Şimdi Ara

Aynı Anda İki Webcam

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
1
Favori
506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir web sayfası üzerinden görüntüyü kamera ile alıp işlemek için yazılım oluşturdum. Renge duyarlı olacak şekilde bir yazılım. Bu yazılım 2 kameradan gelecek görüntüleri alıp işleyerek ekrana sonucu yazdırıyor. Bir görüntü göstermesine gerek yok. Ancak 2 kamera usb olarak bilgisayarda aynı anda veri göndermesine rağmen birden çok usb girişi olan bir mini bilgisayarda sadece bir kameradan veri geliyor.

Benim bu konuda iki teorim var.
    1- Güç yetersizliği (Mini bilgisayar kameraların ikisini çalıştıracak kadar USB'ye enerji göndermiyor)
    2- Anakart üzerinde usb çıkışının tek olması (Yani anakart üzerinde tek çıkış olup, çoklayıcı mantığıyla çıkışlara dağıtılması)

Eğer güç yetersizliğinden ise bunu çözebilecek bir öneriniz olur mu? Kameralar sadece usb girişli olarak kullanılabildiği için USB girişli, güç beslemeli kameralar mevcut mu piyasada? 2. duruma pek ihtimal vermiyorum. Her USB'den ayrı ayrı ancak tek görüntü alabildiğim için kafamda eledim bunu. Ancak yine de tamamen ihtimal dışında da bırakamıyorum.

Bilgisi olan bir arkadaş varsa çok makbule geçecektir.

Teşekkürler...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.