Şimdi Ara

Aynı hızlarda ki Ryzen 1200 ün tek çekirdek performansı Ryzen 1400 den daha iyi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimde şuan hem Ryzen 1200 hemde 1400 bulunmakta daha doğrusu tepe seviye kartlar almayı düşünmediğim için (maksimum 1060) Ryzen 1400 den 1200 e geçiş yaptım.

Uzun uzadıya oyun testleri vs. yapamıcam zaten 1050ti ile pek bir şey de ifade etmez fakat değinmek istediğim tek nokta Ryzen 1200 ün tek çekirdek performansı daha iyi.

İki işlemci de 3.8ghz ve güç seçenekleri yüksek performans olarak seçili şekilde Cinebench R15 de Ryzen 1400 144 puan alırken, Ryzen 1200 150 puan alıyor.

Evet arada ki 6 puanlık fark oyunlarda çok bir şey ifade etmiyor ama işin asıl ilginç yanı 1200 ün 1400 den az da olsa daha iyi tek çekirdek performansı sunması

• O skorlara sıcaklıklar da etki ediyor voltajlar etki ediyor bence genelleme yapılamaz.
  • Şaşırtıcı değil zannımca, sonuçta çekirdek sayıları, birim alandaki işlem alanı farklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • G4560
  • 1600 stok 2133 ram 147

hizli ramler olsa 150 ben de alirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 5 Eylül 2017; 17:42:33 >
  • ryzen5 1400 159

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.C.B -- 5 Eylül 2017; 17:58:49 >
  • ryzen 1400un smt sini kapatsaniz buyuk ihtimal ayni sonucu alirsiniz.

• @rerererara

Voltajlarla hic ugrasmadim direk ikisini de ayni seviyeye cektim 1.35v ki zaten sogutuculari hatta macunlari bile ayni.

@Wilson Fisk

Ramlerin R15 de tek cekirdek performansina etki edecegini sanmiyorum. Zaten stok 1600 icin gayet guzel bir skor almissiniz. OC ile 158-160 olabilir.

@jam&jam

Guzel skor hocam ama 4ghz 1200 eminim 159 dan daha fazla alir

@yolyordam35

1400 un tek alinabilir tarafi zaten 4/8 olmasi yani ekstradan 4 sanal cekirdek ee onu da Smt ile kapatip 4/4 yapacaksak ne anlami kaliyor bu islemcinin

• Siyah Kalem kullanıcısına yanıt
    o zaman 1400le 1200u kiyaslamanin da bir anlami kalmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: yolyordam35

o zaman 1400le 1200u kiyaslamanin da bir anlami kalmiyor

Oyunlarda performans olarak aralarinda 1fps bile yok gayet guzel karsilastirilabilirler

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen

G4560

ne oldu sesin icine mi kactiadami boyle mort yaparlar bos beles konusursan surekli

• https://youtu.be/DwaJWRgVGos

• tek cekirdekte ram etki etmiyorsa o zaman stok hiz icin iyi diyecez gececez.bir arkadasa 1200 aldirdim o da baska bir arkadasina aldirmis 3.9 yapmislar hala da takoz diyorlar su soyledigim dogru mudur? : 1800x'ten asagiya dustukce silikon kalitesi dusuyor yani 1800x 4 ghz yapabilir su anda kullandigim anakartta bile oc genie ayarinda 1800x'i 4 ghz yapiyor tek tusla ama asagiya dogru 3.4'e kadar dusuyor model dustukce.yani diyorum ki 1200 ile 3.9 yapabiliyorsaniz cok iyi bir sey.
  • sendomi S kullanıcısına yanıt
    oğlum tatile gittim geldim hala aynı şeyler 2000 km yol katettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen

oğlum tatile gittim geldim hala aynı şeyler 2000 km yol katettim

oho yollari ben dosemistim zamaninda

• quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

tek cekirdekte ram etki etmiyorsa o zaman stok hiz icin iyi diyecez gececez.bir arkadasa 1200 aldirdim o da baska bir arkadasina aldirmis 3.9 yapmislar hala da takoz diyorlar su soyledigim dogru mudur? : 1800x'ten asagiya dustukce silikon kalitesi dusuyor yani 1800x 4 ghz yapabilir su anda kullandigim anakartta bile oc genie ayarinda 1800x'i 4 ghz yapiyor tek tusla ama asagiya dogru 3.4'e kadar dusuyor model dustukce.yani diyorum ki 1200 ile 3.9 yapabiliyorsaniz cok iyi bir sey.

ben g4560'dan ryzen 1200'e gectim takoz diyen arkadasin ne icin dedi acaba oyunda pek fark yok ama coklu islem yapinca islemci 4.cekirdekle iyi performans veriyor mesela 10gb rar dosyasini acarken internetde dolasip video izleyip ayni anda 20 sayfa acabiliyorum fiyatina gore alinabilecek en iyi islemci bende 3.9ghz olarak kullaniyorum ram tek kanla 2800mhz ben gayet memnunum

• sendomi S kullanıcısına yanıt
    Takoz derken 4 ghz olmamis ona diyorlar.ilk ciktiginda millet r7 ile en az 4 ghz gosterdigi icin ryzenler 4 ghz olur gibi bi inanis olustu.4 ghz yapamayani dovmuyorlar olabilir 3.9 da gayet iyi.yukarida resmini gosterdigim 1600u kullaniyorum 2133 ramle kardesim biraz orijinal ama stok bile iyi kaciyor.amdnin olayi zaten masaustunde yigilmamasi.o begenilmeyen fxler bile bu sekildedir.3.8 halini gordum oyunlarda filan cok iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

Takoz derken 4 ghz olmamis ona diyorlar.ilk ciktiginda millet r7 ile en az 4 ghz gosterdigi icin ryzenler 4 ghz olur gibi bi inanis olustu.4 ghz yapamayani dovmuyorlar olabilir 3.9 da gayet iyi.yukarida resmini gosterdigim 1600u kullaniyorum 2133 ramle kardesim biraz orijinal ama stok bile iyi kaciyor.amdnin olayi zaten masaustunde yigilmamasi.o begenilmeyen fxler bile bu sekildedir.3.8 halini gordum oyunlarda filan cok iyi.

2133mhz ram ilemi kullaniyorsun oc yapsana ram'e dostum, ryzen gayet iyi is cikartiyor 1200 bile iyi, uzun sure bu islemci beni idare eder cift kanal yapip ramleri birde ssd takarsam uzun sure kullanirim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.