Şimdi Ara

AVRUPA CENNET DEĞİL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
234
Cevap
2
Favori
10.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dönercide çalışan adam Passat alıyorsa, bir zanaati, mesleği olan adam çok rahat iyi bir araba alabilir.
    Passat iyi değil mi diyeceksiniz. Haklısınız. Ama daha iyisi diyorum.

Sağlık konusu hariç sonuna kadar haksizsin. Hoş ki önemli sağlık sorunları için buraya geliyorlar gurbetçiler. Sıradan grip, ateş vs için de hastaneye gitmiyorlar, bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BF.Skinner -- 11 Mart 2020; 0:31:6 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende ingilterede yaşadım gayet cennet herşey ucuz daha iyi yaşıyosun -_- hollanda ispanya hırvatistan belçika almanya karadağ yunanistan gezdim italyada 3 kes kaldım insanlar için teknoloji lüks değil o ülkelerde
    Publara gidiyorsun ucuza yemek yiyip biranı yudumluyorsun aktiviteler eğlenceler var konserler türkiyedekinden daha fazla -_- adam 2k pound kazanıyor her yıl avrupada 2 etkinliğe katılıyor.
    Türkiyeye gelirdin ordan tatil yapar giderdin :D en basitini söyledim

Adamlar ucuza taz giyiniyor avrupada bizde öyle kıyafetler yok -_- bazıları made in turkey ve bengashi di sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 11 Mart 2020; 0:37:24 >
  • Naruto45 N kullanıcısına yanıt
    Ben de diyorum onları zaten insan gibi yaşarsınız yazdım.
    Ucuz her şey evet ama herkes çekemiyor altına mercedes herkes alamıyor 4 5 k avro. Hele ülkesinde kendini geliştirmeyip avrupadan medet uman birisi hiç alamıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BF.Skinner kullanıcısına yanıt
    Bak araba herkes alabilir türkiye gibi değil ucuz. Ama herkesin harcı değil kolay da değil mercedes bmw auidi almak

• quote:

Orijinalden alıntı: 6341

Ben de diyorum onları zaten insan gibi yaşarsınız yazdım.
    Ucuz her şey evet ama herkes çekemiyor altına mercedes herkes alamıyor 4 5 k avro. Hele ülkesinde kendini geliştirmeyip avrupadan medet uman birisi hiç alamıyor.
    yok ben onu demedim ben ehliyetim bile yok :D benim dediğim ufak şeyler sanırım ?
  • quote:

Bak araba herkes alabilir türkiye gibi değil ucuz. Ama herkesin harcı değil kolay da değil mercedes bmw auidi almak
    Orada yazdım alabilecekleri. Çok ütopik değil o arabaları almak.

Bu arada sadece araba ucuz değil.

• Hocam bende bulgaristan vatandaşıyım sizin gibi (şumenliyim). Şunu merak ediyorum burda 10 bin kazanan birinin almanyada 2 bin euro kazanan birine göre yaşam standartları daha iyi midir?

• hukukbey kullanıcısına yanıt
    Evet haklısın ben onu belirttim zaten yazıda insancıl yaşarsınız dedim.
    Son model cihazlar alırsın, müzeleri gezersin, gecelerde eğlenirsin arabada alırsın ama mercedes veya son model araçları zor alırsın. Bak ortalama 2 k avro aldığını düşün asgari ücret 1.6 k avro. Sen tek başına anca 150 hadi çok cimri ol 250 avro atarsın kenara son model araçlar 30 bin 35 bin avro de ikinci el fiyatı bu. 6 yıl boyunca her ay 250 avro atarsan kenara tek başına alırsın ama çok cimri olman lazım. Ama dediğin gibi şu da bir gerçek türkiye de her ay kenara 250 tl atsan 6 yıl sonra tofaş alırsın anca.

Ütopik değil 2 bin avro ortalama maaş ile hesaplarsan asgari ücret 1.6 k avro her ay kenara 250 avro atsan ortalama 6 sene sonra alabilirsin o araçları. Yani 1 2 yılda olucak şey değil. Ama 6 yılda türkiyede tofaş alırsın anca 250 tl kenara atarak

• Fulcrum299 F kullanıcısına yanıt
    Bence iyidir çünkü asgari ücret 1.6k avro zaten. Ve büyük şehirleri çok pahalı almanyanın. Türkiye 10 k daha iyi bence

• quote:

Ütopik değil 2 bin avro ortalama maaş ile hesaplarsan asgari ücret 1.6 k avro her ay kenara 250 avro atsan ortalama 6 sene sonra alabilirsin o araçları. Yani 1 2 yılda olucak şey değil. Ama 6 yılda türkiyede tofaş alırsın anca 250 tl kenara atarak
    Vasıfsız biri 6 yılda lüks araç alabiliyorsa Avrupa mükemmel değil mıdır?

