Şimdi Ara

Azerbaycan TIP yazabilirsiniz (16-25k)3. sınıftan sonra DEVLETE geçiş (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
2
Favori
9.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: rht433

Bölümde toplam kaç türk vr 40 tane yöklü vr yöksüz kontejan kaç ve yöksüzlerin başarı durumlsrı nasıl 25binle gitmek var bide barajı aşamdan gitmek vr yani ?

Bir iki kişiye daha sormuştum bir öğrenci için gerekli para yaklaşık 1500 tl demişti ordaki evlerin durumu nasıl ısınma su elektrik internet ve kaç kişi kalınması daha mantıklı ?

Türk öğrenciler fazlacaymış orada bu fazlalık etkinlik yaptırıyormu halısaha müzik tiyatro v.b. ?

Eğitim programının başlangıç ve bitiş tarihleri ( hazırlık öğrencileri için) yarıyıl tatil süresi ?

DEDİĞİM GİBİ KAFAMDA BUNLAR GİBİ ÇOK SORU VAR TERCİHLER BAŞLAMADI YAZARSAM GELECEK BÜYÜK İHTİMALLE EMİN OLURSAM YAZARIM YOKSA 3.SENEME BIRAKCAM SİZİ RAHATSIZ ETTİĞİM İÇİNDE ÖZÜR DİLERİM...
    Yöklü her sene 40 yöksüz öğrencilerin sınırı yok 300-400-500 çoğunluğu diş okuyor ama tıpta okuyan çok fazla benim yöklü yöksüz bir sürü tanıdık var hepsi iyi insanlar.

-Şahsen ben aylık 1000-1200lira harcıyorum(kira-yeme içme dahil) 3+1 evde 4 kişi kalıyoruz yurt imkanı pek yok yani çok seçme şansınız yok bazı cemaat yurtları var kalanlar orada kalıyorlar okulun yurdu var ama biraz hostel tarzı bir sistemi var tek kişi kalırsınız.Ben evde kalmanızı öneririm çoğunlukta evde kalıyor bakü de her şey çok ucuz biz 100mbit internet için aylık 40-45 lira ödüyoruz kota 0 :D elektrik-su bazen komik komik rakamlar geliyor 30-40lira ödüyoruz ortalama bakü çok ucuz şehir ulaşım metro-otobüs 20qepik

-Biz her hafta halısaha yapıyoruz ama diğer etkinlikler olsa da çok güzel olmuyor , tiyatro için azerbaycanın rusyada gelen çok güzel sanat-müzik kültürü ve salonları var ilgiliyseniz oralara gidebilirsiniz?gece hayatıda güzeldir bakünün ben pek sevmesemde gece hayatını, bakü gezmek için çok güzel şehir sıkılmazsınız

-Okul her sene 15eylülde açılır aralık sonunda dersler biter ve ocak boyunca sınavlar olur yarıyıl tatili şubatta başlar 15gündür ama çoğunluk 1 hafta eker 3 hafta yaparsınız 2. Dönemde 15 şubat okul açılış tarihidir mayısın sonunda dersler biter haziran boyu sınav olur temmuzda tatil başlar,hazırlık öğrencilerinin yarıyılı ocakta başlar 1.5 ay tatil yapıyorlar ben hazırlık yarıyılında 2 ay yapmıştım 2. Dönemde mayısın sonunda bitiyor hazırlık için tek sınav sonra gönderiyorlar hazırlık öğrencilerini hazırlık çok kolay bir sene yatarak geçireceksiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam ben de okuyorum o okulda yöklü öğrenciyim durum şu ki okul ciddi anlamda düşündüğünüz gibi değil

1-) Lise gibi(Üni hayallerimizi orada kuramazsjniz

2+) Rüşvet var ve herkesi zorluyorlar yöklü olsan bile rüşvet verdirmeye zorluyorlar .Ben vermedim ama canımı çıkardılar resmen

