Şimdi Ara

Ayt Matematik Deneme İncelemeleri (Sizin de fikirleriniz eklenecek) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
65
Favori
10.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acil 2019u çözen var mı? Geçen kitapçıda gördüm güzelse alabilirim. Bir de 2020 ile çok aynı soru var mıdır?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Soruavcısı S kullanıcısına yanıt
    2019 ile soruları farklı ama , 2020'deki soruları Geo ,LTİ,Trigo denemelerinden kopyala yapıştır yapmışlar.Hatta temel kavram ve problem denemelerinden de birkaç soru almışlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: K0NF300

2019 ile soruları farklı ama , 2020'deki soruları Geo ,LTİ,Trigo denemelerinden kopyala yapıştır yapmışlar.Hatta temel kavram ve problem denemelerinden de birkaç soru almışlar.
    Hocam peki trigo ve lti denemeleri 2020 soru bankalarına eklenmiş mi? Yani mesela 2020 denemeleri ve soru bankalarını çözersem denemelere gerek kalmaz mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acil Reaksiyon
    Orta seviye bazı sorularda orta üstüne çıktığı oluyor.Normal netlerimle aynı geliyor

2019 gibi hepsi yeni nesil değil (öyle de olması lazım) güzel klasik sorulara da yer vermişler

Müfredat dışı soru daha görmedim

2019 reaksiyondan tamamen farklı diyebilirim ama 2020 reaksiyon sorularının çoğuna yakınını LTİ,Geo,Trigo denemelerinden kopyala yapıştır yapmışlar.Alan denemelerini çözdüyseniz sadece log dizi parabol vs. İçin çözmüş olursunuz denemeyi

Video çözümleri youtube da bir hocanın kanalında var fenada anlatmıyor ama tüm denemenin çözümü bir videoda olduğundan 1 sorunun çözümüne bakmak için yüzlerce megabayt gidiyor.
    Alan denemeleri çözülmediyse alınabilir 2019 reaksiyona göre sınava daha yakın.

Toprak Ayt Matematik Denemeleri

Genellikle Orta Altı - Orta seviyede soruları var.
    Matematik denemelerine başlangıç için birebir.
    İlk 20 sorusu tyt düzeyinde yarım dakikada çıkan soruları var.Gelse klasik sorulardan oluşuyor.Birkaç denemede bir güzel fonksyon soruları oluyor arada bir de log polinomdan vs. güzel sorular çıkıyor (3-4) denemede bir. İlk 20 soru olarak tabir etttiğimiz kısmını beğenmedim
    LTİ sinde özellikle integralde güzel soruları vat.Limit türev se genelde ortalama bazen orta üstü soruları da olabiliyor.Her denemede geometrik limit soruları var.
    Geometri kısmını çok beğendim.Her denemesinde çizdirmeli katlamalı döndürmeli vs. Sorulardan fazlasıyla var ve gayet de güzel ama analitik ve çember analitiği soruları için aynı şeyi söyleyemem genelde çok kolay sorular oluyor.
    Müfredat dışı olarak her deneme mantık soruları sorulmuş.
    Çözen herkes +30 net yapsın diye uğraşmışlar diyebilirim.Başlangıç için alınabilir

Paraf Ayt Matematik Denemeleri(2019)
    Orta-Orta Üstü bir deneme diyebilirim.
    Tüm güzel sorular ilk 6-7 denemeye toplanmış.Sonlara doğru sorular soru bankasından random soru seçilmiş gibi bir hissiyat veriyor,2 3 tane güzel soru oluyor.Ama ilk denemeleri güzeldi.Özellikle 1. Deneme muazzamdı beni çok kötü mors etti.
    İlk 20 soru olarak(sayı log dizi polinom parabol olasık..) çözdüğüm en zor yayın olasılık sorular güzel değil.
    Lti orta seviye bazen orta üstüne çıkıyor bazen dehşet zor sorular oluyor.
    Geo su yeni nesil yazılmaya çalışılmış ama becerilememiş klasik sorulardan oluşuyor.1 2 tane güzel soru çıkabiliyor.
    Zaten sınava az kaldı çözülmese de olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K0NF300 -- 16 Şubat 2020; 10:36:23 >

• arthurdent42 A kullanıcısına yanıt
    Sb sini çözmedim bilmiyorum

• Bilgi Sarmal Ayt Matematik Denemesi
    Genellikle orta seviyede soruları var.Topraktan sonra zor denemelere başlamadan çözülebilir
    İlk 20 sorusunda en az 2 3 tane güzel sorusu oluyor diğerleri klasik veya baya uğraştırıcı cinsten ben beğendim.
    Lti si orta seviye genelde İntegralin 3 yada 4 sorusundan biri orta altı 2si orta 1 i orta üstü oluyor.(birden fazla soru sorulan konularda da böyle).Dengeli dağıtmışlar o yanı çok güzel.
    Geometrisi fena değil bazen kolaya kaçtığı yerlerde oluyor max 1 2 tane orta üstü soru oluyor.Yeni nesil ağırlıklı klasik harmanlaması diyebilirim.
    Müfredat dışı olarak sonsuza giden limit sorusu gördüm 1 tane daha yakalayamadım.

