAPMAMASIDIR.
    Yoksa yaptıktan sonra isterse barış gücü olarak Afganistan'a gitsin. İster 3 hafta ister 15 ay yapsın. O formayı giyen HERKES benim gözümde aynıdır.
    Sana 3 kere bunun cevabını böyle verdim. Sende bana HALEN daha aynı soruyo soruyorsun.
    Askerliğin doğusu, batısı, güneyi,kuzeyi yok. Ama o forma GİYİLECEK. Sahte çürük raporları ALINMIYCAK...
    benim derdim o.
    Umarım anlamışsındır.

İnan bana ben GEREKMEDİLÇE, kimsenin çatışma görmesini istemem. Bunuda sana 3. diişim ama HALEN daha anlamıyosun.

• Turquia tamam sen iran'da çatışmaya girmişsin en kral sensin.içine bu kadar dert olsuysa git şikayet et.bak o kadar adam aziz yıldırım'dan korktuğu için şikayet edemiyormuş.sen çatışmaya da girdiğin için korkmazsın da sen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fethiyetv

quote:

Buradan devam etmiycem

Saygılar.

Ne oldu konunuz mu kapandı yoksa, neden Fenerbahçe bölümüne tekrar geri döndünüz? :)

biri kapattırdı
    Aslında konu Aziz Yıldırım dışına çıkmış ve askerliğin güzelliğine dönmüştü. Cengiz Demir'in son mesajından sonra kapandı konu. Artık ne yazdıysa. Göremedim bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: z for zambrotta

Turquia tamam sen iran'da çatışmaya girmişsin en kral sensin.içine bu kadar dert olsuysa git şikayet et.bak o kadar adam aziz yıldırım'dan korktuğu için şikayet edemiyormuş.sen çatışmaya da girdiğin için korkmazsın da sen.

Tamam fake.

Ama cidden
    Sadece Fenerbahçeli başkanı koruycam diye, bu ülke sınırlarını koruyan. 1 kere karakolu basılıp 4 kere çatışmaya giden adamın askerliğiyle dalga geçin.
    Buda size yakışıyor.
    GURUR DUYUYORUM askerliğimle, ve bunu istersem HER MESAJdada söylerim, istersem kişisel İMZAM yaparım.
    Ama siz dalga geçin benim askerliğimle. Şu an ben burda mesajı yazarken beni koruyan binlerce Asker olduğu gibi, bende 8 ay boyu İran'da sizleri korudum. Hadi dalganızı geçin.
    Şampiyonsun sen diyin. Aferim diyin. Kralsın diyin.
    Bazı insanlara bu yakışır.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.