Şimdi Ara

Aygıt yöneticisinde intel graphics yok (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
9.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: -RAUL

Hocam peki şöyle bir şey buldum şmidi kardeşimin bilgisayarının özelliklerine baktım işlemci grafikleri kısmında Intel® HD Graphics 4000 yazıyor. Aygıt yöneticisinde Intel® HD Graphics 4000 de var.

Bende bu sitede İşlemci Grafikleri : Intel® HD Graphics gözüküyor. Aygıt yöneticisinde bunun olması gerekmiyor mu?
    https://ark.intel.com/tr/products/50179/Intel-Core-i5-460M-Processor-3M-Cache-2_53-GHz?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

normalde olması lazı ama biosu bi karıştır çoğu pc izin vermez ama belki seninki biostan dahili kartı kapatmana izin veriyordur.
    gerekirse default yap biosu bi daha bak

• zeki1981 kullanıcısına yanıt
    biostan hic anlamıyorum hocam resimli anlatım falan var mıdır yada video falan
  • Driver Booster ı indirip tarat ve sürücülerini kur. İşlemcin İntel graphic ise onu kurar zaten. Eğer AMD ise amd yeuygun olan işlemci grafik kartının driver ini kurar. Yapman gereken tek şey taratıp "güncelle" düğmesine basmak.

İyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isma.il_koc94

Driver Booster ı indirip tarat ve sürücülerini kur. İşlemcin İntel graphic ise onu kurar zaten. Eğer AMD ise amd yeuygun olan işlemci grafik kartının driver ini kurar. Yapman gereken tek şey taratıp "güncelle" düğmesine basmak.

İyi günler.

aygıt listesinde aradığımız donanımı bulabilsek bu iş kolay ama donanım neden yok onu çözmeye çalışıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeki1981

quote:

Driver Booster ı indirip tarat ve sürücülerini kur. İşlemcin İntel graphic ise onu kurar zaten. Eğer AMD ise amd yeuygun olan işlemci grafik kartının driver ini kurar. Yapman gereken tek şey taratıp "güncelle" düğmesine basmak.

İyi günler.

aygıt listesinde aradığımız donanımı bulabilsek bu iş kolay ama donanım neden yok onu çözmeye çalışıyoruz.

Dostum driver olmazsa aygıt yöneticisinde zaten göremezsin. Sen şu driver ları bir kur bak nasıl görüyorsun aygıt yöneticisinde graphic kartını.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zeki1981

quote:

İyi günler.

Dostum driver olmazsa aygıt yöneticisinde zaten göremezsin. Sen şu driver ları bir kur bak nasıl görüyorsun aygıt yöneticisinde graphic kartını.

nası göremezsin ya en azından diğer aygıtlar listesinde görürsün.
    bilmiyorsun yorum yapma bari.

• selamlar,

Daha once yuklemistim driver boosteri ama öyle bir sey gördüğümü hatırlamıyorum smdi tekrar indiriyorum yeniden bakacağım ekran görüntüsü de atayım.

edit:
    Hocam güncel olmayanlarda webCam, 2 tanede ağ bağdaştırıcı yazılımı var... diğer her şey güncel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -RAUL -- 9 Şubat 2017; 0:15:2 >
  • İşlemcinin özelliklerinde Intel® HD Graphics gozukuyor ama aygıt yoneticisinde yok sorunum bu.

Olmayabilme ihtimali var mı ?
  • Arkadaş bilgisayarın çalışıyor mu? Çalışıyor. Ne yapacaksın dahili grafik birimini? Nvidia'yı görmüyor musun sonuçta. Default ve güçlü olan o. Yani bilgisayarının kullanması gereken optimum kart nvidia. İkisi bir arada çalışmıyor. Birisinin çalışmıyor olması gerekiyor. İntel hd grafik biriminin sana bir artısı yok. Muhtemelen çakışma yaptığı için birisi biostan devre dışı bıraktığı için göremiyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -RAUL

Aygıt yöneticisinde intel graphics yok

Aygıt yöneticisinde intel graphics yok

buyur hocam özelliklerle attım

Benim laptop da senin kinin aynısı ve aynı sorun var. 1 haftadır uğraşıyorum ama çözemedim.
    acer aspire 5742g laptopda iki tane ekran kartı var.

intel hd graphics 3000
    nvıdia gt 420 m (bende olan)

intel ekran kartını kurarken sadece turbo boost kuruluyor ekran kartı driverını kurmuyor.Bende daha önce yüklüydü hard diski değiştirdim sistemi yükledim tekrar kurdum yüklendi.Bios insydeh20 1.22 di. güncelledim insydeh20 1.30 yaptım artık aygıt yöneticisinde görünmez oldu driverı da yüklenmiyor.Eski harddiskimi taktım (onda yüklü olduğuna eminim çıkarmadan önce bakmıştım) fakat bios güncellemesinden sonra onda da görünmez olmuş.
    Biosta da ekran kartı seçme ayarı yok yani boş bios advance menusu felan yok.Oradanda seçemiyorum.Dosla eski biosu yüklemeye çalıştım the new image file is not support flash utility hatası aldım.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.