Şimdi Ara

goldnet-5104P kamera uzaktan izleme sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
6.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bundan yaklaşık olarak 1 sene önce goldnet-5104P modelli kamera cihazından satın almıştım.Kurulum yapıldıktan sonra herşey yolunda gidiyordu yani telefonumdan uzaktan izleyebiliyordum.Hatta evimden uzaklaştığımda ya da mobil veriyi açtığımda da izleyebiliyordum.Fakat cep telefonuma virüs girmesi üzerine attığım formattan sonra kendim kurulum yaptığımda sadece kendi wi-fi ağımda yani evimde izleyebiliyordum.Mobil veriyi açtığımda veya başka bir wi-fi ağına bağladığımda ise izleyemiyorum.Soruma vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ediyor,yardımlarınızı bekliyorum.

• Arkadaşlar bundan yaklaşık olarak 1 sene önce goldnet-5104P modelli kamera cihazından satın almıştım.Kurulum yapıldıktan sonra herşey yolunda gidiyordu yani telefonumdan uzaktan izleyebiliyordum.Hatta evimden uzaklaştığımda ya da mobil veriyi açtığımda da izleyebiliyordum.Fakat cep telefonuma virüs girmesi üzerine attığım formattan sonra kendim kurulum yaptığımda sadece kendi wi-fi ağımda yani evimde izleyebiliyordum.Mobil veriyi açtığımda veya başka bir wi-fi ağına bağladığımda ise izleyemiyorum.Soruma vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ediyor,yardımlarınızı bekliyorum.
  • Merhaba, öncelikle uygulamayı telefondan silip tekrar kurun, ardından uygulamayı açtıktan sonra yeni cihaz ekleme kısmından QR kod ile seçeneğini seçin. Kayıt cihazında sağ tık yapıp 'Klavuz' yazana tıklayın. Aşamaları geçtikten sonra karşınıza QR kod çıkacak okuttuktan sonra kayıt cihazında bulunan kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra işlem bitecektir. Eğer yapamazsanız goldnet ürünlerini retro güvenlik satmaktadır. Mesai saatleri içerisinde müşteri hizmetlerini arayarak destek alabilirsiniz bu konuda.
  • Makrotek kullanıcısına yanıt
    Efendim dediklerinizi daha öncede yapmıştım.Fakat hiçbir faydası olmamıştı.Yani QR kod ile okutmayı ve dediklerinizin nasıl yapılacağını önceden zaten biliyordum.Telefonumdan kameralarımı izleyebilmekteyim fakat başka bir yere gittiğimde ''mesela başka bir şehirde yazlığıma gittiğimde'' izleyememekteyim.Yani kısacası sadece kendi evimde izleyebiliyorum fakat uzakta bir yerde izleyemiyorum ''dediklerinizi önceden defalarca yapmama rağmen''.Ayrıca şimdide denememe rağmen bir faydası olmadı.
  • Kayıt cihazınızda DHCP etkin mi? Bir de bu işlemi evde WiFi ağına bağlı iken mi yapıyorsunuz, mobil internet ile eklemeyi denediniz mi?
  • Efendim daha önce mobil internet ile eklemeyi defalarca denemiştim fakat hiçbir işe yaramadı.DHCP ayarını ise aygıtımda bulamadım fakat DHCP ayarı şuan modemimde etkin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan Özgür

Efendim daha önce mobil internet ile eklemeyi defalarca denemiştim fakat hiçbir işe yaramadı.DHCP ayarını ise aygıtımda bulamadım fakat DHCP ayarı şuan modemimde etkin.
    Hasan bey başka telefonda deneyebilir misiniz iOS/android işletim sistemi değişikliği yapıp deneyin. Olmazsa kayıt cihazını fabrika ayarlarına döndürün yine olmazsa modem ayarlarınızı resetleyin kullanıcı arayüzünden. Eğer sabit IP kullanmıyorsanız kayıt cihazında ağ ayarları kısmında DHCP'nin etkin olduğundan emin olun. Sabit IP var ise seçili ise kaldırın.
  • goldnet-5104P kamera uzaktan izleme sorunu
    Efendim cihazımın kullanıcı arayüzü ve ayarları bu şekilde.Eğer başka yerlerden fotoğraf isterseniz atabilirim.Kendimi iyi ifade edemediğimi düşünerek böyle bir çözüm yoluna başvurdum.İyi günler diler,yardım etmenizi rica ederim.
  • Hasan Bey bu konuda ürünü aldığınız firma ile veya retro güvenlik ile görüşmeyi denediniz mi?
  • Gold net yada Retorguvenlik kamera sistemlerinden kesinlikle ALMAMANIZI öneririm. 1 aydır kamera gitti kimseye ulaşamıyorum!!!! Rezalet gerçekten. Hiç kimseninde umrunda değil

• Retro ve goldnet şu anda çok sıkıntılı sattıkları ürünün arkasında durmuyorlar topu bayilere atiyorlar bayilerde döneceğiz deyip dönmüyorlar uzaktan izleme daima sıkıntılı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.