Sonuç Derece AYT Matematik Denemeleri
    Benim favori denemem. Çözerken zevk aldığım bitti diye üzüldüğüm nadir denemelerinden.İlk 20 Lti Geo hepsi kaliteli. Bazı sorularda gereksiz hikayeleştirme yapılmış o yanı kötü sadece.Gerçekten zorluyor.Çözdülten sonra denemenin yarısını güzel soru diye işaretliyorum.
    Müfredat dışı görmedim daha.
    Sonlara doğru kesinlikle çözülmeli.

• yapmacikinsan0 Y kullanıcısına yanıt
    Resmi işlemler baştatılmıştır ancak geri dönüş halen alınamamıştır. :)
  • Başlangıç için Toprak daha mı iyi olur peki Hız ve Renke kıyasla ?
  • Düşünenadam07 kullanıcısına yanıt
    Hocam hiz ve renk cidden kalitesiz toprak daha iyidir bence

• Muhammed0123 M kullanıcısına yanıt
    Peki kalitesiz demenizin altındaki sebep nedir hocam ? Neden kalitesiz buluyorsunuz denemeleri ?
  • Çok güzel konu up. Bu arada tyt mat için de yapabiliriz

• K0NF300 kullanıcısına yanıt
    Hocam sonuç dereceyle acili kıyaslarsanız hangisi daha zor sizce. Normal netlerinizle ve acilde yaptığınız netleri sonuç derecede yaptığınız netlere kıyaslayabilir misiniz ? Birazdan kitapçıya gidip deneme almayı planlıyorum. Metin yayınları veya Sonuç arasında kaldım

• suicidalMert kullanıcısına yanıt
    En zoru büyük ihtimal Sonuç Derecedir hocam.
  • Düşünenadam07 kullanıcısına yanıt
    Fen bilimlerinin ayt denemesini çözdünüz mü hocam ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicidalMert -- 16 Şubat 2020; 18:30:53 >
  • suicidalMert kullanıcısına yanıt
    Maalesef hocam
  • Acil reaksiyonun fotografi gecen seneki deneme.Bu seneki 12li.Bilmeyen arkadaslar vardir belki yanlis almasinlar diye uyarayim dedim.Hocam siz de isterseniz duzeltin.

• Faydalı bir konu olmuş eline sağlık, yakında ayt mat denemelerine başlayacaktım iyi ki görmüşüm bu konuyu

• Hız ve renk ayt mat denemesi hakkındaki yorumlarım
    Yeşil ve mavi denemeleri çok sert olmayan sorulardan oluşuyor, başlangıç için ideal fakat ben ösymye yakın veya ösym zorluğunun biraz üstünde deneme çözmek istiyorum derseniz kesinlikle uzak durun. Kırmızı ve turuncu denemelerinde bazen sert sorular olabiliyor.
    Matematik kısmında yeni nesil soruya rastlamamıştım, ancak bildiğimiz üzere ayt geometri de (analitik sorularını dahil etmezsek) biraz yeni nesile kayıyor. Bu denemelerde hiç yeni nesil geometri sorusuna rastlamadım.
    Müfredat dışı sorulara rastladığım oldu. Uzay geometri soruları var birkaç denemesinde.
    Pek tavsiye etmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D63A2EC38

Acil reaksiyonun fotografi gecen seneki deneme.Bu seneki 12li.Bilmeyen arkadaslar vardir belki yanlis almasinlar diye uyarayim dedim.Hocam siz de isterseniz duzeltin.
    Hemen düzelteyim hocam çok teşekkürler

• Güzel konu olmuş.
    Karaağaç geçen yılki gibi, ben beğeniyorum daha çok bir kaç soru görmek için çözüyorum. Bence sınavın biraz üzerinde. Geo su fena değil, klasik şekilli karışık. Fazla şekilli soru yok. Arada farklı güzel sorular oluyor.

Metin 6lı ayt mat denemesi hakkında fikri olan var mı? İnternetten bakıyorum alasım var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kendini Çaylayan Adam -- 16 Şubat 2020; 22:14:37 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.