Şimdi Ara

Avrupa almanya güllük gülistanlık 4/4lük bir yer değil (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.040
Cevap
9
Favori
43.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Anket Adamı

quote:

Orijinalden alıntı: i Am Not Dead

O degide neden parayi tl olarak hesapliyo bide asgari ucreti hesapla ordaki ayrica sende newyorkun gobeginde ev alirsan oyle olur tabi normal ilcelerdeki fiyatlar boyle degil yalan soyleyip kekleme milleti sende git bebekte ev fiyatlarina bak en dandik ev 5m tl

Asgari ücret net 1000 euro kira minimum 500 euro gıda masrafı aylık 400 euro kaldı cepte 100 euro ooo harca harca bitmez

Aga almanya da kaç kişi asgari ücretle çalışıyor bilgi verirmisin? Türkiye'de bu sayı 15 milyon çalışan olarak soyleniyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekkral34

quote:

quote:

O degide neden parayi tl olarak hesapliyo bide asgari ucreti hesapla ordaki ayrica sende newyorkun gobeginde ev alirsan oyle olur tabi normal ilcelerdeki fiyatlar boyle degil yalan soyleyip kekleme milleti sende git bebekte ev fiyatlarina bak en dandik ev 5m tl

Asgari ücret net 1000 euro kira minimum 500 euro gıda masrafı aylık 400 euro kaldı cepte 100 euro ooo harca harca bitmez

1000 Euro nerenin asgari ücreti pardon ?

Almanyanın asgari ücreti

• şu amerikada aylık araç sigortasının fiyat kısmında bir 0 fazla bence
  • bırakın arkadaşlar şunu akşam akşam stresini atıyor üzerimizde gereksiz yere laf atlatmayın belliki beyin taşımıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: meganers

quote:

quote:

Aga almanya da kaç kişi asgari ücretle çalışıyor bilgi verirmisin? Türkiye'de bu sayı 15 milyon çalışan olarak soyleniyor

Almanyada 3 yıllık ausbildung yani meslek diploman yoksa asgari ücrete talim oluyorsun yada 100-200 euro biraz yukarısına oda şansın varsa

Peki bu meslek belgesini almak için şartlar ne ? Almanyada orta okul diploması (Almanyada ortaokul 6 sene) meslek yeri bulmak zorundasın meslek yerlerinin %90'nı dolu bir akrabam meslek yeri bulamadı başka ülkeye gitti okumaya bak ben Türkiyede ortaokul mezunuyum belgem almanyada geçmiyor şimdi oldummu ben asgari ücrete talim _ evet malesef oldum gidip 1.5-2 senede ortaokul
    diploması almam gerek sonra şansım varsa meslek yeri bulacamda o mesleği becerebilirsem 3 yıl bekleyecemde sonra meslek sahibi olacamda ohoo

Meslek yeri bulacaksında orada 3 yıl staj yapacaksında sonra mesleğin oalcakta 1200 euro net maaşla başlayacaksında 1500-1600 euro net maaşın bile olana kadar en az 10 yıl geçer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schmerzhaft -- 25 Mayıs 2017; 22:25:19 >

• Evet 200k ya ankara'da bi arkadas ev almış Keçiören de adamı insaatcilar öldürücekti en son hatta öldürdüler galiba konusunu bulamiyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

Almanyanın asgari ücreti

Allahin cahili Almanya'da saat ucreti isler bu da 8.5 eurodur.

Bir Alman günde 8 saat ayda 22 gün çalışsa alacağı para yaklasık 1500 Eurodur.

Burada günde ortalama 10 saat essek gibi ayda 26 gun calisilir alinan para 1400 TL.

O adam maasiyla kac kg et sebze meyve alabilir

Sen maasinda kac kg et sebze meyve alabilir

Forumdaki diger arkadaslara sesleniyorum cahille cahil olunmaz tartisilmaz ben kaçıyorum beyni yanmis bunun kacin kurtulun.

• Almanya'da 2000 euro maas verseler. Bir de istanbul'da 6000 lira maas. Sener sen gibi topuklarimi popoma vura vura Atatürk havaalanina kosarım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mazot yuklu tanker

Almanya'da maaşlarını TL mi alıyorlar?

Allah'ım sen bu insanları yaratırken azcık da IQ koysaydın ya

Almanyada ortalama maaş net maaş 1600 euro (bakın net maaş diyorum siz brut maaşlara aldanıp o asgari ücret bile 1400 euro diyorsunuz)

Hay Allah'ım yareppim. Şu uğraştığımız adam bak

Adam diyelimki 1600 euro aylık alıyor. 165,000 euroluk ev alabilmesi için yaklaşık 100 adet maaş ayırabilmesi lazım.
    Türkiye'de bir adam 1600 tl alıyor diyelim. Diyelimki 165.00 tl'lik evi alabilmesi için yaşlaşık 100 maaş ayırması gerekli.

