Şimdi Ara

Aynı modeme kablo ile bağlı yeni formatlanmıs 2 pc ama internet hızları cok farklı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aynı modeme kablo ile bağlı 2 bilgisayar var, birinde 13 mbps hız alırken digerinde 90 mbps alıyorum. Bu fark neyden dolayı olabilir?

Windows 10 kurulu, düşük hız alana dün format atıldı, tüm sürücüleri güncellendi. Aslına bakarsanız 1 haftada 10 defa falan format atmısımdır, denemediğim şey kalmadı bir türlü aklım almıyor sebebini. Yüksek hız alan digerine gore daha yeni, en son aklıma gelen şey acaba düşük alanın ethernet kartının destekledigi maximum hız bu mu diye dusundum ama sanmıyorum oyle bir şey olacagını da. Ethernet kartı modelini de yazayım Arheros AR956X

Fikir veren olursa minnettar kalırım, teşekkürler.

• Düşük hız alan bilgisayarın öncelikle ethernet kartının modelini araştırın. 10-100-1000 mi yoksa 10-100 mü yoksa 10 mu :)

Bir de kablosunu kontrol edin. İki bilgisayarın kablo uzunluklarında farklılıklar var mı o da önemli.

Ama kablo çok vasat da olsa bu kadar düşük almaması lazım. Ben ethernet kartının desteklemediğini düşünüyorum.

Kontrol edin tekrar cevap atın yine fikir verelim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.