Şimdi Ara

Avrupa Cihazlarında sınırlanan kulaklık seviyesine çözüm! (Jailbreak şart değil) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
431
Cevap
60
Favori
34.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Birkaç yöntem söyledi bana ben de denedim olmadı :) halihazırda hala çözebilmiş değiliz. Bu böyle gider artık herhalde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu uzun zamandır takip ediyorum bir gelişme olursa yorumlarınızı esirgemeyin arkadaşlar.

• Halen bir gelişme yok sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kısmetse iOS 11'e artık. iOS 10 böyle gider malesef

• Htc ve benzeri firmalar kulaklık sesini güçlendirmeye çalışıp fark yaratmaya çalışırken apple varolan kaliteyi kısıtlıyor, bunu ne mantıkla yapıyor anlamak mümkün değil.

• Arkadaşlar ios 10.3.1 de sırf bu yuzden jb beklemekteyim.İos 11 beta yapan arkadaslarimiz bu olayi deneyip bize bilgi verirse super olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Makale_Helvetia

i'll give it a try one more time.

now on iOS 10.3 the headphone sound look a little bit louder than previous versions.

dostum 9.3.5 den 10.3.1 e DFU ile geçtim, bugünlerde bu volume limit kaldırma ayarınıda yaparım diyordum ki, artık bu şekilde ayarlanamayacağını okudum.
    sanırım genel ios 10 un basından beri böyle.

MacRumors'ta da hala çözüm bulan yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wilshire -- 7 Haziran 2017; 11:44:18 >
  • Wilshire W kullanıcısına yanıt
    Evet maalesef öyle artık telefondan müzik dinlemek hiç zevk vermiyor iOS 11 de ne olacak bakalım ama sanmıyorum böyle gider artık

Bundan sonraki cihazım da kesinlikle ABD cihazı olacak. Sınır falan yok onlarda

• iOS 11 ile hala bir yapılış yolu yok mu?
  • change.org ta isyanmı başlatsak, düzelticekleri yok bu işi :)
  • gittim swap 5s aldım sırf bu illetten kurtulmak için. değişim cihazı da israil cihazı olarak geldi HB kodlu. sınır falan yok valla kulaklarım müziğe doydu adeta. Türkiye garantili iPhone SE ne kadar cılız kaldı yanında..
  • Çok saçma bir şey şu Avrupa ses limiti, limit aşım uyarısı koy aşarsan karışmam de geç yani. Apple dışında bazı sony müzik çalarlar da da var bu olay.
    İpod touch 4. nesil kullanıyorum ios 6 sürümde kalan. Bu cihazda varmıdır limit, hangi apple modellerden sonra var tam anlayamadım.
    Benim ipod'da ayarlarda sınırlama seçeneği var kapatınca ses iki üç kademe daha artıyo ses daha dolgun geliyor mesela.
  • AB ses sınırı anahtarı gördüğün bütün Apple cihazlarında sınırlama vardır. Bu seçenek yoksa sınır yoktur. Bana değişim cihazı geldi HB/A kod numarası ile, baktım İsrail cihazıymış. Haliyle burası da AB ülkesi olmadığı için böyle bir sınır yok ve dünya kadar fark var ses konusunda. Bunu cihaz elime geçince daha iyi anladım.

Sırf bu yüzden Sony MP3 çalarımı da Amerika çıkışlı olarak almıştım.. biz de AB üyesi değiliz ama neden bu saçma sapan düzenlemeye maruz kalıyoruz anlamış değilim..

• Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    Aynen AB üyesi bir ülke olsak neyse, uyum süreçleri vs o yüzden herhalde. Çok saçma bir şey cihaz marka model ne olursa olsun ses sınır uyarısı yapar aşmak isteyen aşar sesi.
    Benim ipod touch'da varmı bilemedim şimdi yanımda değil akşam bakıcam tekrar, EQ ayarlarının olduğu yerde AB lafı geçmiyor ama sınırlamalar diye var bi seçenek işte kapayıp açınca baya fark ediyor seste.
    Ama dediğiniz gibi baya dünya kadar ses farkı varsa yazık burdaki cihazlara dünya vergi alıyolar zaten Türkiye cihazları için birde tam potansiyelini kullanamıyorsun.
  • Equalizereverywhere tweakinden başka çözüm bulamadım....

