Şimdi Ara

Avrupa'ya gidip çalışmak mantıklı değil mi ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
4
Favori
6.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pakaji2

Bu mesaj silindi.

Sen ne cok gormus gecirmissin oyle yas kac? Nerede yasiyorsun?

aksam 6 da ist da metrodan inen yorgunluktan pestili cikmis asgari ucretliye sor bakalim gidilir miymis? Tr den giden asgarici g.tu basi kaybetmezse zengin bile olur avrupada. Haftada 40 saat calissin ek ise bile gider. Sen neyden bahsediyorsun?

oyle 1100 gibi kiralar falan yok seni kandirmislar biriyle evi paylasir max verecegi kira 300-400

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yetenekli ve zeki adam burda durmaz zaten bizim gibi standart kişiler kalıyor mecburen

• quote:

Orijinalden alıntı: pakaji2

Bu mesaj silindi.

Ya sen el dezenfektani falan mi kokluyorsun nedir 😂 bide son mesajiymis isabet olur hadi naş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Namaste. -- 7 Ekim 2020; 10:6:22 >
  • Türkiye'de asgari ucretli çalışanların toplam çalışanlara oranı %43 ile dünyada 1.sirada ayrıca dünyanın haftada saat olarak en çok çalışan ülkelerinden birisiyiz. Buna doviz kuru da eklenince dayanilmaz bir hal alıyor.haftada 6 gün sabahtan akşama kadar calisan birisi olarak para yetiremiyorum kara kara düşünüyorum geleceği.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: supreius

30 yaşına kadar amatör kümede top oynamış düz lise mezunu mesleği olmayan türkiyede 1 gün çalışması olmayan amca oğlu 10 yıldan fazladır avrupada yaşıyor, belçika vatandaşı oldu şuan isviçrede ailesi ile birlikte yaşıyor, avrupa sizin düşündüğünüz gibi değil, insan odaklı ve zayıf gruplar korunuyor. türkiyede ki gibi saldım çayıra mevlam kayıra düzeni yok ab de. gidebilen gitsin.

Senln kuzen hayatindan memnun mu?

• pakaji2 kullanıcısına yanıt
    Hocam wuppertal da tren garının hemen yakınında merkeze 5 dakika yürüme 2+1 çöp parası televizyon parası dahil 350 euro ödüyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeoce -- 7 Ekim 2020; 10:18:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

O kadar masraf edip Almanya'ya Türklerin yanında yaşamak için gidiyorsan hiç masraf yapma, Türkiye'de de yanında yaşanacak Türkler var..

Herkes esinin dostunun yaninda yasar, avrupaya giden hangi turk buckingham sarayina davet ediliyor ki?

• Almanya herturlu Türkiye'den iyi

Bir kere Türkiye'de demokrasi bile yok

Yöneticiyi elestirsen tekme tokat hapse atıyorlar hemde vatan haini olarak yargilsniyirsun

Tamam 1500 Euro büyük maaş değil ama herturlu Türkiye'den iyi

1500 euro alan bir almanın evi olsa , alım gücü Türkiye'deki uzman doktora eşit

Misal PS4 arasında 10 katı fark var

Trde 3000 almanda 300

Avrupa'ya gidip çalışmak mantıklı değil mi ?
    Avrupa'ya gidip çalışmak mantıklı değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: zeoce

Hocam wuppertal da tren garının hemen yakınında merkeze 5 dakika yürüme 2+1 çöp parası televizyon parası dahil 350 euro ödüyoruz.

Gercekleri soyleyince cevap vermez o, payladigim icin blokladi beni kendi de biliyor ama iste almanci psikolojisi ne kadar Turk korkutabilirsem kardir diyor :)

• Namaste. kullanıcısına yanıt
    Hocam korkutmak için değil bence, biraz şey havası var ben biliyorum sen be bileceksiniz yani üstün çıkmaya çalışıyor ama yanlış bir tavır bence dedikleri doğrular ile örtüşmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: DR.erbatan

Annemin bulgar göçmeni arkadaşları gidiyor 3-4 ay çalışıyorlar kalan aylar yatıyorlar ama ne iş yaptıklarını bilmiyorum kenara 3k euro atsan sıkıp dişini 21k zaten

bulgar gocmeni degil, bulgaristan gocmeni! hala su basit seyi ogrenemediniz ayni azerbaycan turklerine azeri demeye devam ettiginiz gibi!

neyse goruyorum dil bilmeden avrupa ya gidip calisma hayali kuranlar var! yahu dil bilmeden nereye gidiyorsunuz?! hadi gittiniz bir sekilde diyelim, dil bilmeden bir duzenbaz turkun yaninda esir gibi calisirsiniz!