Yani 165 bin euro, 660 bin tl ediyor, almanya daha pahalı demek. benim beynimi kuşa taksan uçmaz demekle aynı. öff vakit kaybettiğim adamlara bak. yaşı max: 14

• Ev almak için para lazım.
    Atadan para kalmadıysa krediden başka çaren yok.
    Avrupa ev kredisi faiz oranları karşılaştırması ise şu şekilde:https://europe.deposits.org/home-loan-rates.html
    Evet çok ucuz Türkiye.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bişey sorucam yasin 18den yukarı mi? Sanirim almanya da yaşıyorsun. Türkiye seçimlerinde oy kullandin mi?

• quote:

Hesap çok basit

Türkiye asgari ücret 1404tl istanbulda en kötü ev 400k 300ay çalışman aç gezmen lazim

Almanya asgari ücret 1400€ 165k € ev demissim eder sana 120ay

Arada var 180 ay fark &#128514;

Ayrıca şu euroyu tl ye çevirmeyi bırak senin paran değersiz

Bi adam vardı karısıyla alışveriş yapıyo almanya da onu izle

Şimdi klavyeyi yavaşça bırak ve daha fazla araştırma yap.

Hocam dediğiniz kişiyi uzun süre izlemiştim ben. Objektif değil o adam. Aynı şekilde Almanya'da Lojistik şirketi sahibi adam da var. O da taraflı Akp'yi destekliyor Türkiye'de. İzlemeye değmez ikiside.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Almanyanın asgari ücreti

Allahin cahili Almanya'da saat ucreti isler bu da 8.5 eurodur.

Bir Alman günde 8 saat ayda 22 gün çalışsa alacağı para yaklasık 1500 Eurodur.

Burada günde ortalama 10 saat essek gibi ayda 26 gun calisilir alinan para 1400 TL.

O adam maasiyla kac kg et sebze meyve alabilir

Sen maasinda kac kg et sebze meyve alabilir

Forumdaki diger arkadaslara sesleniyorum cahille cahil olunmaz tartisilmaz ben kaçıyorum beyni yanmis bunun kacin kurtulun.

O brut ucret

Almanyada maaşlar brut olarak söylenir 1500 euro brut kazanan biri net 1100 euro alır

• O zaman vay Almanların haline hiç ugrasmasinlar gerizekalilar araba ucak üretmekle bizim gibi ithal edip %400 vergi koyup halka caksinlar çiçek

• quote:

quote:

quote:

Almanya'da maaşlarını TL mi alıyorlar?

Allah'ım sen bu insanları yaratırken azcık da IQ koysaydın ya

Almanyada ortalama maaş net maaş 1600 euro (bakın net maaş diyorum siz brut maaşlara aldanıp o asgari ücret bile 1400 euro diyorsunuz)

Hay Allah'ım yareppim. Şu uğraştığımız adam bak

Adam diyelimki 1600 euro aylık alıyor. 165,000 euroluk ev alabilmesi için yaklaşık 100 adet maaş ayırabilmesi lazım.
    Türkiye'de bir adam 1600 tl alıyor diyelim. Diyelimki 165.00 tl'lik evi alabilmesi için yaşlaşık 100 maaş ayırması gerekli.

Yani 165 bin euro, 660 bin tl ediyor, almanya daha pahalı demek. benim beynimi kuşa taksan uçmaz demekle aynı. öff vakit kaybettiğim adamlara bak. yaşı max: 14

Ayda 1600 euroyu sadece evemi verecek bu adamın hiç gideri olmayacakmı gıda ulaşım su faturası telefon faturası ? Bunlar hesapla cepte en fazla 200-300 euro kalır

Almanyada 1 duş alsan bile 8-9 euro su faturasına yansıyor çünkü adamlar gider ücretini bile alıyor kullanım süresine göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schmerzhaft -- 25 Mayıs 2017; 22:33:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Just_Playboy

quote:

Hesap çok basit

Türkiye asgari ücret 1404tl istanbulda en kötü ev 400k 300ay çalışman aç gezmen lazim

Arada var 180 ay fark 😂

Hocam dediğiniz kişiyi uzun süre izlemiştim ben. Objektif değil o adam. Aynı şekilde Almanya'da Lojistik şirketi sahibi adam da var. O da taraflı Akp'yi destekliyor Türkiye'de. İzlemeye değmez ikiside.