• Sesin sonlarına sarı ve kırmızı barlar çıkıyorsa sınır vardır. Hepsi beyaz ise yoktur öyle de anlayabilirsin. Ben sadece ses olarak kısık sanıyordum ama dolaylı olarak kalite de kısıtlanıyormuş. Basslar daha iyi vuruyor sınırsız'da. Sınırlı da bu kadar derin bass alamadım ben.

Kim akıl ettiyse bu AB ses sınırı zamazingosunu yedi sülalesini seveyim..

• Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam kim akıl ettiyse bu ses sınırlama işini...
    Bende dediğiniz gibi kırmızıya dönmüyor ses barı, sonuna kadar beyaz. Benim cihaz sondan bir önce kurtardı demek bu ses sınırından iphone 4 ile çıkan sürüm diye biliyorum benim ipod'u.
    Bir farklı olan işte müzik ayarları menüsünde ses sınırlaması diye bir seçenek vardı,
    onu kapayınca baya bir arttı öncesinde sönüktü ses. Keşke daha önce farketseydim o ayar seçeneğini, açınca değişiyo baslar hakkaten derin ve sert geliyo kulağın içine vuruyor, son seste iki üç parça dinledikten sonra rahatsız bile ediyor.
    Yinede tekrar yeni iphone lar ile karşılaştırcam ses çıkışını. Mağazadaki teşhir iphone SE ile denediğimde baya sönük gelmişti ses, içindeki müziklerden belki demiştim ama şimdi daha iyi anladım ses sınırının farkını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hatukoy

Aynen hocam kim akıl ettiyse bu ses sınırlama işini...
    Bende dediğiniz gibi kırmızıya dönmüyor ses barı, sonuna kadar beyaz. Benim cihaz sondan bir önce kurtardı demek bu ses sınırından iphone 4 ile çıkan sürüm diye biliyorum benim ipod'u.
    Bir farklı olan işte müzik ayarları menüsünde ses sınırlaması diye bir seçenek vardı,
    onu kapayınca baya bir arttı öncesinde sönüktü ses. Keşke daha önce farketseydim o ayar seçeneğini, açınca değişiyo baslar hakkaten derin ve sert geliyo kulağın içine vuruyor, son seste iki üç parça dinledikten sonra rahatsız bile ediyor.
    Yinede tekrar yeni iphone lar ile karşılaştırcam ses çıkışını. Mağazadaki teşhir iphone SE ile denediğimde baya sönük gelmişti ses, içindeki müziklerden belki demiştim ama şimdi daha iyi anladım ses sınırının farkını.

evet sende ses sınırı yok o zaman kurtarmışsın.zaten iphone 4s'ten sonra 5 ile birlikte AB ses sınırı saçmalığı gelmeye başladı cihazlara. iphone ve ipod'lara.. ipad'lerde bu sınır mevcut değil. valla 1 aylık bile değil SE ama değişim cihazı olan 5s elimden düşmüyor müzik dinlerken. iOS 9 ile gelse keşke dedim o zaman buradaki ayarlamaları yapar SE'de sınırlamayı kaldırırdım ama 10 ile geldi malesef meret..sanırım hala da bir çözüm bulunamadı bu ses sınırı işine.

bulunacağa da benzemiyor

• app store dan musifan diye bi uygulama indirdim ordan listeledigin şarkıların sesi yüzde 20 sesi daha fazla bilginiz olsun

• bebeto10 kullanıcısına yanıt
    Geçici değil kalıcı çözüm lazım hocam, musifan da değil bütün uygulamalarda kulaklık sesinde sınır olmamalı.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.