Şimdi Ara

Azerbaycan Tıp Üniversitesi - Tıp Fakültesi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
8
Favori
80.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki ben bu sene yöksuz gelsem benim yatay gecis yapmama izin verirler mi.verseler de bu cok zor mu olur
  • Jdhdjd J kullanıcısına yanıt
    İlk 50 bindeysen, YÖK'e denklik başvurusu yaparsın ve kabul edilirse yatay geçiş hakkın olur. Ama 50 binde değilsen mümkün değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Musydhe

Peki hazırlık sınıfını erken bitirme ihtimalin olurmu
    Hazırlık zaten Şubat ayının başında bitiyor. Şubat'ın ilk haftası bir sınav oluyor ve ondan sonra 1. Sınıf başlayana kadar (15 Eylül) okul olmuyor. Daha erken bitirme veya hazırlığı direk geçme mümkün değil.
  • Nibelungen27 kullanıcısına yanıt
    Anladım Teşekkür ederim hocam
  • Hocam internette biyerde okudum hazırlık sınavının %70ni yaparsak direk geçebiliyormuşuz.29bin sıralama yaptım okulu tavsiye eder misiniz şehir nasıl dil zor mu
    Hocam 32 k arkadaş var tutma ihtimali nedir
  • Klavuzda yurt ücretine aylık 600$ yazıyor. Doğru mu? Sen senelik 3000₺ dedin galiba.
  • @Frankie99 Yok kılavuzda yanlış yazıyor, eğer değişmediyse 1000 manatti en son

@Musydhe Şuanki duruma göre ihtimal yüksek hocam

@Makvayuz46 Hayır hazırlığı hiçbir türlü direk geçmek veya bir kismini geçmek mümkün değil. Eğer tıp istiyorsanız, yani diş falan da düşünmüyorsanız tavsiye ederim. Çok büyük bir beklentiniz olmazsa Bakü Türkiye'nin bircok şehrinden daha güzel aslında. Azerice başlarda zor gelecek ama alışınca sorun kalmıyor.
  • Peki sen ileride ne yapmayı düşünüyorsun? Mezun olunca nasıl imkanlarla karşılaşacağız? Maaşlar ve hayat standartları nasıl?
  • Bir de dersler Azerice Rusça Ingilizce seçiliyor. Peki ya terimler trde olduğu gibi latince mi?
  • 42 bindeyim yatay gecis yapmak istersem ilk yokluleri alir diye dusunuyorum not ortalamasina bakiliyor sanirim not ortalamasi yuksek olan mi gecer ya da yanlis mi dusunuyorum
  • Hocam Türkiye'ye gelirken ilk 3seneden sınav yapıyolarmış doğru mudur
    Hocam oturma iznini nerden ve nasıl alıyoruz söylermisiniz
  • @Musydhe Dersler falan başladıktan baya sonra okul hallediyor o işleri. Siz okulun hastanesinde kan verip, sonucu pasaportla birlikte okula veriyosunuz sadece.

@Makvayuz46 Ya bunları nereden duyuyorsunuz

@Jdhdjd %70 YKS puanı, %30 not ortalamasına bakıyorlar
    Hocam kaç ortalama yapıp geçtiler
  • 2019 YKS'de 37 bindeyim. Azerbaycan Tıp fakültesi geçen yıl 39 bin 500 ile almış ve gitmeyi düşünüyorum ama dil konusunda TOEFL gibi dil sınavları istiyor ve benim dil konusunda çekincelerim var. Dil konusunu halletmesi kolay mı? Sınıfta kalınca da okumaya devam etme veya diyelim son sınıfta kaldım çok fazla para isteme gibi durumları yok değil mi? Burs iptali gibi bir şey değil yani devlet üniversitesi sonuçta.

Edit: Bu arada ben YÖK'ten seçerek gitmeyi planlıyorum da 37 bin sıralama ile gidince 4. sınıfta Türkiye'ye kesin dönebilir miyim? Yoksa şartları falan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nekson -- 20 Temmuz 2019; 12:56:53 >
  • Peki hazırlıkta Azerice seçtik diyelim haftada kaç saat ders görüyoruz cevapların için şimdiden teşekkürler
    4.sinifta Türkiye'ye gelince ücret ödeme devam ediyomu?
    Ve sen şu an Türkiye'de üniversite geçişi yaptınmi yapmadiysan orda kaçıncı siniftasin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nekson

2019 YKS'de 37 bindeyim. Azerbaycan Tıp fakültesi geçen yıl 39 bin 500 ile almış ve gitmeyi düşünüyorum ama dil konusunda TOEFL gibi dil sınavları istiyor ve benim dil konusunda çekincelerim var. Dil konusunu halletmesi kolay mı? Sınıfta kalınca da okumaya devam etme veya diyelim son sınıfta kaldım çok fazla para isteme gibi durumları yok değil mi? Burs iptali gibi bir şey değil yani devlet üniversitesi sonuçta.

Edit: Bu arada ben YÖK'ten seçerek gitmeyi planlıyorum da 37 bin sıralama ile gidince 4. sınıfta Türkiye'ye kesin dönebilir miyim? Yoksa şartları falan var mı?
    Hocam dili bu kadar kafanıza takmayın. Konuda bilmeniz gerekenlerden bahsettim. Gerisi bir şekilde hallolur.

Sınıfta kalma diye bir şey yok bizde. Dersten kaldığında tekrar sınavı oluyor. En önemli dersler için 600 lira civarı oluyor bu sınav için istedikleri ücret. O sınavı da geçemezseniz yaz okulu oluyor. Yaz okulunun max üç 2500 lira. Yaz okulunda da geçemezseniz gelecek sene alt dönemlerle beraber derslere giriyorsunuz. Ama bazı derslerde sınıf açılmıyor ve ancak o şekilde sene uzayabiliyor.

Türkiye'ye dönmek için herhangi bir şart yok. Kaç sıralamada olursaniz olun, yerleşmeniz yeterli. Siralamaniz sadece hangi üniversiteye döneceğinizi etkiliyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.