3-) Temel bilimler adına okulun öğrettiği bir şey yok ve Konya Merama gectigimde ne yapacağım diye düşünüyorum kara kara

Yani bazı gerçeklikler düşündüğünüzden farklı ayrıca konu sahibinin de benim de söyleyemeyeceğim konular var :)

Yani hemen gaza gelmeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: AltayLord

Hocam ben de okuyorum o okulda yöklü öğrenciyim durum şu ki okul ciddi anlamda düşündüğünüz gibi değil

1-) Lise gibi(Üni hayallerimizi orada kuramazsjniz

2+) Rüşvet var ve herkesi zorluyorlar yöklü olsan bile rüşvet verdirmeye zorluyorlar .Ben vermedim ama canımı çıkardılar resmen

3-) Temel bilimler adına okulun öğrettiği bir şey yok ve Konya Merama gectigimde ne yapacağım diye düşünüyorum kara kara

Yani bazı gerçeklikler düşündüğünüzden farklı ayrıca konu sahibinin de benim de söyleyemeyeceğim konular var :)

Yani hemen gaza gelmeyin
    1-Doğru lise gibi ama sonuçta direk tıp kazanamayanlar için bir imkan ben pişman değilim yazdığım için

2-Rüşvet var ama ben zorladıklarını düşünmüyorum çalışanlar rüşvet verenlerden daha çok puanla gidiyor sınava

3-Eğitim sistemi düşük burda haklısın ne kadar çalışıp ne kadar bilgiyle Türkiyeye döneceğin tamamen sende bitiyor.

Dediklerin doğru ama bu program zaten bizim gibi direk TIP kazanamayanlar için böyle bir imkan var iyi yönleri kötü yönleri var 3. sınıfın sonunda Türkiye garantisi olması en güzel yanı kötü yönlerini de burada söyleyelim ki bilsin insanlar geldikleri zaman nelerle karşılacaklarını.

• Hocam bakın siz pişman değilsiniz ama şu var ki; oraya gidip soven onca insan var :) Ben şahsen kişisel olarak onermiyorum inanmayan varsa da özelden her türlü detayı anlatırım ama

Ya illa geleceğim derseniz beklentilerinizi dusuktutun .Alın size kitap diye ilk günden kitap alırsınız sonra kitabi hiç açıklamadan şu konuyu çalışın gelin diye ödev verirler ve yüksek puan vermeleri için 10 sayfalık kitabı okuyup anlamanızı değil ezberlemenizi isterler

Hocama da saygılarımı sunuyorum yanlış anlamasin ama bence bu uniyi tanitarak hatta birazcık iyi propaganda etmek bile riskli ama siz nasıl isterseniz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: AltayLord

Hocam bakın siz pişman değilsiniz ama şu var ki; oraya gidip soven onca insan var :) Ben şahsen kişisel olarak onermiyorum inanmayan varsa da özelden her türlü detayı anlatırım ama

Ya illa geleceğim derseniz beklentilerinizi dusuktutun .Alın size kitap diye ilk günden kitap alırsınız sonra kitabi hiç açıklamadan şu konuyu çalışın gelin diye ödev verirler ve yüksek puan vermeleri için 10 sayfalık kitabı okuyup anlamanızı değil ezberlemenizi isterler

Hocama da saygılarımı sunuyorum yanlış anlamasin ama bence bu uniyi tanitarak hatta birazcık iyi propaganda etmek bile riskli ama siz nasıl isterseniz :)
    İyi propaganda değil özelden bende hertürlü kötü tarafını anlatıyorum ama bu program bence Devlet tıp a direk gidemeyip özelede gücü yetmeyenler için son bir umut bence hatta mezuna kalmadan yazılmaması gereken bir program ama 4 sene kahrını çektikten sonra belki sevineceklerdir devlete tıpta okudukları için sende bende ne kadar sevmesekte 3.sınıfın sonunda Türkiye ye dönücez en azından insanlar böyle bir imkanın varlığını bilsinler diye düşünüyorum dediğin gibi iyi tanıtmak lazım özellikle kötü taraflarını

• 1) lise gibi derken kasıt okul ev okul mu ?