• Elinde hiç bir şey yoksa gidip çalışılabilir. Ben olsam öyle yapardım.

• Kardeş avrupadan bir davetin flaan mı var şirket tarafından? Nasıl gitmeyi planlıyorsun? AB şirketlerinin kollarını açıp türkiyedeki " allahın dağı üniversitesi %25 burslu makine mühendisliği" bölümünü 5-6 yılda bitiren adamları beklediği gibi bir algıya insanlarımız nasıl sahip oluyor? Oraya giden herkesin iş bulacağı algısı nereden geliyor? Yanlış anlama ülke durumu berbat ben de biliyorumbunu ve uzun bir süre düzelmeyecek fakat bakıyorum 10 kişiden 9 u ben avrupaya gideceğim çaışmaya diyor da neye güvenerek ve nasıl?

• Burada olayları saptırmaya çalışanlar var.

Bazı Avrupa ülkelerindeki asgari ücretler şöyle;

Hollanda 1636€

Belçika 1594€

Almanya 1584€

Yok efendim kiralar 1000€ falan denmiş. Oturduğun semte ve oturduğun evin kalitesine göre değişiyor. Oturulabilecek seviyede hele ki tek kalacaksan evler 400-500€ ya rahatlıkla bulabilirsin.

Hatta benim yakın arkadaşım 20 yıllık kredi çekerek ev almayı daha mantıklı buldu. Yıllık %1 ile bakın aylık demiyorum yıllık %1 ile kredi aldı. Şu an gerçekten kira öder gibi ev sahibi oluyor.

Ayrıca oranın kazancına göre yiyecek içecek fiyatları gayet uygu. Orada da BIM tarzı marketler var. Neredeyse bize bile ucuz geliyor. Siz Avrupa halkı için ne kadar ucuz olabileceğini tahmin edin.

Ülkemizde kayıtlı çalışanların %40'ı asgari ücretle çalışıyor. Hollanda'da bu oran %4, Fransa'da %9. Yani çalışıyorsun diye illa asgari ücret alacaksın diye bir şey söz konusu değil.

Bütün bu maddi konuları bir kenara bırakacak olursak, insana değer verme, saygı, koruma, adalet gibi konularda bizim fersah fersah önümüzdeler.

Avrupa ile yarışabilecek tek konumuz sağlık sistemimiz. O da daha iyi değil ama en azından sağlık hizmeti alabiliyoruz ve çok pahalı değil.

Bütün bunları alt alta koyduğumuzda imkanı olan, bu ülkede iyi para kazanamayan, genç ve gelecek vaat eden herkesin gönül rahatlığı ile yurt dışına çıkabileceğiniz düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: black exodus

bulgar gocmeni degil, bulgaristan gocmeni! hala su basit seyi ogrenemediniz ayni azerbaycan turklerine azeri demeye devam ettiginiz gibi!

neyse goruyorum dil bilmeden avrupa ya gidip calisma hayali kuranlar var! yahu dil bilmeden nereye gidiyorsunuz?! hadi gittiniz bir sekilde diyelim, dil bilmeden bir duzenbaz turkun yaninda esir gibi calisirsiniz!

Alıntıları Göster

1 kere yazalım dedik ha Bulgar göçmeni ha Bulgaristan göçmeni ne değişti şimdi ne oldu bunu yazınca avrupadakiler oooooo bu adam doğru yazıyor bunu biz en iyisi işe alalım, direkt şirkete ceo olsun mu diyorlar. Devrik cümle kursam tamam da yani kısalttım diye de bu yapılmaz.

• Namaste. kullanıcısına yanıt

Almanyada kiralar 1000 euro civarı, elinin altında internet var aç bak

• quote:

Orijinalden alıntı: DR.erbatan

1 kere yazalım dedik ha Bulgar göçmeni ha Bulgaristan göçmeni ne değişti şimdi ne oldu bunu yazınca avrupadakiler oooooo bu adam doğru yazıyor bunu biz en iyisi işe alalım, direkt şirkete ceo olsun mu diyorlar. Devrik cümle kursam tamam da yani kısalttım diye de bu yapılmaz.

Alıntıları Göster

yahu nasil da carpitmissin isi! ceo mus da vs.

bulgar gocmeni ile bulgaristan gocmeni cok farkli iki sey! bunu ogrenmen lazim! herkesin ogrenmesi lazim!

• Aman aman kavga etmeyin ya. Ben almanyada yasiyom söyleyin bana. Emlakciya gidiyim sizin icin fiyatlari isterim.

Ne tarz ev ariyosunuz deyin bana.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.