Şimdi Ara

::::::Azıcık Felsefe Yapak:::::

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • A) İnsanın bilgisi aklınamı dayanır yoksa deney ve gözlemlerine mi?
    B) Aklın ve kalbinin arasında kaldıgında hangısıne secersın?
    C) Aklının kabul edip kalbinin kabul etmedigi ; Kaibinin kabul edipte aklın kabul etmedıgı sey ne olabılır ?

Diiakt edınde kafayı yemeyeın felsefe hocamız 28 yasında sacında bır tek sıyahlık bıle kalmadı

• bilgi akla dayanmaz gözlem, tecrübeye dayanır...

b ve c seçenekleri cevapsızdır....
  • uzun zamandır böle bi aklı başında bi topic görmemiştim..tşkler

1 - genel olarak bakmıorm olaya....benim bilgim aklıma dayanır....deney ve gözlem kesinlik taşımaz bence....yani birşeyi 1000 kişi yapıor diye o doğru diildir....deney ztn manevi şeylerde geçersizdir bence...

2 - aklım ve kalbim arasında kaldığımda şartlara göre değişir seçim tarzım....ama çoğu zaman kalbimi seçerim...çünkü çok akıllı değilim....

3 - Aklımın kabul edipte kalbimin kabul etmediği şey : Kadınlar
    Kalbimin kabul edipte aklımın kabul etmediği şey : Kadınlar
  • ajdar konulu topic ve böyle bir topicin aynı sayfada bulunması manidar olmuş
  • a)insanın bilgisi tecrübesiyle yoğurulmalıdır. ancak sentezlenebilirse doğru sonuca ulaşma olsaılığı artar.

b)genelde aklının gösterdiği yolu kalbin göstermez. ama genelde kalbimizin yolundan gideriz. ama yolunun vardığı nokta genelde senin gelmek istediğin nokta olmaz. biraz tecrübe ve deneymleri kullanmak daha faydalı olacaktır.

c)aklıma ilk gelen şey aşk. ama daha çok örnek verilebilir tabi...
  • a) insanın bilgisi deney ve gözlemlerin akılla işlenmesine dayanır.

b) kader dediğimiz şey hakettiklerimizdir ve akıl somut ve soyutuda kapsadığına göre aklınla tercih ettiklerinde her zaman kalbininde izleri vardır.

c) sevgilimin beni aldatması ve benim sevgilimi aldatmam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: VestMaster

A) İnsanın bilgisi aklınamı dayanır yoksa deney ve gözlemlerine mi?
    B) Aklın ve kalbinin arasında kaldıgında hangısıne secersın?
    C) Aklının kabul edip kalbinin kabul etmedigi ; Kaibinin kabul edipte aklın kabul etmedıgı sey ne olabılır ?

Diiakt edınde kafayı yemeyeın felsefe hocamız 28 yasında sacında bır tek sıyahlık bıle kalmadı

gidip yunan filozoflarını okuyosunuz sonunuz böle olur tabi git oku cüppeli ahmet hocayı yaww
  • a) insanın bilgisi deney ve gözlemlerin akılla işlenmesine dayanır.

b) en saçma olanı seçersin

c) Aşk ve ihanet
  • 2. soru için en doğru cevap bu ya. hatta en saçma olanı bir kaç kez tekrarlayabilirsin. nasıl önüne geçilebilir bunun bir yolu olmalı...

quote:

Orjinalden alıntı: guvenkab

a) insanın bilgisi deney ve gözlemlerin akılla işlenmesine dayanır.

b) en saçma olanı seçersin

c) Aşk ve ihanet
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.