• Naruto45 N kullanıcısına yanıt
    Evet o kısım öyle. Ya avrupaya giden insan gibi gayet güzel hayat yaşar asgari ücret bile alsa. Ama sadece bazılarının hayalleri gibi şak diyip mercedesler 3 4 k avrolar gelmiyor yok öyle bir şey onu demek istedim

Ben yazeım yazıda zaten avrupa muhteşem diye. Ama buradakilerin çoğu oraya gidip 1 2 yılda mercedes alıcağını sanıyor. Veya zengin olucağını sanıyor bu algıyı yıkmak için. Ama sağlık sorunu bunlara bedel oluyor ben bulgaristanda 2 saat ambulans beklediğimi biliyorum ve doktorları da bizimkiler gibi değil sağlık konusunda. Atatürk boşuna dememiş beni türk hekimlerine emanet edin diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: BF.Skinner

Vasıfsız biri 6 yılda lüks araç alabiliyorsa Avrupa mükemmel değil mıdır?

Alıntıları Göster
    Aslında değil sadece bize öyle geliyor. Çünkü burası cehennem ama onların yasalarına göre önce işe alırken Kendi ülkesinden tercih ediyorlar. O olmassa ab ülkelerinden oda olmadı TR gibi ülkelerden ki böyle olursa iş bulmak çok zor oluyor.

• benimkucukbebegim kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle adamlar önce alman diyor sonra avrupa birliği sonra türk. Bizim yaptığımız gibi göçmenleri kendi vatandaşından üstün tutmuyor.

• quote:

Ben yazeım yazıda zaten avrupa muhteşem diye. Ama buradakilerin çoğu oraya gidip 1 2 yılda mercedes alıcağını sanıyor. Veya zengin olucağını sanıyor bu algıyı yıkmak için. Ama sağlık sorunu bunlara bedel oluyor ben bulgaristanda 2 saat ambulans beklediğimi biliyorum ve doktorları da bizimkiler gibi değil sağlık konusunda. Atatürk boşuna dememiş beni türk hekimlerine emanet edin diye.
    O 1-2 yılda zengin olurum diyenleri çok da kaale almamak lazım. Sonuçta hayatı kazanmak daha o kadar kolay değil hiçbir yerde. Tabi, olayların normal seyri için konuşuyoruz. 1-2 senede her şey olağanüstü işleyip, zengin olan da olur ama konumuz o değil zaten.

işte umarım bir işe yarar insanlar bu hayallere kapılmaz. 6 ay önce komşumuzuz eşi gitmişti hayaller ile son model arabalae diyordu birikim yapmış biraz onla gitti. 3 4 ay işsiz kalmış şimdi de türk yerinde çaycıymış olan eldekine oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: benimkucukbebegim

Aslında değil sadece bize öyle geliyor. Çünkü burası cehennem ama onların yasalarına göre önce işe alırken Kendi ülkesinden tercih ediyorlar. O olmassa ab ülkelerinden oda olmadı TR gibi ülkelerden ki böyle olursa iş bulmak çok zor oluyor.

Alıntıları Göster
    Yalnız burada bir yanlışlık oldu gibi şimdi. Konuyu açan arkadaş oranın vatandaşı için de konuşmuş aynı zamanda benim anladığım kadarıyla. Onlar için yine sorun yok yani. Ama gurbetçiler için konuşacak olursak, herhangi bir işi varsa ve o işte iyiyse zaten açıkta kalmiyor, işine en çok yarayan adamı alıyorlar diye biliyorum. Herhangi bir işleri yoksa da zaten Türk bir işyerine girip asgarî ücrete çalışıyorlar.

• Ben Bi haberde gördüm gurbetçiler bayramda türkiyeye gümrükten araçlarıyla giren en kötü araba BMW idi. Sonuçta Burda lüks diye biniöe. Arabaya orda garsonluk yapsan 1 sene de o arabayı alırsın. Benimde tanıdık arkadaşlarım var hepside öyle, ahım şahım işleri yok ama ahım şahım arabaları var.

• Hocam benim zaten bmw veya mercedes'de gözüm yok, orada oolsam eli yüzü düzgün b-c segmenti bir araba çekerdim altıma deme şansım var mıdır? Çünkü arabalar biraz pahalı Türkiye'de biliyorsun

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.