Şimdi Ara

AVR, Pc, Monitör Bağlantısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

TV den film izlemek için bilgisayarımı kullanacağımdan bilgisayarı hdmi ile avr ye bağlayarak hem ses hem görüntüyü avr ye ileteceğim. Televizyonuda avr ye bağlayacağım. Bu şekilde tv bilgisayardan gelen görüntüyü alacak aynı zamanda hdmi 1.4 kablo olduğu için kendi dahili seslerini (uydu alıcı..vs) avr ye iletecek. Buraya kadar her şey tamam fakat sorun şu.

Ben monitörümüde bilgisayara bağlamak istiyorum ama hdmi çıkışı dolu (çünkü avr bağlı) Bu durumda monitörü nereye bağlamam gerekiyor? Bilgisayarın, televizyonun tüm sesleri avr den gelsin istiyorum..

Birde ses kartım (anakartdaki dahli) Realtek® ALC898 8-Channel, hdmi ile bağlayacağım ama optik ilede avr ye bağlamam gerekiyor mu sizce?

Teşekkürler,

• VGA cikisina monitoru baglayabilirsiniz herhalde.. Bildigim kadari ile her monitorde VGA-in vardir...
  • monitorümde 3d
  • quote:

Orijinalden alıntı: copter

monitorümde 3d

O zaman yapacağınız şey 3D destekli HDMI splitter.
  • Splitter işime yaramaz gibi duruyor. Ben şöyle bir sistem istiyorum.

- Bir hdmi bilgisayar monitörüne gidecek. (HDMI 1)
    - Bir hdmi avr ye gidecek (HDMI 2)
    - Bir dvi da diğer bilgisayar monitörüne gidecek.

Bilgisayarın sesleri avr üzerindeki hdmi (HDMI 2) a iletilecek. Xbmc player ı açtığımda ise (HDMI 2) e görüntü verecek.

Televizyonsuz HDMI 1 ve dvi üzerinden görüntü alıp, HDM2 üzerinden ses almak istiyorum.

Bu mümkünmüdür? HDMI çoğaltıcılar ile hdmi girişini çoğalttığımızda bilgisayar 2 farklı donanımı algılıyor mu mesela?
  • Splitter'in bir cikisina da hdmi-dvi adaptoru takin.. (3D desteklisi var mi bilmiyorum..)
  • peki HDMI çoğaltıcılar ile hdmi girişini çoğalttığımızda bilgisayar 2 farklı donanımı algılıyor mu?
  • ben pc'den splitter ile TV ve AVR'ye bağladığımda TV'yi algılamıştı. Bir'den çok monitöre bağlamadım...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.