Şimdi Ara

Aynı Wi-fi ağına bağlı cihazlarda aynı reklam çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, öncelikle şundan bahsetmek istiyorum 14 subat zamanında nişanlıma bi iç giyim ürünü almak istedim ve piyasasını yokladı. Ne ne kadardır diye internette gezindim.

Lakin şöyle bi durumla karşılaştım örnegin gezindiğim ürünler aynı Wi-Fi'da baglı cihazlarımda (telefonlarda ailemin bilgisayarında) aramaya bunu yazınca otomatik olarak daha önce bu sitelere girdiniz ve bu reklamları görüyorsunuz uyarısı ile karsılastım. Bir türlü kapatamadım. Adblock kullanıyorum ama bu neden oldu hiçbir fikrim yok.

Tamam kendi özel bilgisayarımda bunlar çıkabilir sıkıntı degil ama diğer Wi-Fi'a baglanan tüm kişilerde bunların çıkmasını istemiyorum nasıl düzeltebilirim yardımcı olur musunuz ?

• adguard dns ile reklamları engelleyebilirsin
  • Dışarıdan gelen yabancı misafir için ne yapıcam telefonunu alıp adguard dns mi kuracagım dediginizi tam olarak anlayamadım
  • modemdeki dhcp bölümünde dns kısmına adguard dns'in ip adresini gir, bağlanan cihazlar o dns sunucusunu kullanacaktır.
  • Aynı Wi-fi ağına bağlı cihazlarda aynı reklam çıkıyor

Buradan mı bahsediyorsunuz tam neresi oluyor ?
  • Prımary DNS ve Second DNS kısmına girdim sanırsam orası _?
  • evet orası
  • işe yaramadı maglesef :(
  • Eğer google reklam ağına ait bir siteye girip bir kaç ürün bakarsanız google bu verileri toplar ve aynı ip adresini kullanan herhangi bir cihaza yine google reklam ağına sahip bir reklam veren sitesinde gösterebilir. Girdiğiniz sitelerde reklamların nasıl düzenleneceğini yine google üzerinden tanımlayabilirsiniz. Aşağıda verdiğim linkte bulunan yönergeleri takip ederek bu sorununuzu çözebilirsiniz.
    https://support.google.com/accounts/answer/2662856
  • Bunlara bakmıştım maglesef reklam kişiselleştirme ve ordaki şeyleri yapmama ragmen googlede aradıgım zaman ürünü sag tarafta cıkmakta (sponsorlu) şeklinde
  • Farklı modemle deneme imkanınız var mı ?tplink modemlerde sıklıkla karşılaşılıyor bu durumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni aldıgım modemi çöpe at diyorsun yani :?
  • Öyle birşey söylemedim.

Eş dosttan edinebiliceğiniz farklı bir modemle deneyebilirsiniz ve sonucu gözlemleyebilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba;

Statik IP mi kullanıyorsunuz? Eğer kullanmıyorsanız modemi kapatıp açtığınızda farklı bir WAN ip alıyor olmalısınız ve sorununuz çözülecektir.

Ayrıca emre1393 arkadaşın söylediği gibi adguard dns lerini modeme girmişsiniz ama bir fayda sağlamadığını söylüyorsunuz; bu işlemden sonra modemi kapatıp açmalısınız ve modeme bağlı cihazlarında bağlantılarını kesip tekrar bağlanmalarını sağlamalısınız aşağıdaki linkten yaptığınız işlemin çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz.
    https://adguard.com/tr/adguard-dns/overview.html#instruction
    Aynı Wi-fi ağına bağlı cihazlarda aynı reklam çıkıyor

Kolay gelsin.

• pi hole da çözüm olabilir. Ama dediğini gibi bende google'ın reklam anlayışını çok ofansif buluyorum.
  • Modemi sıfırladım farklı bi modemlede denedim sonuclar aynı maglesef valla sıkıntı yaptım çok.
    Telefonumun kendi mobil paylasımını yaptım gene onlar cıkıyor anlamıs degilim sanki 1 defa benim modeme baglanan bütün cihazlarda cıkıyor virüs gibi bir şey :(
  • adguard dns var yeşil tik şeklinde ama bende engelliyor diger cihazlarda var maglesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: zehir243771

Modemi sıfırladım farklı bi modemlede denedim sonuclar aynı maglesef valla sıkıntı yaptım çok.
    Telefonumun kendi mobil paylasımını yaptım gene onlar cıkıyor anlamıs degilim sanki 1 defa benim modeme baglanan bütün cihazlarda cıkıyor virüs gibi bir şey :(
    Hocam google hesabınızla telefona ve bilgisayarınıza giriş yapmışsanız bundan dolayı olabilir farklı cihazlarda aynı reklamla karşılaşmanız. Ayrıca Adguard dns gibi uygulamaların sorunu çözmesi gerekir eğer kastettiğiniz youtube reklamları değilse.
  • Google hesabı sadece benim kişisel bilisayarımda var diğerlerinde hesap bulunmamakta.
    Ayrıca bahsettiğim şey youtube reklamları ve diger çeşitli sitelerde kenalarda cıkan reklamlar değil.
    Örnegin x bir ürünü aradıgınızda daha önce baktıgınız o x ürünün kapsamlı hali gözüküyor daha detaya inip o x ürününde hangi modellere baktıgım googlede aradıgımda sag tarafta sponsorlu şeklinde görülmekte
  • Şöyle daha açıklayıcı olacaktır örnegin google'ye giyim yazdıgımda sag tarafta inceledigim iç giyim modelleri çıkmıkta.Aramaya iç giyim yazmamama ragmen
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.