2)rüşvete zorlamalarının sebebi ne ?

3)bana ilk 3 yıl eğitimin çok iyi olduğunu hatta burdaki bazı üniversitelerden daha iyi olduğunu söylediler

Zaten burdaki üniversitelerdeki arkadaşlarım okula gitmiyorlar evde slaytlarla hallediyorlar meseleyi bide pratikte konuyu kavramış oluyorlar yani demek istediğim o kötü olan eğitimi ben kendi adıma güzelleştiremezmiyim TR de okuyan arkadaşlarımdan slaytları onların eğitim gördüğü kitaplatı temin ederek bu açığı kapatamazmıyım?

4) TR de hangi üni.geleceğin nasıl bellli oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: rht433

1) lise gibi derken kasıt okul ev okul mu ?

2)rüşvete zorlamalarının sebebi ne ?

3)bana ilk 3 yıl eğitimin çok iyi olduğunu hatta burdaki bazı üniversitelerden daha iyi olduğunu söylediler

Zaten burdaki üniversitelerdeki arkadaşlarım okula gitmiyorlar evde slaytlarla hallediyorlar meseleyi bide pratikte konuyu kavramış oluyorlar yani demek istediğim o kötü olan eğitimi ben kendi adıma güzelleştiremezmiyim TR de okuyan arkadaşlarımdan slaytları onların eğitim gördüğü kitaplatı temin ederek bu açığı kapatamazmıyım?

4) TR de hangi üni.geleceğin nasıl bellli oluyor
    - Okul sistemi çok kötü sınıflar 15er kişilik kampüs alanı yok okul 4-5 bina 1 hastaneden oluşuyor, yani üniversite havası beklemeyin eğitim mentalitesi açısından da üniversite havası yok

-Rüşvete zorlamalarının sebebi tek mantıklı açıklaması ülkede öğretmen memur maaşları düşük ve insanlar rüşvetlerle birbirini besliyor bu durum azerbaycan da normal ama sen istemedikten sonra kimse senden rüşvet alamaz seni zorlayamaz hatta sen söylemedikten sonra bahsini bile açmazlar okulun rüşvetle anılmasının sebebi yöksüz öğrenciler sene boyunca ders çalışmayıp para vererek puanlarını artırıyorlar(rüşvet vererek direk ders geçme diye bir şey yok çalışan adam rüşvet verenden daha çok puan alır hatta).

-Bende yazmadan önce ilk 3 sene eğitiminin Türkiyeden daha iyi olduğunu okumuştum ama buraya gelince öyle olmadığını anlıyorsunuz sizin kendiniz çalışmanız gerekiyor bir şeyler katmanız için kendinize

Son dediklerinde bende katılıyorum benimde arkadaşlarım okulda öğrenmediklerini slaytlardan notlardan çalıştıklarını öyle geçtiklerini söylüyorlar,arkadaşlarından not alıp çalışabilirsin bizde burada kitapları kendimiz temin edip çalışıyorız arayı tamamen olmasada çok büyük bir kısmını kapatabilirsin.

-Kazandıktan sonra evine ösym den mektup gelerek bildiriliyor eylül-ekim-kasım gibi gelir mektup bana adresten dolayı gelmemişti bende ösym yi arayarak öğrenmiştim.

• BU dediklerini dikkate alacam ama 1 kişiyle de olmuyor şu anda 1 olumlu 1 olumsuz yorum var biraz daha fazla insanın yorumuna ihtiyaç var

• Merkezi Yerleştirme Puanımla Yatay Geçiş yapabilir miyim bölümünüze hazırlık okuyorum şuan. Acil yardım lütfen
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.