Şimdi Ara

Ay iddia edildiği gibi yapay mıdır? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
4.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-F01EF196D

Geldi esas komplocu

Alıntıları Göster
    Konu dışında bir konuyu hortlatıp geliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O kadar da kafaya takmayın...Esasında hepsi birer simülasyon ürünü...

Gerçek sandığımız dünyada matrix tarzı bir yaşam sürüyormuşuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 25 Ekim 2018; 16:54:00 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

Bilim dusmanlari kadar gerizekali bir insan toplulugu yok Kanitli aciklama yapiliyor inanmiyorlar. Bunu benim sacma komplo teorimden daha kabul edilebilir kilan ne var diyorlar Saka gibi
    Konu sahibi ay yapay mıdır derken, aya gidilmemiş olabilir mi diye sormak istedi; yani gidilip ayak basılan o ay bu anlamda yapay mıdır diye sormak istedi. Ki bu soru tamamen bilimle ilgili değil. Yani ben veya başkası aya gidilmedi, ayak basılmadı dese bu bilim düşmanlığı sayılmaz. Bu arada ben de sorayım: Sizce aya gerçekten gidildi mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F01EF196D

Prof. Şengör'ün nihai olarak bahsettiği, benim de sözünü ettiğim "giant-impact hypothesis". Hatta benim gittiğim bir dersinde ilk önce bundan bahsetmiş, orijinal makalesini övmüş ve okumamızı tavsiye etmişti. Tabii çeşitli birçok hipotez var ama eldeki kanıtlara ve verilere en uygun açıklamayı bu hipotez yapıyor. Uyumluluklarını direkt olarak Wikipedia'dan aktarayım:

Alıntıları Göster
    Hocam biraz araştırdım, şu an bu konuda en güncel teori şu imiş '' 2 gezegenin çarpışması sonucu Dünya ve Ay'ın ortaya çıkması olmuş. Mars'tan büyük bu iki gezegen çarpışınca Dünya'nın etrafında disk oluşuyor ve bu zamanla Ay'a dönüşüyor.'' Bunun hakkında ne düşünüyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

Hocam biraz araştırdım, şu an bu konuda en güncel teori şu imiş '' 2 gezegenin çarpışması sonucu Dünya ve Ay'ın ortaya çıkması olmuş. Mars'tan büyük bu iki gezegen çarpışınca Dünya'nın etrafında disk oluşuyor ve bu zamanla Ay'a dönüşüyor.'' Bunun hakkında ne düşünüyorsun?

Alıntıları Göster
    Yeni hipotezler sürekli olarak kuruluyor elbet fakat bahsettiğim hipotez kadar iyi bir açıklama seviyesine gelebilmiş bir örneği yok henüz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.