İyi de taraflı olacak bişey yok ki adam hadi 1100€ kazanıp 100€"ya haftalik mutfak alışverişini yapıyor. Biz 4 kişilik bir aileyiz dengeli beslenmek için günlük 100tl market alışverişi yapıyoruz hadi ben fazla yapıyorum 50tl de günlük, ayda 1500tl yapar yine asgariden fazla hiç mi yol param faturam vergim sosyal aktivitelerim olmasin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meganers -- 26 Mayıs 2017; 23:35:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Lucky

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Lucky

Bak mubarek oncelikle neyi ne sekilde karsilastiracagini bilmeli ve arastirmalarini bu dogrultuda yapmalisin.Evi dukkani arabayi her seyi bir kenara birak.Sayilar aslinda cok net.

Bu sabah TURK-IS yoksulluk ve aclik siniri ile ilgili arastirmasini yayinladiktan sonra soyle bir gazetelerr bakayim dedim ne var ne yok.Cogunda bir seyler karalanmisti ama gel gor ki "SABAH" gazetesinde tek haber yok.Ama ingilizce Daily Sabah muthis haber yapmis.Hani yabanci biri olsam diyecem bu adamlarin neresi taraf ekonomiyi acik acik yaziyorlar iste.Neyse linki buraya birakiyorun okursun.

https://www.dailysabah.com/economy/2017/05/25/poverty-line-in-turkey-increases-118-percent-in-a-year-hits-nearly-tl-5000

Gelelim haberin icerigine.Haber ne diyor Turkiye de yoksulluk siniri %11.8 artmis.Peki ne kadar olmus? Yaklasik olarak 5000 TL. Bak okuyor musun? Turkiye de 4 kisilik bir ailenin yoksulluk siniri yani evine giren para 5000 TL altindaysa o aile yoksul sayiliyor. Ve daha kotusu aclik siniri yani giyime suna buna harcamadan sadece yemege giden para 1518 TL.Bak ne bu sadece gida.Peki haber de ne yaziyor ulkede net asgari ucret 1404 TL.Bu ulkede yaklasik olarak 6.5 Milyon insan asgari ucretli.Bak tekrar yaziyorum aclik siniri 1518 TL, asgari ucret 1404 TL ve bu ulkede 6.5 Milyon insan bu maasi aliyor.Yani 4 kisi olarak hesaplarsak 26 Milyon insan.

Arkadasim iyi okuyorsun degil mi? Bu ulkenin nufusunun yaklasim olarak %30 u.Yani bu ulkenin %30 u ac yahu ac.Insanlara verdigin maasla karin doyuramiyorlar.Kalkmissin Almanya,Abd ile karsilastiriyorsun.Insan da biraz utanma olur yahu.

Almanya gecen sene acikladigi yoksulluk verilerine gore 16 milyon kisi yoksul.Bak AC demiyorum yoksul.Yani senin su 5000 TL yoksulluk sinirin var ya ha ondan bahsediyorum.

Ayiptir yaziktir gunahtir sacmalamayin artik..

Almanyada 20 milyon kişi açlık sınırında yaşıyor

20 milyon kisi Hele kaynak ver kaynak..

O degil de o aclik siniri ile ilgili Turkiye verileri hic zoruna gitmedi degil mi?

Türkiye zengin demedimki geçinmek almanyadada zor demek istiyorum

• hahhahhahhaaahahaaahahahhahahahahahhaha
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Just_Playboy

quote:

Hesap çok basit

Arada var 180 ay fark &#128514;

İyi de taraflı olacak bişey yok ki adam hadi 1100€ kazanıp 100€"ya haftalik mutfak alışverişini yapıyor. Biz 4 kişilik bir aileyiz dengeli beslenmek için günlük 100tl market alışverişi yapıyoruz hadi ben fazla yapıyorum 50de günlük 1500 yapar ay da yine asgariden fazla

Daha geçen bir markete gittim sadece 1 günlük yiyecek aldım 20 euro tuttu aylık en az 400 euro mutfak masrafına gidiyor 530 euro kira veriyoruz 2+1 eve daha bunun aylık 58 euro elektrik ücreti var telefon internet ücreti var su faturası var (Almanyada en pahalı olanda su faturası 1 duş almak 8 euro tutuyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schmerzhaft -- 25 Mayıs 2017; 22:38:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DemBabus

şu amerikada aylık araç sigortasının fiyat kısmında bir 0 fazla bence

Daha geçen amerikalı vlogger dedi 400-500 dolar diye 1 aylık sigorta
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.