Şimdi Ara

Ayakkabı, parfüm vs. zam gelmemesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Markette aldıgım her seye hunharca zamlanırken geçen yıl dolar 4 civarıyken yaptıgım iki lüks markalı alışverişime baktım.

Nike ayakkabı 500e almışım aynı sitede şu an indirimli 350 saf fiyatı 500.
    Burberry parfüm (yanlıs hatırlamıyorsam)300e almıstım simdi aynı kozmetik sitesinde 285 indirimsiz.

Dolar 4den 7ye çıkarken bunların fiyatı aynı hatta daha ucuz.

Dolar bir anda 4e gelince her seyin fiyatı ucmustu ne almasam öbür yıl “keşke alsaymışım” diyordum, bunları önceki yıla göre cok pahalı olmasına ragmen dolar daha da yükselir diyip aldım. Direkt dolar olarak alınıp tl olarak satılan bu ürünlerin %50 artması gerekirken aynı kalmasının sebebi nedir? Aklıma iki sebep geliyor.

1) Geçen yıl dolar 7 bile olsa kar yapacakları fiyatı dolar 4 iken geçirmişler.
    2) Kimse birşey almıyor eldekileri satmak için ucuz tutmak zorundalar.

2. madde daha mantıklı gelse de kaç ayda nike ayakkabı stoku bitmez mi adamın, niyeti karsız satıp elinde kalma riskinden kurtulmaksa stoku bitirince dükkanı kapatır giderdi. Dh ölücülerinden mantıklı bir açıklama bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence stokta kalmış ürünlerdir.Yada yazlıksa normal kış indirimi de olabilir.
    Parfüm de ML oranına bakın belki azalma vardır.Eğer yoksa onlar da yukardaki sebeptendir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drumyr

Bence stokta kalmış ürünlerdir.Yada yazlıksa normal kış indirimi de olabilir.
    Parfüm de ML oranına bakın belki azalma vardır.Eğer yoksa onlar da yukardaki sebeptendir.
    Hocam indirim olsa bile saf fiyatının artması lazım. İndirimsiz aldım saf fiyat 500dü dolar 4dü. Saf fiyat yine 500ken dolar 5,5 indirimle de 350 olmuş. Parfüm ml aynı satın alırken favoriye aldıgım linke tıklıyorum 1e1 aynısı 300e almıştım indirimsiz şu an yine indirim yok 285tl.

Önceki yıl böyle degildi. Hepimiz lüks ürünlerde olan fiyat artışından bahsediyorduk. Iphone alanlar 6 ay kullandım simdi kârla satıyorum diyordu pc toplayanlar iki ay geç toplasam 5000 zarardaydım falan diyordu. O zaman da gıdada zam yoktu. Marketten aldıgım seyler önceki yılla aynıydı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 e 5 geçiriyorlarda ondan ,,, şu anki şartlarda aynı oranda geçiremedikleri için 1 e 3 geçirebiliyorlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.